رونق بازار خودروهای برقی در آلمان بدون حمایت دولتی ممکن نیست | DW | 10.09.2019

19/06/1398 02:54 ب.ظ

شرکت کنتینتال از دولت آلمان خواسته‌است با در نظرگرفتن مزایای مالیاتی و پشتیبانی مالی از بازار خودروهای برقی حمایت کند. رئیس شرکت خودروسازی فولکس‌واگن نیز گفته است که بدون حمایت دولتی تحول در صنعت خودروسازی ممکن نیست.

شرکت کنتینتال از دولت آلمان خواسته‌است با در نظرگرفتن مزایای مالیاتی و پشتیبانی مالی از بازار خودروهای برقی حمایت کند. رئیس شرکت خودروسازی فولکس‌واگن نیز گفته است که بدون حمایت دولتی تحول در صنعت خودروسازی ممکن نیست. خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور (۱۰ سپتامبر) با انتشار گزارشی از نمایشگاه بین‌المللی خودرو در شهر فرانکفورت خبر از درخواست تولیدکنندگان خودرو از دولت آلمان برای حمایت مالی از تولید خودروهای برقی داده است.

المار دگن‌هارت، رئيس شرکت کنتینتال آلمان از دولت این کشور خواسته است با کاهش هزینه‌های مالیاتی و عوارض جانبی تولید از تحول در صنایع خودروسازی در راستای تولید خودروهای برقی و پاک حمایت کند.

رئیس شرکت کنتینتال گفته است: «در آلمان مالیات شرکت‌ها بالاترین میزان در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی است.»افزون بر آن، هزینه تامین انرژی برای تولید در آلمان در سطح جهانی در رده دوم قرار دارد. هزینه‌های جانبی و اجتماعی شاغلین نیز در قیاس با بسیاری از کشورهای صنعتی بسیار بالا است. دگن‌هارت با عزیمت از این موارد، تاکید کرده است که رقابت برای شرکت‌های خودروسازی آلمان به‌ویژه با توجه به کاهش نرخ رشد اقتصادی دشوارتر خواهد شد.

دگن‌هارت از دولت آلمان خواسته است تا با کاهش مالیات‌ها و عوارض تولیدی و در عین حال ایجاد مزایای مالیاتی برای خریداران خودروهای برقی، در عرصه تحول در صنایع خودروسازی مشارکت حمایتی به عمل آورد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بازار خودروی ایران پس از تحریم‌ها در 'کما' قرار گرفته استعلی خسروانی از بزرگترین فروشندگان خودرو در ایران در گفتگو با 'آناتولی' تصریح کرد به دنبال بازگشت تحریم‌های آمریکا بازار خودروی این کشور در 'کما' قرار گرفته و نتوانسته است بهبود یابد. - خبرگزاری آناتولی

در حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدنددر حمله هوایی «جنگنده‌های ناشناس» به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدند بیشتر بخوانید🔽

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه

حضور تک‌تیراندازان پلیس در راهپیمایی افتخار دگرباشان جنسی در بوسنی💢با وجود تهدید به خشونت از جانب گروه‌های ضد دگرباشی جنسی در فضای مجازی، اولین راهپیمایی افتخار دگرباشان جنسی در سارایوو بدون برخورد و درگیری برگزار شد بیشتر بخوانید🔽

بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد🔺بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد ⚡️امیر ۹۰ ساله کویت که دیدار روز پنجشنبه با رئیس جمهور ایالات متحده را لغو کرده بود، در بیمارستانی در آمریکا بستری شده است.

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98

شرکت سهامی کنتینتال بزرگ‌ترین شرکت تولید قطعات خودروهای سبک و سنگین در آلمان است. در شرایطی که نگرانی‌ها درباره آلودگی محیط زیست و تولید گاز‌های سمی گسترش یافته است، مسئولان این شرکت خواستار مشارکت حمایتی دولت آلمان از صنایع خودروسازی در عرصه تولید خودروهای برقی شده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور (۱۰ سپتامبر) با انتشار گزارشی از نمایشگاه بین‌المللی خودرو در شهر فرانکفورت خبر از درخواست تولیدکنندگان خودرو از دولت آلمان برای حمایت مالی از تولید خودروهای برقی داده است.المار دگن‌هارت، رئيس شرکت کنتینتال آلمان از دولت این کشور خواسته است با کاهش هزینه‌های مالیاتی و عوارض جانبی تولید از تحول در صنایع خودروسازی در راستای تولید خودروهای برقی و پاک حمایت کند.

رئیس شرکت کنتینتال گفته است: «در آلمان مالیات شرکت‌ها بالاترین میزان در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی است.»افزون بر آن، هزینه تامین انرژی برای تولید در آلمان در سطح جهانی در رده دوم قرار دارد. هزینه‌های جانبی و اجتماعی شاغلین نیز در قیاس با بسیاری از کشورهای صنعتی بسیار بالا است. دگن‌هارت با عزیمت از این موارد، تاکید کرده است که رقابت برای شرکت‌های خودروسازی آلمان به‌ویژه با توجه به کاهش نرخ رشد اقتصادی دشوارتر خواهد شد.

دگن‌هارت از دولت آلمان خواسته است تا با کاهش مالیات‌ها و عوارض تولیدی و در عین حال ایجاد مزایای مالیاتی برای خریداران خودروهای برقی، در عرصه تحول در صنایع خودروسازی مشارکت حمایتی به عمل آورد.درخواست حمایت از دولت آلمان در زمینه کاهش مالیات‌ها و عوارض ناظر بر تولید خودروهای برقی و همچنین پیش بینی مشوق‌هایی برای خریداران این نوع از خودروها محدود به شرکت کنتینتال نمی‌شود.

هربرت دیس، رئيس شرکت خودروسازی فولکس‌واگن و رونمایی از یک خودرو برقی این شرکت، فرانکفورت نهم سپتامبر ۲۰۱۹

هربرت دیس، رئیس شرکت فولکس‌واگن آلمان نیز از دولت آلمان خواسته است تا با در نظر گرفتن مزایای مالی امکان خرید خودروهای برقی برای اقشار کم‌درآمد را فراهم کند.

بنا بر پیشنهاد رئیس شرکت فولکس‌واگن، دولت می‌تواند برای تعویض خودروهای مستعمل با خودروهای برقی مشوق‌های مالی پیش بینی کند.

افزون بر آن، هربرت دیس از دولت آلمان خواسته است امکان شارژ مجانی برای خودروهای برقی ارزان (با بهایی کمتر از ۲۰ هزار یورو) فراهم کند.

شرکت کنتینتال، شرکتی است با بیش از ۴۰ هزار نفر شاغل و درآمد ناخالص سالانه‌ای بالغ بر هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو. این شرکت اعلام کرده است که پروسه کاستن از تولید دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۴۰ ادامه داده و در آن سال به صفر خواهد رساند.

این شرکت اعلام کرده است که برق مورد نیاز تولید شرکت خود را تا سال ۲۰۲۰ به طور صد در صد از طریق انرژی‌های تجدید شونده تامین خواهد کرد.