روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری»

07/07/1398 05:37 ب.ظ

روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری» روسیه؛ کارناوال «روز

روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری» کودکان با پوشیدن تی‌شرت‌هایی به رنگ‌های زرد و نارنجی که تصاویری از ببر روی آنها نقش بسته بود و بزرگسالان با حمل بالن‌های نارنجی رنگ و سازه‌هایی که عکس ببر روی آنها کشیده شده بود در این جشن شرکت کردند.

کودکان با کوبیدن بر طبل‌ها شعار می‌دادند: «طبل‌هایتان را بلندتر بکوبید، به جهان بگویید ما کودکان زمینم و در برابر آن مسئولیم.»

هدف این کارناوال افزایش آگاهی عمومی دربارۀ شرایط وخیم و رو به انقراض «ببر آمور یا ببر سیبری» است. ببرهای آمور یا ببرهای سیبری عمدتا در خاور دور در شرق روسیه، شمال شرق چین و مناطق شمالی شبه‌جزیره کره زندگی می‌کنند. این گونه ببر از جمله گونه‌های در معرض انقراض است که گمان می‌رود کمتر از ۵۰۰ قلاه از آنها زنده باشند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

هفت هزار غیرنظامی سوری در حملات روسیه کشته شده‌اندحدود هفت هزاز تن از غیرنظامیان سوریه طی چهار سال گذشته در حملات روسیه کشته و میلیون ها نفر دیگر آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی

رویکرد روسیه نسبت به ایجاد «منطقه امن» در سوریه

نخستین پرتاب موشک کروز «اونیکس» در تاریخ روسیه + فیلم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 نخستین پرتاب موشک_کروز «اونیکس» در تاریخ روسیه وزارت دفاع روسیه از نخستین پرتاب موشک کروز «اونیکس» در این کشور توسط نیروهای ساحلی ناوگان اقیانوس آرام روسیه خبر داد که موشک با موفقیت به هدف تعیین شده در در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از محل پرتاب اصابت کرد

مایک پمپئو با وزیر خارجه روسیه دیدار کرد؛ باید راهی سازنده به جلو پیدا کنیممایک پمپئو با وزیر خارجه روسیه دیدار کرد؛ باید راهی سازنده به جلو پیدا کنیم وزیر خارجه آمریکا روز جمعه پنجم مهر ماه با انتشار پیامی در توئیتر گفت که مجموعه‌ای از چالش‌های جهانی، از جمله کنترل تسلیحاتی، به بحث گذاشته شد.

طالبان و تقلب، دشمنان اصلی دموکراسی«طالبان و تقلب، دشمنان اصلی دموکراسی» یادداشتی از شاه‌حسین مرتضوی، مشاور ارشد رییس جمهوری افغانستان، در آستانه انتخابات_ریاست‌جمهوری طالبان تقلب Murtazawi3

گلچین ویدئوهای هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌ لگو در دانمارکگلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از اتومبیل‌رانی در اردن تا سازه‌های لگو در دانمارک

هزاران نفر روز یکشنبه در خیابانهای مرکزی شهر ولادی‌وستوک در شرق روسیه، در کارناوال «روز ببر» شرکت کردند.

کودکان با پوشیدن تی‌شرت‌هایی به رنگ‌های زرد و نارنجی که تصاویری از ببر روی آنها نقش بسته بود و بزرگسالان با حمل بالن‌های نارنجی رنگ و سازه‌هایی که عکس ببر روی آنها کشیده شده بود در این جشن شرکت کردند.

کودکان با کوبیدن بر طبل‌ها شعار می‌دادند: «طبل‌هایتان را بلندتر بکوبید، به جهان بگویید ما کودکان زمینم و در برابر آن مسئولیم.»

هدف این کارناوال افزایش آگاهی عمومی دربارۀ شرایط وخیم و رو به انقراض «ببر آمور یا ببر سیبری» است.

ببرهای آمور یا ببرهای سیبری عمدتا در خاور دور در شرق روسیه، شمال شرق چین و مناطق شمالی شبه‌جزیره کره زندگی می‌کنند. این گونه ببر از جمله گونه‌های در معرض انقراض است که گمان می‌رود کمتر از ۵۰۰ قلاه از آنها زنده باشند.

زیست‌شناسان می گویند علی رغم تلاش‌ها برای حفاظت از این گونه نادر ببر، هر ساله ۳۰ تا ۴۰ قلاده ببر در روسیه به دلیل شکار غیرمجاز کشته می‌شوند.