روسیه: آمریکا برای سازماندهی انقلاب رنگین در بلاروس تلاش می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه واشنگتن را به حمایت مالی از نویسندگان وبلاگ‌های مخالف دولت بلاروس، آموزش فعالان مخالف دولت با کمک سازمان‌های غیردولتی و طرفداری از سوتلانا تیخانوویسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات اخیر متهم کرد.

سرگئی ناریشکین، مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه روز چهارشنبه آمریکا را متهم کرد که با «کودتایی بر خلاف قانون اساسی» بلاروس به دنبال سرنگونی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور است.

این سخنان مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه در حالی بیان شد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور برای مذاکره با مقامات بلاروس به مینسک رفته است. سفر وزیر دفاع روسیه به بلاروس پس از دیدار روز دوشنبه الکساندر لوکاشنکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سوچی به عنوان نشانه ای از اراده مسکو برای حمایت از رئیس جمهوری بلاروس در برابر اعتراض های داخلی تفسیر شده است.

الکساندر لوکاشنکو از چند هفته پیش و به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بلاروس با موجی از اعتراض های بی سابقه در این کشور روبرو شده است. او که از سال ۱۹۹۴ تاکنون قدرت را در بلاروس در دست دارد بنا به نتایج رسمی در انتخابات ریاست جمهوری روز ۹ اوت برای ششمین دوره پیاپی پیروز شد. مخالفان بر این باور هستند که او با «تقلب» به عنوان پیروز رای گیری معرفی شده است.بنا به یافته‌های سازمان اطلاعات خارجی روسیه، ایالات متحده آمریکا نقشی کلیدی در بلاروس بازی می‌کند.

وی گفت: «بنا به یافته های سازمان اطلاعات خارجی روسیه، ایالات متحده آمریکا نقشی کلیدی در بلاروس بازی می کند.»روسیه در دو دهه گذشته آمریکا و کشورهای غربی را به سازماندهی «انقلاب های رنگین» در شماری از کشورهایی که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به استقلال دست یافتند متهم کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف پوتین که مسموم شده 'به روسیه بازمی‌گردد' - BBC News فارسیآلکسی ناوالنی، رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که مسموم شده امروز عکسی از خود منتشر کرد و نوشت که بدون کمک دستگاه می‌تواند نفس بکشد. آقای ناوالنی پس از مسموم شدن با سم نوویچوک در بیمارستانی در برلین آلمان تحت درمان قرار دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ناوالنی، منتقد پوتین: پس از درمان به روسیه باز می‌گردمالکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین که به دلیل مسمومیت همچنان در بیمارستانی در برلین بستری است،‌ با انتشار تصویری از خود، از بهبود حالش خبر داده است؛ او گفته است پس از درمان به کشورش بازمی‌گردد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ناوالنیِ از مرگ رسته به روسیه باز می‌گرددالکساندر ناوالنی،‌ مهمترین رهبر اپوزیسیون دولت روسیه،‌ با انتشار عکسی تازه از در اینستاگرامش از بهبود نسبی خود خبر داد و اعلام کرد که قصد دارد به روسیه بازگردد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار پوتین با لوکاشنکو در سوچی؛ روسیه ۱.۵ میلیارد دلار وام به بلاروس می‌دهد«وقتی کاملا اختیارش را از دست داد، جایگزینی وی برای مسکو آسان‌تر خواهد بود. کرملین در حال اتخاذ تصمیمی است تا طبق یک برنامه دقیق لوکاشنکو را برکنار کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماکرون در میانه تنش‌ها با روسیه به لیتوانی و لتونی می‌روداین سفر از سوی دیگر همزمان با تنش‌ها با روسیه بر سر «مسمومیت» یک چهره ناراضی و نیز اوضاع بحرانی در بلاروس پس از جنجال‌های مرتبط با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور انجام خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد - BBC News فارسیمحققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب است بقایای سالم یک خرس عصر یخ را کشف کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »