رونمایی از ویندوز ۱۱؛ امکانات بیشتر و مناقشه فزون‌تر با رقبا | DW | 25.06.2021

04/04/1400 05:50:00 ب.ظ

همه‌گیری کرونا تأثیرش را روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۱ هم گذاشته است: ادغام تیمز و بهبود سرعت و عملکرد ویندوز ۱۱ در اجرای بازی‌ها. ویندوز۱۱ از اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی می‌کند. رقیبان معترض‌اند.

همه‌گیری کرونا تأثیرش را روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۱ هم گذاشته است: ادغام تیمز و بهبود سرعت و عملکرد ویندوز ۱۱ در اجرای بازی‌ها. ویندوز۱۱ از اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی می‌کند. رقیبان معترض‌اند. مایکروسافت از نسخه جدید ویندوز رونمایی کرد. ویندوز ۱۱ با ظاهری جدید و مدرن قابلیت‌های بیشتری هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

یکی از تغییرات جدید و مهم، ادغام برنامه مایکروسافت تیمز به طور مستقیم درون ویندوز ۱۱ و همچنین اضافه شدن پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است. به این ترتیب اپلیکیشن‌های اندرویدی بدون نیاز به سرویس‌های دیگر در ویندوز ۱۱ قابل اجرا و از طریق ویندوز استور مایکروسافت نیز در دسترس کاربران خواهند بود.

در ویندوز۱۱ یکپارچگی بیشتری با ایکس‌باکس دیده می‌شود. سرویس"ایکس باکس گیم پَس" با اپلیکیشن جدید ایکس باکس، در ویندوز ۱۱ ادغام شده که شامل"ایکس‌کلاد" است که به کاربران امکان می‌دهد بازی‌ها را از مایکروسافت کلود استریم کنند.

در دوران همه‌گیری کرونا استقبال از کنفرانس‌های یدیویی و بازی‌های کامپیوتری با رشد چشمگیری روبرو شد. برخی از تغییرات و قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۱ یکی دیگر از نوآوری‌های ویندوز ۱۱ منوی استارت جدید وسط‌چین و کلید استارت به‌روزشده‌ است. آیکون‌های پیش فرض شامل دکمه استارت و دکمه جستجو در ویندوز۱۱ در مرکز تسکبار قرار گرفته‌اند. در صورتی که کاربر با این چینش موافق نباشد، می‌تواند آن را مانند ویندوز ۱۰به سمت چپ منتقل کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

اعتراضاتی با پرچم، سلاح و لاستیک در قامت تصویر | DW | 25.06.2021در روزهای گذشته نیز در سراسر جهان اعتراضاتی در ابعاد و زمینه‌های مختلف جریان داشت؛ لحظاتی از این حرکات اعتراضی از هنگ‌کنگ گرفته تا افغانستان، کرانه غربی رود اردن و زمین بازی فوتبال در مونیخ به شکار دوربین درآمده‌اند.

شکایت از مسئولی که منتقدان را 'پفیوزان تاریخ' خواند | DW | 25.06.2021مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در توییتی به منتقدان وضعیت واکسیناسیون در ایران و بهای واکسن ایرانی توهین کرد. توهین او واکنش‌های زیادی در پی داشت، از اخطار معاول اول رئیس‌جمهور گرفته تا طرح شکایت. حضرت ابراهیم، بتها را که در اطاقی جمع بودند، شکاند ولی رهبر ایران اجبار به شکاندن 80 میلیون بُت نفس ایرانیان دارد که تا به جایی میرسند ادعای خدایی برای خود خدا میکنند.

داستانی از قتل‌های زنجیره‌ای؛ پرونده‌ای که بسته نمی‌شود | DW | 25.06.2021فرخنده حاجی‌زاده در رمان 'من، منصور و آلبرایت' قتل برادرش، حمید را به همراه فرزند نه ساله‌اش، کارون، در 'قتل‌های زنجیره‌ای' دستمایه رمان قرار داده تا از هستی انسان معترض در ایران امروز بگوید.

تاریخچه‌ تعیین سرنوشت مسابقه فوتبال با ضربات پنالتی | DW | 25.06.2021از روز شنبه (۲۶ ژوئن / ۵ تیرماه) دیدارهای ‌حذفی یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا آغاز می‌شود؛ دیدارهایی که برنده آن ممکن است در ضربات پنالتی مشخص شود. می‌دانید چه زمانی ایده‌ تعیین سرنوشت بازی درضربات پنالتی متولد شد؟

عدم همکاری ایران با آژانس تهدیدی برای کسب توافق هسته‌ای است | DW | 25.06.2021مهلت توافق یک‌ماهه همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایان رسیده است. هنوز ایران این مهلت را تمدید نکرده است. موضوعی که به باور دیپلمات‌های غربی می‌تواند بر موفقیت مذاکرات احیای برجام سایه بیافکند.