رونمایی از سامانه ثبت معاملات خودرو در سکوهای بخش خصوصی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری،«سامانه ثبت معاملات خودرو در سکوهای بخش خصوصی» رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، محمد غلامی، نماینده ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای قانون جدید معاملات خودرو، گفت: در بند ک تبصره ۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۲ به منظور شفاف‌سازی و هوشمندسازی فرایند معامله خودرو و جلوگیری از کلاهبرداری همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال، مقرر شد که اطلاعات مرتبط با معاملات خودرو توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در اختیار سکوهای بخش خصوصی قرار گیرد.

در ادامه، غلامی افزایش شفافیت و اعتماد در فرآیند معامله خودرو، جلوگیری از کلاهبرداری و سوءاستفاده، کاهش مراجعات حضوری به ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط، سهولت و تسریع در فرآیند معامله و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال را از جمله مزایای این طرح دانست.در بخش دوم قانون، امکان ثبت معامله در سکوهای بخش خصوصی از طریق کد رهگیری صادر شده توسط فراجا پیش‌بینی شده است.

امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هم این اقدام را نتیجه تلاش و همکاری با دستگاه‌های مختلف کشور به خصوص فراجا، معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت راهبردی قوه قضاییه دانست و اعلام کرد: نتیجه این حرکت قطعا در رشد اکوسیستم تجارت الکترونیکی کشور مؤثر بوده و سهولت، اعتماد و امنیت بیشتر در معاملات را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین آمار ثبت شده ازدواج دانشجویی در سامانه همرسانبراساس اعلام نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها تاکنون بیش از ۱۲ هزار متقاضی در سامانه همرسان ثبت نام کرده و ۵۲ ازدواج موفق ثبت شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در خصوصی‌سازی صنعت خودرو نباید اعمال قدرت کردیک کارشناس صنعت خودرو گفت: در خصوصی‌سازی صنعت خودرو نباید با اعمال قدرت، پیش‌شرط تعیین شود بلکه باید شروط بخش خصوصی که قبول مسئولیت می‌کند را شنید و حتی‌الامکان برآورده کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازتاب خبر رونمایی از سامانه‌های پدافندی «آرمان» و «آذرخش» در رسانه‌های غربیرونمایی از سامانه‌ موشکی ضدبالستیک «آرمان» و سامانه پدافند هوایی ارتفاع پست «آذرخش» کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های غربی داشت.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

افتتاح کارشو مدیران خودرو ۷۷۷ در اطلس مال نیاوران و رونمایی از خودرو اکستریم VXعصر پنج شنبه 17 اسفند ماه، دومین کارشو از سوی مدیران خودرو 777 در حضور جمع کثیری از خانواده‌ها در اطلس مال نیاوران واقع در منطقه 1 تهران افتتاح شد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

سیاست دولت دخالت در کارهای بخش خصوصی نیستاستاندار فارس دخالت دولت در کار بخش خصوصی را امری بسیار ناپسند و غیرمنطقی دانست و گفت: دولت بنای دخالت در کارهای بخش خصوصی را ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار پلیس فتا درباره ترفند مجرمان سایبری با عنوان «عیدانه ریاست جمهوری»معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا به شهروندان هشدار داد: ارسال پیامک حاوی لینک جعلی ' ثبت نام در سامانه دریافت عیدانه ریاست جمهوری ' یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »