روند نزولی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال جاری به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش بی‌سابقه نرخ دیه

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایلنا:مدیرعامل ستاد دیه از روند نزولی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال جاری نسبت به سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش بی‌سابقه نرخ دیه خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

"سید اسدالله جولایی" مدیرعامل ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا شرایط اقتصادی در روند آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تاثیری داشته است؟ گفت: روند آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از ابتدای سال تاکنون نسبت به سال گذشته کمی نزولی بوده است، البته این به معنای آن نیست که ستاد دیه اقدامات خود را درخصوص این افراد انجام نداده باشد.

وی تصریح کرد: همانطور که گفتم ما همیاران را همچنان داریم، اما میزان کمک ها چندان تغییری نکرده است و از این بابت کمی ستاد دیه با مشکل مواجه است و همیاری بیشتر خیرین را در این زمینه می طلبد، چرا که این کمک ها کفاف بدهی های موجود را با توجه به افزایش نرخ تورم و دیگر موضوعات اقتصادی نمی دهد و این موضوعات دست به دست هم داده است و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمتر شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ستاد دیه همچنان به این افراد که شامل مرخصی شده اند، کمک می کند؟ گفت: ستاد دیه ستاد مردمی کمک به امور زندانیان نیازمند است و رسالت ما فقط و فقط در حمایت از زندانیان نیازمند است و ما مانند دیگر نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و ... نیستیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه روند صعودی ابتلا به کرونا در کشورهای آفریقاییتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشورهای آفریقایی به یک میلیون و 233 هزار و 365 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۷ سال آموزش در مدرسه؛ چرا فارغ‌التحصیلان به زبان عربی مسلط نیستند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افت 60 تا 70 درصدی فروش لوازم‌التحریر نسبت به سال گذشتهدبیراتحادیه صنف فروشندگان کتاب، نوشت‌افزار و صحاف مشهد گفت: از اوایل هفته گذشته، شرایط بازار لوازم‌التحریر مقداری بهتر شده‌ اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد 60 تا 70 درصد افت فروش در بازار هستیم و فروش امسال به هیچ عنوان قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۳۰ درصدی میزان سیاه‌پوشی شهر تهران نسبت به سال گذشتهافزایش ۳۰ درصدی میزان سیاه‌پوشی شهر تهران نسبت به سال گذشته رئیس سازمان بسیج شهرداری: با وجود شیوع کرونا، بیش از سال‌های گذشته در فضاسازی شهر و سیاه پوش کردن معابر همت گمارده شده و میزان سیاه‌پوشی شهر تهران نسبت به سال قبل بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به انتقال تجهیزات و نیروی نظامی توسط یونان به جزیره مئیسواکنش ترکیه به انتقال تجهیزات و نیروی نظامی توسط یونان به جزیره مئیس
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش فرانسه به مرگ وکیل زندانی در ترکیه: به حقوق بشر احترام بگذاریدابرو تیمتیک که در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم شده بود پنجشنبه شب پس از ۲۳۸ روز اعتصاب غذا جان سپرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »