رونمایی از سامانه جدید موشکی باور ۳۷۳؛ «رقیب داخلی» اس-۳۰۰ روسی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

رونمایی ایران از سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳؛ «رقیب داخلی» اس-۳۰۰ روسی جزئیات بیشتر🔽

ایران روز پنجشنبه ۲۲ اوت از یک سامانه موشکی بومی رونمایی کرد که طبق گفته مسئولان دفاعی ایران، این سامانه ۳۰۰ کیلومتر برد دارد و رقیبی برای سامانه موشکی اس-۳۰۰ روسیه محسوب می‌شود.

طبق گزارش رسانه‌های ایران، این سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳ نام دارد و قسمت‌های مختلف آن شامل لانچر، رادار جستجوگر، رادار ردگیر، موشک صیاد ۴ و مرکز فرماندهی و کنترل است. البته در سال ۲۰۱۶ میلادی ، روسیه یک سال پس از توافق هسته‌ای، پس از چندین سال تاخیر سامانه موشکی اس-۳۰۰ را طبق قرارداد به ایران به‌طور کامل تحویل داد.

پیش از این بارها کشورهای اروپایی و غربی، نسبت به آزمایش‌های موشکی ایران مخصوصا موشک‌های بالستیک انتقاد کرده‌اند و خواستار انجام مذاکرات جدید درباره برنامه موشکی ایران شدند اما مقام‌های ایران می‌گویند که آزمایش‌های موشکی در راستای منافع ملی این کشور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: خروج از برجام به معنای عهدشکنی و تروریسم اقتصادی استتهران- ایرنا- رئیس جمهوری با تاکید بر این که فشار اقتصادی در سال ۹۷ با خروج از برجام کلید خورد، خاطرنشان کرد: خروج از برجام به معنای پیمان شکنی، زیرپا گذاشتن قانون و مقررات بین المللی و تروریسم اقتصادی است. روحانی: - ترامپ به اروپایی‌ها گفته بود ۳ ماه صبر کنید با ایرانی‌ها مشارکت نکنید ۳ ماه دیگر نظامی به نام جمهوری اسلامی در منطقه نخواهد بود؛ امروز حدود یکسال از آن زمان گذشته است. - : ترامپ خواهد رفت، حزبش هم خواهد رفت اما جمع اسلامی مستحکم‌تر خواهد ماند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رونمایی رییس‌جمهور از سامانه پدافندی باور ۳۷۳رونمایی رییس‌جمهور از سامانه پدافندی باور ۳۷۳ سامانه باور ۳۷۳ به عنوان یکی از ‌پیشرفته‌ترین و منحصربه فردترین سامانه‌های دفاعی با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معرفی سامانه پدافند هوایی «باور-373» در ایرانسامانه پدافند ارتفاع بلند «باور-373» ایران با حضور رئیس جمهور این کشور رونمایی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رونمایی از پیراهن فصل جدید پرسپولیس + عکس- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«رونمایی از پیراهن فصل جدید پرسپولیس» *مسابقات لیگ برتر امروز (پنجشنبه) با دیدار پرسپولیس - پارس‌جم جنوبی به عنوان دیدار افتتاحیه آغاز خواهد شد *این بازی ساعت ۱۹:۱۰ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

باور ۳۷۳ توانایی کشف ۳۰۰ هواپیما را دارد/مذاکره موشکی غیرقابل قبول است‌وزیر دفاع: باور ۳۷۳ توانایی کشف ۳۰۰ هواپیما را دارد امیر حاتمی: در پدافند هوایی برد بلند، با سامانه باور ۳۷۳ ما دورتر از ۳۰۰ کیلومتر می‌توانیم ۳۰۰ هدف را کشف کنیم، در حدود ۲۵۰ کیلومتری بر روی آن قفل می‌کنیم و در ۲۰۰ کیلومتری آن را می‌توانیم منهدم کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد شدید روسیه و چین از آزمایش موشکی جدید آمریکا | DW | 20.08.2019انتقاد شدید روسیه و چین از آزمایش موشکی جدید آمریکا نخستین آزمایش موشکی آمریکا پس از خروج این کشور از پیمان 'منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد' با واکنش تند روسیه و چین مواجه شد. مسکو و پکن می‌گویند، اقدام اخیر آمریکا باعث افزایش 'تنش‌های نظامی' خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »