روسیه درگیری را برای ایجاد کریدور بشردوستانه 'متوقف' می‌کند

14/12/1400 10:44 ق.ظ

روسیه درگیری را برای ایجاد کریدور بشردوستانه 'متوقف' می‌کند رسانه دولتی روسیه گزارش داد، نیروهای روسیه از ساعت ۱۰ صبح به وقت مسکو (هفت به وقت گرینویچ) 'شلیک را متوقف می‌کنند' تا اجازه ایجاد مسیرهای بشردوستانه در ماریوپول و ولنوواخا را بدهند.

رسانه دولتی روسیه گزارش داد، نیروهای روسیه از ساعت ۱۰ صبح به وقت مسکو (هفت به وقت گرینویچ) 'شلیک را متوقف می‌کنند' تا اجازه ایجاد مسیرهای بشردوستانه در ماریوپول و ولنوواخا را بدهند. براساس این اطلاعیه، یک"رژیم سکوت" (آتش‌بس) برقرار خواهد شد تا غیرنظامیان بتوانند از مناطق درگیر خارج شوند. شب گذشته شهردار ماریوپول خواستار ایجاد کریدور بشردوستانه شده بود.

این شهر که نزدیک دریای آزوف است، چند روز است بدون برق و آب است و زیرساخت‌ها و ساختمان‌ها هدف قرار می‌گیرند.

کریدورهای بشردوستانه، راه‌هایی هستند که در جریان درگیری‌های نظامی با توافق طرفین به صورت امن نگه داشته می‌شوند و به آنها حمله نمی‌شود. پیشتر هم سازمان جهانی بهداشت خواستار ایجاد یک کریدور ویژه برای انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به اوکراین شده بود.

روسیه از ۲۴ فوریه حمله‌ای را علیه اوکراین آغاز کرده است. امروز در دهمین روز این حمله، درگیری‌ها در کی‌یف و دیگر شهرهای اوکراین همچنان ادامه دارد و دو دور مذاکرات صلح در بلاروس فعلا نتیجه ملموسی در پی نداشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بلینکن: امکان ایجاد منطقه پرواز ممنوع در اوکراین به دلیل خطر جنگ با روسیه، وجود ندارد📌 بلینکن: امکان ایجاد منطقه پرواز ممنوع در اوکراین به دلیل خطر جنگ با روسیه، وجود ندارد

روسیه و بلاروس از پارالمپیک زمستانی محروم شدند، کشتی روسیه تعلیق شد

روسیه: 1612 زیرساخت نظامی اوکراین را منهدم کردیمسخنگوی وزارت دفاع روسیه مدعی انهدام 1612 زیرساخت نظامی اوکراین شد. - خبرگزاری آناتولی

کاخ سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کردکاخ_سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کرده و از روسیه خواست حملات خود را در اطراف این نیروگاه متوقف کند. کاخ سفید از ادامه تحقیقات درباره حملات روسیه به اوکراین خبر داده و اعلام کرد که حملات عمدی به غیرنظامیان به‌عنوان «جنایات جنگی» در نظر گرفته خواهد شد.

پوتین: تلاش برای طولانی‌ کردن مذاکرات، مطالبات روسیه را افزایش می‌دهدرئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود گفت که تلاش برای طولانی کردن مذاکرات با اوکراین باعث افزایش مطالبات مسکو می‌شود. - خبرگزاری آناتولی مطالبه‌ی پوتین می‌تواند در حد لوله‌کشی استیل برای انتقال شیر و لبنیات به اروپا خلاصه شود. تروریست‌های خیانت‌کار کرملین گمان می‌کنند در امان هستند اما برای این امنیت!، نیاز به «روس کشی» (کشتن شهروندهای روسیه) بیش‌تر دارند.

موج تحریم‌ها روسیه را به تنگنا انداخته است | DW | 03.03.2022تحریم‌های غرب در واکنش به جنگ روسیه علیه اوکراین ضربات سختی به دولت و جامعه روسیه وارد کرده است. تمام سطوح جامعه، از نخبگان گرفته تا شهروندان عادی متأثر از تحریم‌ها شده‌اند. برخی حوزه‌های اقتصاد در مرز ورشکستگی هستند.

به گزارش ایسنا، آژانس خبری اینترفکس به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داد که توقف درگیری‌ها در شهر ماریوپول، واقع در جنوب شرقی اوکراین و شهر ولنوواخا در استان دونتسک واقع در شرق اوکراین انجام می‌گیرد.

براساس این اطلاعیه، یک"رژیم سکوت" (آتش‌بس) برقرار خواهد شد تا غیرنظامیان بتوانند از مناطق درگیر خارج شوند.

شب گذشته شهردار ماریوپول خواستار ایجاد کریدور بشردوستانه شده بود. این شهر که نزدیک دریای آزوف است، چند روز است بدون برق و آب است و زیرساخت‌ها و ساختمان‌ها هدف قرار می‌گیرند.

کریدورهای بشردوستانه، راه‌هایی هستند که در جریان درگیری‌های نظامی با توافق طرفین به صورت امن نگه داشته می‌شوند و به آنها حمله نمی‌شود. پیشتر هم سازمان جهانی بهداشت خواستار ایجاد یک کریدور ویژه برای انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به اوکراین شده بود.

روسیه از ۲۴ فوریه حمله‌ای را علیه اوکراین آغاز کرده است. امروز در دهمین روز این حمله، درگیری‌ها در کی‌یف و دیگر شهرهای اوکراین همچنان ادامه دارد و دو دور مذاکرات صلح در بلاروس فعلا نتیجه ملموسی در پی نداشته است.

براساس آمار سازمان ملل، از زمان آغاز جنگ دست‌کم ۳۳۱ غیرنظامی کشته و ۶۷۵ تن زخمی شده‌اند. همچنین بیش از ۱.۲ میلیون تن از اوکراین به کشورهای همسایه آن گریخته‌اند. تاکنون دو دور مذاکرات صلح در بلاروس برگزار شده که دور دوم آن پنجشنبه گذشته بود و طرفین با ایجاد کریدورهای بشردوستانه به منظور تخلیه غیرنظامیان و ارسال مواد غذایی و دارو موافقت کردند.