روسیه مجوز فعالیت عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر را لغو کرد

20/01/1401 03:49:00 ب.ظ

وزارت دادگستری روسیه در ادامه تنش بین کرملین و قدرت‌های غربی در پی تهاجم به اوکراین، مجوز فعالیت ۱۵ سازمان حقوق بشری خارجی شامل عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر را لغو کرد.

وزارت دادگستری روسیه در ادامه تنش بین کرملین و قدرت‌های غربی در پی تهاجم به اوکراین، مجوز فعالیت ۱۵ سازمان حقوق بشری خارجی شامل عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر را لغو کرد. بریده‌ای از ویدئوی یکی از مراسم‌های رقص و موسیقی در هرمزگان در پی انتشار ویدئوی رقص و موسیقی در دو...

بریده‌ای از ویدئوی یکی از مراسم‌های رقص و موسیقی در هرمزگان در پی انتشار ویدئوی رقص و موسیقی در دو «اقامتگاه بوم‌گردی» در هرمزگان، دادگستری این استان اعلام کرد که علیه مالکان این دو مجموعه اعلام جرم شده است.

در دو ویدئویی که از این دو مراسم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و احتمالا زمان آن‌ها به تعطیلات نوروز بازمی‌گردد، زنان و مردان همزمان با پخش موسیقی محلی زنده در حال رقصیدن با یکدیگر دیده‌ می‌شوند. در واکنش به برگزاری این مراسم که مقامات ایران برای اشاره به آن از عنوان «مختلط» استفاده‌ می‌کنند، مجتبی قهرمانی، رئیس دادگستری هرمزگان، روز جمعه، ۱۹ فروردین از ورود مدعی‌العموم به موضوع این «هنجارشکنی» در دو اقامتگاه بومگردی در جزایر قشم و هرمز و اعلام جرم علیه مالکان آنها خبر داد.

آقای قهرمانی در ادامه برگزاری این گونه مراسم‌ را «اقدامات غیر قانونی»، «خلاف عرف و شئونات اخلاقی» عنوان کرده که «منجر به جریحه‌دار شدن عواطف و احساسات عمومی و اعتراض مردم مؤمن و متدین» دو جزیره شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای دادرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی زحمت کشیدن. مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!... عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟

عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شد؛ ایران رای منفی دادبه غیر از خود روسیه، تنها ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا و کشورهای آسیای مرکزی به این قطعنامه رای منفی دادند و ۵۸ کشور نیز رای ممتنع دادند. مبارک است و بفال نیک میگیریم تا دست جنایتکاران از کسب این کرسی ها کمتر و کمتر شود. بامید گرفتن حق وتو از روسیه و یتیم کردن ملاعلی. بزرگترین دمکراسی جهان ـ هند ـ در این مضحکه شرکت نکرد! واقعاً آتلانتیست‌ها پیروزی بزرگی به دست آوردند! رای منفی ۲۳ تا رو میفهمم ولی رای ممتنع اون ۵۷ رو درکی ندارم

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟

توضیح ایران درباره مخالفتش با تعلیق روسیه در شورای حقوق بشرنمایندگی ایران در سازمان ملل در گزارشی درباره رای ایران در مخالفتش با تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر توضیح داد و اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران مجددا بر ضرورت حل و فصل صلح آمیز اختلافات بر مبنای حقوق بین الملل و احترام کامل تمام طرف ها به منشور ملل متحد و حقوق بین الملل تاکید می‌کند. بااینکه ایران با ج ا فرق داره ولی بازهم طرفداری از جنایت کاری روسها ابروی ما را دردنیا برد یه بارم سازمان ملل خواست ماست نباشه آخوندا دردشون آمد!

عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شدعضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شد مجمع عمومی سازمان ملل با ۹۳ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵۸ رأی ممتنع، عضویت روسیه را در شورای حقوق بشر به حالت تعلیق درآورد.

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.