روند صعودی مرگ کرونایی در ۲۳ استان، ۴۵۹ قربانی در یک روز | DW | 08.11.2020

18/08/1399 05:05 ب.ظ

شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایران برای پنجمین بار در آبان ماه رکورد جدیدی بر جا گذاشت و به ۴۵۹ قربانی در یک روز رسید. وزارت بهداشت می‌گوید طی یک هفته گذشته روند ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در ۲۳ استان صعودی بوده است.

شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایران برای پنجمین بار در آبان ماه رکورد جدیدی بر جا گذاشت و به ۴۵۹ قربانی در یک روز رسید. وزارت بهداشت می‌گوید طی یک هفته گذشته روند ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در ۲۳ استان صعودی بوده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید از ابتدای آبان ماه تا کنون رکورد بیشترین مبتلایان روزانه هفت بار و رکورد بالاترین میزان فوتی‌ها پنج بار شکسته شده است. همچنین در یک هفته گذشته تعداد قربانیان هیچ روزی کمتر از ۴۰۰ نفر نبوده است.

روند ابتلا در ۲۳ استان صعودی و"مختصر صعودی" خبرگزاری ایسنا ۱۸ آبان به نقل از این کمیته گزارش داد که به نظر می‌رسد استان اردبیل اوج شیوع در موج اخیر همه‌گیری کرونا را پشت سر گذاشته و در سه استان کرمانشاه، مازندران و بوشهر وضعیت"با تغییرات مختصر و نامنظم" با ثبات بوده است.

بنابر این گزارش، در استان کردستان روند گسترش ویروس"با تغییرات مختصر نزولی" ثبات داشته و در استان کهگیلویه و بویراحمد سیری نزولی قابل مشاهده است. کمیته وزارت بهداشت می‌گوید، در دو استان قم و سمنان ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد. headtopics.com

ضربدر دو و نیم

درحالیکه که اکثر کشورهای درگیر ازچین کمونیستی که سازنده کرونادرهمه کشورها بوده وبقیه کشورها بنحوی کرونارا مغلوب کرده اند ولی درایران باوجودیکه هرروزوخیمترمیشه امار کشته ها بالانرفته معلوم نیست چرا!!

ادامه مطلب:
dw_persian »