روسیه چگونه سیاست انرژی اتحادیه اروپا را کنترل می‌کند؟

17/03/1401 07:39 ق.ظ

روسیه چگونه سیاست انرژی اتحادیه اروپا را کنترل می‌کند؟ العربيه_فارسى

وبگاه «حزب پایرت اروپا» در مقاله‌ای به بررسی این موضوع پرداخته که چگونه روسیه توانسته است طی دو دهه اخیر، با وابسته کردن کشورهای اروپایی به منابع انرژی » در مقاله‌ای به بررسی این موضوع پرداخته که چگونه روسیه توانسته است طی دو دهه اخیر، با وابسته کردن کشورهای اروپایی به منابع انرژی خود، سیاست انرژی اتحادیه اروپا را تحت کنترل خود درآورد.

به گفته این وبگاه، دلیل اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا چهل درصد مصرف سالانه گاز خود را از روسیه وارد می‌کنند این است که شرکت‌های انرژی دولتی روسی توانسته‌اند سیاستمداران بلندپایه اروپایی را به عنوان «لابی‌گران» برای فروش انرژی روسیه به اروپا به کار گیرند.

Advertisement در محافل سیاسی، اصطلاح «دربِ چرخنده» را درباره چنین افرادی به کار می‌برند. درب چرخنده معمولا یک سیاستمدار عالی‌رتبه است که پس از پایان دوران خدمت خود در دولت، وارد بخش خصوصی شده و از ارتباطات دولتی قبلی خود و دانشی که به مسائل سری دارد، برای منافع شخصی یا لابی کردن برای کشورهای دیگر استفاده می‌کند.

غول‌های انرژی روسیه مثل «گازپروم»، «لوک‌اویل» و «روساتوم» از مشتریان درجه یک درب‌های چرخنده اروپایی هستند، و طی دو دهه گذشته تعداد زیادی از آنها را در پست‌های بالا به کار گرفته‌اند تا بتوانند از آنها برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی برای معامله با خود استفاده کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

چگونه می‌توان در برابر آبله میمونی ایمن شد؟/آبله میمونی شباهتی به آبله مرغان نداردمعاون تحقیقات و فناوری انستیتو پاستور ضمن بیان این‌که واکسن آبله انسانی یا smallpox، می‌تواند تا ۸۵ درصد از ابتلا به آبله میمونی جلوگیری کند، گفت: ویروس آبله مرغان اصلاً از خانواده ویروس‌های آبله نیست. بهتر است به آبله مرغان «واریسلا زوستر» بگوییم. از لحاظ طبقه‌بندی ویروس آبله مرغان جزو ویروس‌های عامل تبخال طبقه‌بندی می‌شود و اصلاً هیچ ارتباط ژنتیکی و شباهتی بین آن‌ و آبله میمونی وجود ندارد.

روسیه: تاکنون 190 فروند جنگنده اوکراین را سرنگون کرده‌ایمسخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 190 فروند جنگنده، 129 فروند هلیکوپتر، 3424 تانک و خودروی زرهی متعلق به اوکراین را منهدم کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

سفر وزیر خارجه روسیه به صربستان لغو شدسفر وزیر امورخارجه روسیه به صربستان به علت بسته شدن حریم هوایی مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی و بلغارستان به روی هواپیمای حامل وی٬ لغو شد. - خبرگزاری آناتولی

صربستان در کدام مسیر گام برمی‌دارد، اتحادیه اروپا یا روسیه؟ | DW | 06.06.2022صربستان علیرغم تمایل به عضویت در اتحادیه اروپا روابطی بسیار نزدیک با روسیه را دنبال می‌کند. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه قصد داشت، راهی صربستان شود، اما برخی کشورهای اروپایی اجازه استفاده از حریم هوایی خود را ندادند.

نیویورک‌تایمز: تلاش روسیه برای فروش غلات غارت‌شده از اوکراین؛ آمریکا هشدار دادروزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی از تلاش روسیه برای فروش «غلات غارت‌شده» اوکراین به کشورهای آفریقایی خبر داد و نوشت که ایالات متحده در این‌باره به چندین کشور هشدار داده است. نفت ایران می دزدین اونجا میشه مصادره اینجا میشه غارت شده آمریکا خسته نشد اینقدر هشدار داد؟خفه خون بگیره بتمرگه سر جاش سنگینتره

اقتصاد روسیه در آستانه رکود شدید به خاطر تحریم‌های غرب | DW | 05.06.2022روسیه تا کنون فشار تحریم‌های غرب را تا حدود زیادی تحمل کرده اما ناظران معتقدند این کشور در آستانه رکودی عمیق قرار دارد. پوتین تاثیر تحریم‌ها را انکار می‌کند اما اثر آنها به مرور در بخش‌های مختلف اقتصاد آشکار می‌شود. اونوقت ميفهمين چه قدرتى ايران داره، ٤٣ ساله چندين برابر تحريم هاى روسيه رو داره خنثى ميكنه ! به كورى چشم بدخواهان در آینده نه چندان دور خواهیم دید که اروپا از این تحریم ها ضرر میبیند و یا روسیه .دست از این تبلیغات مزخرف و هوچی گری تان بردارید اروپا تمام قد وابسته و محتاج مواد خام معدنی و نفت و گاز است فقط در نظر بگیرید ورق آهن برای تولید کارخانجات خودرو سازی تان وارد نشود .نفت و گاز بماند من طرفدار روسیه نیستم. ولی باید خوشحال بود که یک نیروی بازدارنده همانند روسیه وجود دارد که در مقابل تهاجم گسترده گلوبالیست های شارلاتان ماکیاولی مبارزه میکند. .