روسیه می‌گوید بیش از ۴۰۰ دیپلمات آن از ۲۸ کشور اخراج شده‌اند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 88 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیر خارجه روسیه گفته است که بیشترین دیپلمات‌های اخراجی روسیه از کشورهای لهستان، آلمان، اسلواکی، کرواسی، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بوده‌ است.

بارگیری تسلیحات آمریکایی به مقصد اوکراین در ژانویه ۲۰۲۲

دوش پرتاب استاراستریک از طریق پرتاب منور، قابل فریب نیست زیرا از یک سیستم هدایت نوری استفاده می‏کند. در ضمن، بریتانیا ذخیره‏ای متشکل از ۳۰ هزار فروند موشک جاولین دارد و امکان دارد تعداد بیشتری از این نوع دوش پرتاب را به اوکراین بدهد.آمریکا هم در مورد تأمین سلاح برای اوکراین، به دلایلی کم‌شتاب عمل کرده است.

به این موارد باید آن دسته از ادوات نظامی اشاره کرد که اساساً ماهیت پارتیزانی و چریکی دارند و نیروهای اوکراینی با در خطر قرار دادن خود می‌توانند از آنها استفاده کنند، مانند راکت‏اندازهای دستی ضد زره ام-۷۲ لاو یک‌بار مصرف)، آ ت-۴ ، کارل گوستاو ، سی ۹۰ و نیز گونه‌های آرپی‌جی ساخت کشورهای اروپای شرقی یعنی آرپی‌جی-۷۵ ساخت چک، و آرپی‌جی-۷۶ کومار ساخت لهستان.

به جز این، موشک ضد تانک بسیار پیشرفته و جدید ساخت فرانسه موسوم به اِم‌اِم‌پی است که قرار است جایگزین میلان، اریکس و هات در زرادخانه ضد زرهی فرانسه شود. فرانسه همین طور موشک ضدهوایی دستی میسترال را تولید می‌‏کند که یکی از پیشرفته‏‌ترین تسلیحات دستی ضدهوایی دنیاست، اما خبری از ارسال این سلاح بسیار مؤثر به اوکراین نیست.

حسب شنیده‌‏ها، اوکراین این محموله سام-۷ آلمان را که بازمانده ۴۰ سال پیش آلمان شرقی است، پس فرستاده است. آرپی‌جی-۱۸ و ۲۲ ارسالی از آلمان هم بسیار قدیمی بوده و ظاهراً بهره‌ای نداشتند، به طوری که با وجود اصابت به اهداف روسی، منفجر نشده‏اند و موجب نارضایتی نیروهای اوکراینی را فراهم آورده‏اند. بر پایه گزارش سایت وزارت دفاع اوکراین، روسیه تا به حال بیش از ۲۲ هنگ تاکتیکی در اطراف شهر ایزیوم با هدف حرکت به پشت نیروهای اوکراینی مستقر در حوالی اسلویانسک مستقر کرده است.

در چنین شرایطی، نیروهای اوکراینی برای ادامه مقاومت، در عرصه زمین، به رغم داشتن برخی از سلاح‌های بومی که بسیار مؤثر بوده‌اند، بیش از پیش به کمک‌های بیشتر کشورهای غربی و دسترسی به سلاح‌های پیشرفته و کارساز توأم با ادامه آهنگ این کمک‌ها برای تجدید آماد، نیاز دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش سفارت روسیه در ایران به اخبار ارسال سلاح از تهران به روسیهسفارت روسیه در ایران اخبار مربوط به ارسال سلاح از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو ماه از جنگ روسیه علیه اوکراین گذشت؛ از قتل‌عام در بوچا تا ویرانی ماریوپلبا وجود گذشت دو ماه از حمله روسیه به اوکراین، درگیری‌ها همچنان ادامه داشته و مذاکرات نیز به نتیجه‌ای نرسیده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بروز پدیده 'مهریه نقدی' از تبعات حمایت از بدهکاران مهریه استیک وکیل پایه یک دادگستری در واکنش به مصوبه‌های کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص مهریه گفت: افزایش میزان مهریه علت‌های متعددی دارد که محدودیت و تضییع حقوق زنان چاره کار نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در آمریکا: فعالیت سفارت ما در واشینگتن بسیار محدود شده استآناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا با اشاره به بستن چندین شماره حساب بانکی و تهدیدشدن برخی کارمندان این سفارت اعلام کرد فعالیت‌های معمول سفارت مسکو در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش برلین به اخراج 40 دیپلمات آلمانی از روسیهواکنش برلین به اخراج 40 دیپلمات آلمانی از روسیه وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که روسیه با اخراج 40 دیپلمات آلمانی به خود آسیب می‌زند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سهیلا حجاب: از بس مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌ام جانی در تنم نمانده استسهیلا حجاب: «از بس توسط عوامل شما در زمان‌های مختلف به دلایل واهی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفته‌ام که دیگر جانی در تنم نمانده، مرا به زندان‌هایی می‌فرستید که کوچک‌ترین احترامی را برای حقوق یک زندانی سیاسی قائل نیستند.» اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »