روضه‌خوانی و سینه‌زنی طلاب اعزامی حکومت در بیمارستان‌های محل بستری بیماران کرونا

30/08/2020 03:03:00 ب.ظ

تصاویر و ویدیوهایی در رسانه‌های دولتی ایران منتشر شده که نشان می‌دهد طلاب و هیات‌های اعزامی حکومت برای عزاداری در برخی بیمارستان‌ها اقدام به روضه‌خوان

تصاویر و ویدیوهایی در رسانه‌های دولتی ایران منتشر شده که نشان می‌دهد طلاب و هیات‌های اعزامی حکومت برای عزاداری در برخی بیمارستان‌ها اقدام به روضه‌خوانی و سینه‌زنی در بخش بستری بیماران مبتلا به کرونا کرده‌اند

تصاویر و ویدیوهایی در رسانه‌های دولتی ایران منتشر شده که نشان می‌دهد طلاب و هیات‌های اعزامی حکومت برای عزاداری در برخی بیمارستان‌ها اقدام به روضه‌خوان

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران شنبه هشتم شهریور ویدیویی از بخش درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتشر کرد در آن شماری معدود از کسانی که تسنیم «کادر درمان» خوانده با سرپرستی یک طلبه از مقابل تخت بیماران سینه‌زنی و روضه‌خوانی می‌کنند.

هم‌زمان خبرگزاری مهر،‌ متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی، در گزارشی ویدیویی اقدام مشابه در بیمارستان فرقانی قم را به تصویر کشیده است.در این بیمارستان شماری از افراد سیاه‌پوش با استفاده از بلندگو در حیاط بیمارستانی نوحه‌خوانی و سینه‌زنی می‌کنند.سازمان تبلیغات اسلامی از نهادهای زیرمجموعه رهبر جمهوری اسلامی است، طی روزهای گذشته گزارش عزاداری در اماکن عمومی و مراکز درمانی را در خبرگزاری خود با عنوان «میزان بالای اجرای پروتکل‌ها» پوشش داده است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

امارات در حمله پهپادی به آکادمی نظامی در لیبی نقش داشته - BBC News فارسیبی‌بی‌سی به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد یک پهپاد امارات متحده عربی باعث کشته شدن ۲۶ کارآموز غیرمسلح در یک آکادمی نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی در ژانویه سال جاری شده است. هفت ماه پس از این حمله، هیچ کسی مسئولیت کشتار این مردان جوان را برعهده نگرفته است.

بزرگترین رزمایش نظامی روسیه در نزدیکی آب‌های سرزمینی آمریکا در آلاسکافرمانده نیروی دریایی ارتش روسیه اعلام کرد بزرگترین رزمایش نظامی این کشور در آب‌های نزدیک به قطب شمال برگزارشده است.

کرونا در ایتالیا دوباره اوج گرفت؛ ثبت 1462 مورد جدید ابتلا در یک روزبا ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه: موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌مان در مدیترانه شرقی صمیمی نیستمعاون رئیس‌جمهور ترکیه موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌های آنکارا در فلات قاره‌ای خود در مدیترانه شرقی را «فاقد صمیمیت» خواند. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه عرب بر اهمیت نقش روسیه در برقراری آرامش در منطقه تاکید کرد

آشوب خیابانی در سوئد در پی آتش زدن قرآنراسموس پالودان در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اخراج و ممنوعیت ورود به سوئد برای دو سال. با این حال به متجاوزان و قاتلان همواره خوشامد می‌گوییم.»

ی و سینه‌زنی در بخش بستری بیماران مبتلا به کرونا کرده‌اند.امارات در حمله پهپادی به آکادمی نظامی در لیبی نقش داشته ۴۰ دقیقه پیش توضیح تصویر، در حمله به این آکادمی نظامی ۲۶ کارآموز غیرمسلح کشته شدند بی‌بی‌سی به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد یک پهپاد امارات متحده عربی باعث کشته شدن ۲۶ کارآموز غیرمسلح در یک آکادمی نظامی در طرابلس، پایتخت لیبی در ژانویه سال جاری شده است.Aa ارتش روسیه اعلام کرد در نزدیکی آلاسکا، منطقه تحت مالکیت ایالات متحده، بزرگ‌ترین رزمایش نظامی از زمان فروپاشی اتحادیه جماهیرشوروی را برگزارکرد.با ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران شنبه هشتم شهریور ویدیویی از بخش درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتشر کرد در آن شماری معدود از کسانی که تسنیم «کادر درمان» خوانده با سرپرستی یک طلبه از مقابل تخت بیماران سینه‌زنی و روضه‌خوانی می‌کنند. هم‌زمان خبرگزاری مهر،‌ متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی، در گزارشی ویدیویی اقدام مشابه در بیمارستان فرقانی قم را به تصویر کشیده است. ارتش ملی لیبی در آن زمان مسئولیت این حمله را رد کرد و گفت که این کارآموزان در اثر اصابت گلوله افراد محلی کشته شدند. در این بیمارستان شماری از افراد سیاه‌پوش با استفاده از بلندگو در حیاط بیمارستانی نوحه‌خوانی و سینه‌زنی می‌کنند. معلوم نیست ارتش روسیه چه زمانی رزمایش را آغاز کرده و یا این که آیا این عملیات به پایان رسیده یا نه. سازمان تبلیغات اسلامی از نهادهای زیرمجموعه رهبر جمهوری اسلامی است، طی روزهای گذشته گزارش عزاداری در اماکن عمومی و مراکز درمانی را در خبرگزاری خود با عنوان «میزان بالای اجرای پروتکل‌ها» پوشش داده است. این موشک از پهپادی به نام "وینگ لونگ ۲"(Wing Loong II) شلیک شده و براساس شواهد بدست آمده توسط دو بخش‌" آفریکن آی" و بخش "مستندهای عربی" بی‌بی‌سی در زمان حمله، پهپادهای از این نوع فقط از پایگاه هوایی "الخادم" در لیبی عملیات انجام می‌دادند و مسئولیت اداره پهپادهای مستقر در این پایگاه برعهده امارات بوده است. با این حال علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی،‌ خود تمامی مراسم و برنامه‌های عمومی از جمله عزاداری‌های حضوری‌اش را لغو کرده است. از این تعداد 23 هزار و 25 نفر از مبتلایان تحت درمان قرار دارند.

سازمان تبلیغات اسلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت به عنوان مسئول «اجرا و نظارت» دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا معرفی شده است. این کشور همچنین به درخواست بی‌بی‌سی برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداد. تصور می‌شود یک چهارم منابع بکر و قابل استخراج نفت و گاز طبیعی کره خاکی در این منطقه قرارداشته باشد. مهر پیشتر در گزارشی نگرانی‌ها درباره شیوع کرونا طی عزاداری‌ها را «متشنج کردن اوضاع از سوی دشمنان اسلام و انقلاب» خوانده بود. صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز گزارشی تصویری از برگزاری مراسم عزاداری در حیاط یک بیمارستان را منتشر کرد که در آن یکی از مسئولان بیمارستان اشاره می‌کند پخش زنده مراسم عزاداری در بخش بستری بیماران نیز انجام می‌شود. بسیاری از آن‌ها هنوز نوجوان بودند و هیچ یک هم مسلح نبودند. سلب آرامش یا دلگرمی بیماران کرونا انتشار ویدیوهای عزاداری در مراکز درمانی با واکنش‌هایی از سوی کاربران اینستاگرام و توییتر با عنوان «سلب آرامش بیماران» مواجه شد. هم چنین موشک‌های کروز مدل «انیکس» نیز در این رزمایش مورد آزمایش قرارگرفته‌اند. کاربران حامی اینگونه مراسم در توییتر نیز این اقدام را «عزاداری بی‌ریا» خوانده‌اند. او که در زمان حمله در داخل این آکادمی بوده به بی‌بی‌سی گفت: "این حمله توصیف نشدنی است. این امر با هدف محافظت از جمعیت بالای 65 سال و افراد پرخطر در برابر کرونا بوده است.

پیش از این محسن عبدالله‌زاده،‌ مدیر واحد نشر مجموعه «خانه طلاب جوان»،‌ در مردادماه به خبرگزاری مهر گفته بود که قرار است جمعی از «گروه‌های جهادی» فضای بیمارستان‌ها را در آستانه ماه محرم برای عزاداری آماده کرده و مراسم «روضه و عزاداری» در آن برگزار کنند. او این اقدام را موجب «دلگرمی» بیماران خوانده بود. کسانی بودند که اجزای بدنشان از هم جدا شده بود. مصطفی معین،‌ رییس شورای عالی نظام پزشکی ایران،‌ ۲۲ مرداد هشدار داده بود در صورتی که مراسم محرم در منازل و فضای مجازی برگزار نشود، «پیک خطرناک» ابتلا و مرگ اتفاق خواهد افتاد. ." هفت ماه پس از گذشت این حمله، هیچ کسی مسئولیت کشتار این مردان جوان را برعهده نگرفته است.