روند خروج سربازان خارجی از افغانستان آغاز شد

05/02/1400 07:00:00 ب.ظ

فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرده که روند خروج نیروهایش از این کشور آغاز شده

فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرده که روند خروج نیروهایش از این کشور آغاز شده جنرال(ژنرال) اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، یک‌شنبه 25 آوریل، در یک نشست خبری گفت، نیروهایش آماده خروج می‌شوند و این روند آغاز شده ‌است.

به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، میلر اضافه کرد، افزایش حمله‌ها پس از اول ماه مه امسال، «یک اشتباه» است و نیروهای خارجی به حمایت‌شان از نظامیان افغان، ادامه خواهند داد.

او تاکید کرد، پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، سیاست‌مداران افغان و مردم این کشور باید اجماع و اتحاد داشته باشند. از سوی دیگر، مسئولان ارشد امنیتی افغانستان شنبه 24 آوریل 2021، در نشست خبری مشترک در کابل اعلام کردند، با خروج کامل نیروهای خارجی از این کشور جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و آنها برای دفع هر نوع تهدید آمادگی کامل دارند.

قرار است روند خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تا ماه سپتامبر امسال پایان یابد، اما برخی مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا در مورد توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ابراز نگرانی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

افغانستان؛ حمله بر فرودگاه قندهار همزمان با آغاز خروج سربازان آمریکایینیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان امروز شنبه یکم مه ( ۱۰ ثور) اعلام کردند که پس از چاشت امروز میدان‌هوایی (فرودگاه) قندهار آماج حمله قرار گرفت.سونی لیگیت بایدن یک احمق تمام عیار ! کلی خرج می شه توسط آمریکا تو افغانستان، بعد بایدن می گه بریم بیرون ! تمام هزینه ها پوف ! از همه جا بیرون!

چین: افزایش حملات در افغانستان نتیجه خروج فوری سربازان آمریکایی از این کشور استسخنگوی وزارت خارجه چین افزایش حملات در افغانستان را نتیجه خروج فوری سربازان آمریکایی از این کشور خواند. - خبرگزاری آناتولی نتیجه خروج فوری امریکا نیست ، امریکا خودش در این جنایت ها دخیل است امریکا با معامله با این گروه تروریستی می خواهد وضعیت افغانستان را بعد از رفتن شان وخیم نشان دهند این ناامنی توسط خود آمریکا صورت گرفته

محب: مردم افغانستان نگران وضعیت امنیتی پس از خروج نیروهای خارجی نباشندمشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد که مردم این کشور نگران وضعیت امنیتی پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از کشورشان نباشند. - خبرگزاری آناتولی

پیامدهای خروج نیروهای خارجی از افغانستان؛ آیا جنگ داخلی در راه است؟اعلام خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان باعث نگرانی جدی در این کشور شده است و برخی آگاهان مسائل سیاسی و امنیتی بر این باورند که اگر سیاست‌مداران این آقا ببخشید در جهان هر کار یک بار می شود. امیدواریم

مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند - BBC News فارسیشورای امنیت ملی افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی اعلام کرده‌اند که دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا با سفر به کابل به مقام‌های افغانستان اطمینان داده که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی، توسعه و روند صلح این کشور ادامه خواهد یافت. روند خروج نیروهای خارجی نیز قرار است که اول ماه مه آغاز شود.