روسیه میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد - BBC News فارسی

06/12/1400 01:04 ب.ظ

روسیه میزبانی فینال جام قهرمانان اروپا را از دست داد

یوفا در نشستی اضطراری میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از روسیه گرفت و به فرانسه داد. یوفا در یک نشست اضطراری میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از روسیه گرفت. قرار بود استادیوم گازپروم شهر سن پترزبورگ روز شنبه ۲۸ مه، هفتم خرداد، میزبان فینال باشد.

اما پس از حمله روسیه به اوکراین یوفا تصمیم گرفت که دیدار نهایی به جای سن پترزبورگ در استاد دو فرانس پاریس، پایتخت فرانسه، برگزار شود.

الکساندر سفرین، رئیس یوفا، روز پنج‌شنبه با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد تا برنامه انتقال میزبانی فینال را نهایی کند. روسیه برای مقابله با تحریم‌های غرب چه برنامه‌ای دارد؟ یوفا همچنین گفته باشگاه‌های روسی و اوکراینی باید بازی‌های خانگی‌شان را در کشورهای ثالث برگزار کنند.

همزمان تیم‌های ملی فوتبال لهستان، چک و سوئد اعلام کرده‌اند که حاضر نیستد برای شرکت در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به روسیه سفر کنند. آنها خواهان تصمیم "فوری" فیفا و یوفا شده‌اند.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

حیف شد واقعا آخه پوتین چیپس خریده بود میخواست با خانواده اش بازی رو ببینه خیلی جالبه موقع ایران که میشه نباید سیاست رو با فوتبال قاطی کرد ولی خودشون هر وقت بخوان سیاست رو با فوتبال قاطی می کنن

یوفا میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از روسیه پس گرفتحالا یعنی کمر روسیه با این تصمیم شکست؟

بحران در شرق اروپا؛ «ده‌ها نفر» در ساعات اولیه یورش نظامی روسیه به اوکراین کشته شدندرئیس‌جمهوری اوکراین از مردم روسیه می‌خواهد به جنگ پایان دهند در صفحه پوشش لحظه به لحظه آخرین تحولات و خبرهای مرتبط با حمله نظامی روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: چیزی که من از فضای مجازی دیدم مردم روسیه اکثرا با جنگ موافقن و مردم اروپا با کمک کردن و جنگ با روسیه مخالف چون ترس از گسترده شدن جنگ و جنگ اتمی رو دارن . اوکراین فقط خودشه و خودش.. نهایتشم چارتا شمع روشن میکنن براشون بایدن بازیچه سیاستهای فاشیستی لردهای انگلستان شده فریب خورد از افغانستان فرار کرد و اکنون انگلستان با سیاستهای ناامن کردن جهان قصد دارد گشتار بالکان را اینبار در اوکراین و اروپا و خاورمیانه راهندازی و تکرار کند و جهان را با جنگهای ویرانگر وبرو و بیش از پیش نا امن کند

حمله روسیه به اوکراین قیمت گاز طبیعی در اروپا را 42 درصد افزایش دادقیمت گاز طبیعی در قراردادهای آتی ماه مارس در اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین با افزایش 42 درصدی مواجه شد. - خبرگزاری آناتولی توییت_ضد_جنک صلیبچیهای اتحادیه اروپا و امریکا نباید فتنه سازی انگلستان به سرآب رسیده را بخورند. اتحادیه اروپا ۲راه بیشتر ندارد یا باید قید انرژی روسیه و تجارت با شرق را بزند یا باید به فتنه سازی انگلستان در اوکراین نه بگویند.

علی مطهری: صدا و سیما مثل مستعمره روسیه جنگ را گزارش می‌کندتوییت_ضد_جنک صلیبچیهای اتحادیه اروپا و امریکا نباید فتنه سازی انگلستان به سرآب رسیده را بخورند. اتحادیه اروپا ۲راه بیشتر ندارد یا باید قید انرژی روسیه و تجارت با شرق را بزند یا باید به فتنه سازی انگلستان در اوکراین نه بگویند.

دوستان روسیه؛ از ارمنستان تا ونزوئلا | DW | 24.02.2022تهاجم روسیه به اوکراین می‌تواند به نگرانی‌ها در میان متحدان مسکو دامن بزند. کدام کشورها می‌توانند به رغم این عملیات نظامی علیه اوکراین همچنان در کنار روسیه قرار گیرند و چرا؟ همه میتوانند در کنار روسیه بمانند چون دیگر به أمريكا اعتمادی نیست! Russia Putin Ukraine USA JoeBiden

گزارش رسانه آمریکایی درباره پیشنهاد به بایدن برای حمله سایبری علیه روسیهپیشنهاد اختلال در اینترنت روسیه روی میز بایدن مقام‌های آمریکایی چندین گزینه از جمله «اختلال در اتصال اینترنت در سراسر روسیه» و «قطع برق و دستکاری سوئیچ‌های راه‌آهن برای مختل کردن توانایی روسیه برای تجهیز مجدد نیروهایش» را به بایدن پیشنهاد داده‌اند

قرار بود استادیوم گازپروم سن پترزبورگ میزبان فینال باشد

یوفا در یک نشست اضطراری میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از روسیه گرفت.

قرار بود استادیوم گازپروم شهر سن پترزبورگ روز شنبه ۲۸ مه، هفتم خرداد، میزبان فینال باشد.

اما پس از حمله روسیه به اوکراین یوفا تصمیم گرفت که دیدار نهایی به جای سن پترزبورگ در استاد دو فرانس پاریس، پایتخت فرانسه، برگزار شود.

الکساندر سفرین، رئیس یوفا، روز پنج‌شنبه با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد تا برنامه انتقال میزبانی فینال را نهایی کند.

روسیه برای مقابله با تحریم‌های غرب چه برنامه‌ای دارد؟

یوفا همچنین گفته باشگاه‌های روسی و اوکراینی باید بازی‌های خانگی‌شان را در کشورهای ثالث برگزار کنند.

همزمان تیم‌های ملی فوتبال لهستان، چک و سوئد اعلام کرده‌اند که حاضر نیستد برای شرکت در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به روسیه سفر کنند. آنها خواهان تصمیم "فوری" فیفا و یوفا شده‌اند.

قرار بود یک ماه دیگر، در ۲۴ مارس، چهارم فروردین، روسیه در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی میزبان لهستان باشد.