روسیه به مخالفان دولت در باره هرگونه تجمع در روز ولنتاین هشدار داد

24/11/1399 12:38:00 ق.ظ

در جریان سرکوب تظاهرات هفته‌های اخیر در روسیه که واکنش بسیاری از کشورها و نهادهای غربی از جمله اتحادیه اروپا را به همراه داشت بیش از ۱۱ هزار نفر دستگیر و زندانی شدند.

در جریان سرکوب تظاهرات هفته‌های اخیر در روسیه که واکنش بسیاری از کشورها و نهادهای غربی از جمله اتحادیه اروپا را به همراه داشت بیش از ۱۱ هزار نفر دستگیر و زندانی شدند. نیروهای امنیتی روسیه روز پنجشنبه نسبت به برپایی هرگونه تجمع غیر مجاز از سوی مخالفان دولت در روز ولنتاین هشدار دادند.

این هشدار در حالی مطرح شده که بیش از ۱۱ هزار هوادار الکسی ناوالنی، سر سخت‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین در جریان تظاهرات اخیر در سراسر روسیه که برای درخواست آزادی رهبر اپوزیسیون برپا شده بود توسط نیروهای امنیتی دستگیر و بازداشت شدند.

موج اعتراض‌ها به مسمومیت و بازداشت الکسی ناوالنی همچنان در روسیه ادامه دارد؛ به نحوی که بنا به گزارش برخی منابع خبری، مخالفان دولت قصد دارند آخر این هفته به مناسبت روز ولنتاین بار دیگر دست به تظاهرات بزنند.

فراخوان برای تجمع ولنتاین اما با دعوت‌های پیشین برای برگزاری تجمعات سراسری و بزرگ اندکی متفاوت است. لئونید ولکوف،‌ یکی از یاران نزدیک الکسی ناوالنی از هواداران اپوزیسیون خواسته است در محوطه‌های مجاور به منازل مسکونی خود تجمع کنند و به نشانه اعتراض چراغ تلفن‌های همراه خود را روشن کنند و شمع‌هایی به شکل قلب را در دست بگیرند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به مقام معظم رهبری در دیدار ولایتی با سفیر روسیهلوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام رییس جمهور روسیه در پاسخ پیام مقام معظم رهبری که توسط قالیباف ارائه شده بود را تقدیم کرد.

روسیه به کی‌یف و غرب نسبت به افزایش تنش منجر به درگیری در اوکراین هشدار دادروسیه به کی‌یف و غرب نسبت به افزایش تنش منجر به درگیری در اوکراین هشدار داد جزئیات بیشتر🔽

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد تحریم روسیه به دلیل حبس الکسی ناوالنی به توافق رسیدندوزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کردند که روسیه را به دلیل زندانی کردن الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، تحریم کنند. تا تحریم ها رفع نشود آمریکا نمی تواند به برجام بازگردد و جو‌ داخلی ایران بشکلی است که حتی رهبر ایران نمی تواند مذاکره غیرمشروط با آمریکا را بپذیرد چون مسوولیت معیشت مردم بر عهده او خواهد بود و عاقلانه است که ایران مسیر اتمی را به سرعت طی کند. رستاخیز_ملی_با_پهلوی غافل از زندانیان ایران

هشدار روسیه: در صورت اقدام بوسنی برای پیوستن به ناتو «مجبور به واکنش» خواهیم شدبوسنی و هرزگوین از مدتها پیش پیوستن به ناتو و اتحادیه اروپا را به عنوان اهداف استراتژیک خود تعریف کرده است اما صرب‌های بوسنی مخالف این استراتژی هستند و ترجیح می‌دهند که کشورشان از این اتحاد نظامی که ایالات متحده کلیدی‌ترین عضو آن است، دور بماند. ناتو کم‌کم روسیه رو داره محاصره میکنه آن وقت پوتین می‌ماند و حوضش