رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل کنسولگری عربستان در استانبول

10/07/1398 08:11:00 ب.ظ

رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل کنسولگری عربستان در شهر استانبول

روی سنگ بنای یادبود جمال خاشقجی که در یک پارک کوچک مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد سال تولد و سال قتل این روزنامه‌نگار حک شده است. در اولین سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان از بنای یادبود او در مقابل قتلگاهش در استانبول رونمایی شد. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی سال گذشته در ساختمان کنسولگری این کشور در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید.

جف بزوس، مالک روزنامه واشنگتن پست به همراه خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی در مراسم استانبول شرکت کرد. گروهی از دوستان جمال خاشقجی و نماینده چند سازمان غیردولتی نیز در مراسم روز چهارشنبه حضور داشتند. روی سنگ بنای یادبود جمال خاشقجی که در یک پارک کوچک مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد، سال تولد و سال قتل این روزنامه‌نگار حک شده است.

شرکت کنندگان در این مراسم به یاد جمال خاشقجی یک دقیقه سکوت کردند. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و کارشناسان سازمان ملل متحد در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی نقش داشته است. ولیعهد عربستان اتهام صدور دستور قتل این روزنامه‌نگار را رد کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

جف بزوسه؟! از ديوار كنسولگري ميرفتن بالا بهتر نبود؟! واسه ترور شده ها توسط جمهوریه اسلامی نمیسازن؟ درستش هم همینه

حضور رئیس شرکت آمازون در مراسم یادبود خاشقجیرئیس شرکت خدمات اینترنتی آمازون که مالکیت روزنامه واشنگتن پست را نیز برعهده دارد، در اولین مراسم یادبود جمال خاشقجی در استانبول حضور یافت. - خبرگزاری آناتولی

مراسم یادبود جمال خاشقجی در استانبول برگزار شدمراسم بزرگداشت یاد و خاطره جمال خاشقجی، روزنامه نگار و ستون نویس واشنگتن پست در نخستین سالروز قتلش مقابل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

آیا داستان خاشقجی جدیدی در راه است؟همزمانی کشته شدن عبدالعزیز الغفم، محافظ شخصی پادشاه عربستان، با سالگرد قتل جمال خاشقجی، چه تصادفی باشد چه حساب‌شده، بار دیگر همه را به یاد آن قتل فجیع انداخت. الان که قاتل خاشاکچی معلوم شده و اقرار کرده خودش، کسی تونست ت.م بخوره که بعدیش شما منتظرید؟ كلاً قاتل .

آتش‌سوزی مرگبار در اردوگاه پناهجویان ایرانی و افغان در یونانمقام‌های یونان می‌گویند انتقال پناهجویان از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس را آغاز کرده‌اند.

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

درگیری در هنگ‌کنگ در سالگرد تاسیس جمهوری خلق چیندو گروه از موافقان و مخالفان دولت پکن در مراسم سالگرد تشکیل جمهوری خلق چین با یکدیگر درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی