رونمایی از جواهر اشتوتگارت | DW | 07.09.2020

17/06/1399 01:17 ب.ظ

شرکت دایملر بنز از خودرو مرسدس اس کلاس ۲۰۲۰ رونمایی کرد؛ خودرویی که در بسیاری زمینه‌ها پیشرفته‌ترین نوع خود در جهان است. و دیگر تازه‌های جهان تکنولوژی در گزارش این هفته.

شرکت دایملر بنز از خودرو مرسدس اس کلاس ۲۰۲۰ رونمایی کرد؛ خودرویی که در بسیاری زمینه‌ها پیشرفته‌ترین نوع خود در جهان است. و دیگر تازه‌های جهان تکنولوژی در گزارش این هفته. حالا هم دایملر بسیاری از تکنولوژی‌های پیشتاز صنعت خودرو که برخی در هیچ خودرویی پیش از این استفاده نشده بودند را در مرسدس S-Class جدید استفاده کرده است، مانند کیسه هوای سرنشینان عقب خودرو با آرایشی کاملا جدید.

البته برخی از تکنولوژی‌های این شرکت در محصولات رقبایش استفاده می‌شود ولی شرکت دایملر سعی کرده است این تکنولوژی‌ها را به بلوغ برساند. یکی از این تکنولوژی‌ها به افزایش ارتفاع خودرو در هنگام تصادف باز می‌گردد. مرسدس بنز جدید زمانی که خطر تصادف را احساس کند، ارتفاع خودرو را افزایش می‌دهد تا نیرو به شاسی خودرو منتقل شود و صدمه کمتری به سرنشینان خودرو وارد شود.

در اس کلاس جدید از تکنولوژی خودران سطح سه استفاده شده که می‌تواند در برخی نقاط اتوبان‌ها بدون نیاز به راننده، خودرو را هدایت کند. این خودرو همچنین توانایی دارد بدون حضور راننده در درون خودرو، اتومبیل را پارک کند. headtopics.com

در سیستم تعلیق خودرو از کمک فنر‌ها خاصی استفاده شده است که در کنار افزایش یا کاهش ارتفاع خودرو، نوع هندلینگ خودرو را هم با توجه به نوع جاده و رانندگی تغییر می‌دهد و از طرفی کمک می‌کند کمترین تنش و ضربه از جاده به کابین و سرنشینان وارد شود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا در جهان؛ آمار مبتلایان به بیش از 27 میلیون نفر رسیدمجموع مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به 27 میلیون و 69 هزار و 726 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان؛ کاهش واکسیناسیون کودکان ایرانی در ماه‌های گذشتهاین ویروس در ایران تا ظهر امروز شنبه ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر را مبتلا کرده و بیش از ۲۲ هزار نفر قربانی گرفته است.

اتحادیه سمن‌های جهان اسلام: اقدامات اسلام‌ستیزانه در غرب نباید در چارچوب آزادی بیان تقسیر شوداتحادیه سازمان‌های مردم نهاد جهان اسلام تاکید کرد که اقدامات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی نباید در چارچوب اصل آزادی بیان تفسیر شود. - خبرگزاری آناتولی

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.

شرکت دایملر در گران‌ترین و لوکس‌ترین خودرو مرسدس بنز همیشه طیف گسترده‌ای از تکنولوژی‌های جدید صنعت خودرو را استفاده می‌کند. این شرکت در گذشته هم بسیاری از تکنولوژی‌های نوین صنعت خودرو را در همین کلاس معرفی کرده بود.

حالا هم دایملر بسیاری از تکنولوژی‌های پیشتاز صنعت خودرو که برخی در هیچ خودرویی پیش از این استفاده نشده بودند را در مرسدس S-Class جدید استفاده کرده است، مانند کیسه هوای سرنشینان عقب خودرو با آرایشی کاملا جدید.

البته برخی از تکنولوژی‌های این شرکت در محصولات رقبایش استفاده می‌شود ولی شرکت دایملر سعی کرده است این تکنولوژی‌ها را به بلوغ برساند.

یکی از این تکنولوژی‌ها به افزایش ارتفاع خودرو در هنگام تصادف باز می‌گردد. مرسدس بنز جدید زمانی که خطر تصادف را احساس کند، ارتفاع خودرو را افزایش می‌دهد تا نیرو به شاسی خودرو منتقل شود و صدمه کمتری به سرنشینان خودرو وارد شود.

در اس کلاس جدید از تکنولوژی خودران سطح سه استفاده شده که می‌تواند در برخی نقاط اتوبان‌ها بدون نیاز به راننده، خودرو را هدایت کند. این خودرو همچنین توانایی دارد بدون حضور راننده در درون خودرو، اتومبیل را پارک کند.

در سیستم تعلیق خودرو از کمک فنر‌ها خاصی استفاده شده است که در کنار افزایش یا کاهش ارتفاع خودرو، نوع هندلینگ خودرو را هم با توجه به نوع جاده و رانندگی تغییر می‌دهد و از طرفی کمک می‌کند کمترین تنش و ضربه از جاده به کابین و سرنشینان وارد شود.

در داخل خودرو از صفحه نمایش ۱۲ اینچی در میانه کنسول و صفحه نمایش ۱۰ اینچی در پشت آمپر خودرو استفاده شده است. از طرفی سرنشینان عقب هم دارای صفحه نمایش خاص خود هستند.

در این خودرو هم سرنشینان جلو و هم سرنشینان عقب می‌توانند با دستورات صوتی با خودرو ارتباط برقرار کنند. این خودرو با ۲۷ زبان قابلیت ارتباط دارد.

در خودرو از سنسورهای مختلف، دوربین و لیدار استفاده شده تا هم در زمان رانندگی خودران، اتومبیل را هدایت کنند و هم در زمان‌های دیگر به راننده برای رانندگی ایمن‌تر کمک کند.

این خودرو همچنین دارای سیستم خاص مسیریابی و واقعیت افزوده است؛ به گونه‌ای که به راننده خودرو این امکان را می‌دهد تا در روبروی خود پیام‌های تصویری مختلفی مانند علائم مسیریابی را به صورت سه بعدی ببیند. این تکنولوژی مانند این است که صفحه نمایشگر ۷۰ اینچی روبروی راننده قرار داشته باشد.

این خودرو قابلیت شخصی‌سازی فراوانی دارد و با اثر انگشت، صاحب خودرو را شناسایی می‌کند و بر اساس تنظیمات شخصی‌سازی شده تغییراتی را در بسیاری از موارد داخل کابین ایجاد می‌کند.

این خودرو از چندین پیشرانه مختلف استفاده می‌کند که ضعیف‌ترین آن ۴۲۹ اسب بخار قدرت دارد. این موتورسه لیتری، شش سیلندر و خطی است. موتور الکتریکی کوچکی در زمان نیاز وارد مدار می‌شود تا شتاب‌گیری بهتری را برای خودرو ایجاد کند.پس از مدت‌های تعطیلی نمایشگاه‌های تکنولوژی در جهان بالاخره نمایشگاه ایفا که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تکنولوژی جهان است به‌صورت محدود برگزار شد. در این نمایشگاه طیف گسترده‌ای از دستاوردهای فنی معرفی شدند.

چند سالی است که دوربین سلفی یکی از دردسرهای طراحان گوشی شده است. با بزرگ شدن صفحه نمایش، برخی سعی کردند بریدگی ایجاد کنند. تعدادی هم صفحه نمایشگر را تا لبه گوشی توسعه نداده‌اند و برخی به دوربین فیزیکی بیرونی روی آوردند. اما حالا یک شرکت چینی در نمایشگاه ایفا، گوشی تلفن همراهی را معرفی کرده که مانند سنسور اثر انگشت جدید، دوربین سلفی را هم به زیر نمایشگر برده است. این محصول ساخت شرکت ZTI است .

البته شرکت دیگری روش متفاوتی را استفاده کرده است. در زن‌فون ۷ پرو (Asus ZenFone 7 Pro) شرکت سازنده از مکانیسم دوربین چرخان استفاده کرده است. این مکانیسم سبب سنگین شدن گوشی شده است.

در این نمایشگاه، سامسونگ هم جدیدترین سیستم سینمای خانگی خود را نمایش داد. پروژکتور The Premiere نام این سیستم سینمای خانگی است. این دستگاه می‌تواند فیلم‌ها را با کیفیت 4K و روی سطحی ۱۳۰ اینچی پخش کند.

یکی دیگر از محصولات جذاب امسال یک جارو برقی رباتیک ساخت شرکت نیتو رباتیکس است. این جارو برقی دی ۱۰ نام دارد و می تواند ۹۹ درصد از مواد حساسیت‌زا را در خانه از بین ببرد.

شرکت کوالکام که از بزرگترین سازندگان پردازنده در جهان است در ایفا امسال پردازنده جدید خود را معرفی کرد. این پردازنده با شبکه 5G که نسل جدید اینترنت پرسرعت همراه در جهان است هماهنگ شده است.

این تراشه برای لپ‌تاپ‌هایی توسعه پیدا کرده‌اند که با معماری آرم کار می‌کنند. شرکت سازنده ادعا می‌کند این پردازنده از نظر سرعت نسبت به نسل‌های قبلی سریع‌تر و مصرف انرژی در آن بهینه شده است.

لپ ‌تاپ Asus Zenbook S از دیگر محصولات جذاب نمایشگاه بود. در این محصول از نسل جدید پردازنده‌های اینتل استفاده شده است.

این محصول از پردازنده‌های نسل یازدهمی خانواده‌ تایگر لیک که بر اساس لیتوگرافی ۱۰ نانومتری سوپرفین ساخته شده‌اند استفاده می‌کند.

این لپ تاپ جدید با وجود نازک بون اما به لطف سخت‌افزار قوی می‌تواند حتی در زمینه‌های سنگین مانند ادیت فیلم هم کاربرد داشته باشد.

شرکت آنر در نمایشگاه، ساعت جدیدی را معرفی کرده که طول عمر باتری آن جالب توجه است.

این شرکت می‌گوید HONOR Watch GS Pro می‌تواند در صورت استفاده معمولی با یکبارشارژ تا ۲۵ روز کار کند. در صورت فشار زیاد و کارکرد مداوم، این ساعت هوشمند تا ۴۸ ساعت با یکبار شارژ قابلیت کارکردن دارد.