روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشت

09/06/2021 12:26:00 ق.ظ

روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشت جزئیات بیشتر🔽

اوکراین, کریمه

روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشت جزئیات بیشتر🔽

مسئولان فوتبال روسیه در این نامه اعلام کردند که پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین مغایر با اصول اساسی یوفا به شمار می‌رود.

بعد از اعتراض‌های پراکنده مقام‌های روسی، این کشور روز سه‌شنبه رسما در نامه‌ای به یوفا نارضایتی خود را از طرح پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین ابراز کرد.در این نامه که تنها سه روز پیش از آغاز رسمی بازی‌های یورو ۲۰۲۰ (که با یک‌سال تاخیر برگزار می‌شود) ارسال شده مسکو می‌گوید انگیزه‌های سیاسی در طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین دیده می‌شود. فدراسیون فوتبال روسیه همچنین مدعی شده است که طراحی این پیراهن با اصول و مقررات یوفا مغایر است.

اوکراینی‌ها در پیراهن خود نقشه این کشور را طراحی کرده‌اند که در آن شبه جزیره کریمه هم بخشی از اوکراین نشان داده شده است. در پشت این پیراهن هم شعار «شکوه اوکراین» درج شده که در سال ۲۰۱۴ از سوی معترضان به ویکتور یانووکویچ، رئيس جمهوری روس‌گرای اوکراین سر داده می‌شد. این اقدام خشم مسکو را به همراه داشته است. روسیه در سال ۲۰۱۴ با لشکرکشی نظامی به کریمه این شبه جزیره را به خاک خود ضمیمه کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اعتراض روسیه به طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین روسیه می‌گوید طراحی و شعار نوشته شده روی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین توهم و یک فریب بزرگ است. خاک اوکراین رو اشغال کردن بعد میگن چرا نقشه کشور‌ خودتون رو زدید؟! اینا خیلی پر رو هستن

کاملا هریس در سفر به گواتمالا شهروندان را به ماندن در این کشور تشویق کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

استولتنبرگ مسکو را به حضور در نشست شورای روسیه−ناتو دعوت کرد | DW | 07.06.2021ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو با توجه به تنش شدید حاکم بر مناسبات میان این سازمان و روسیه ، مسکو را به حضور در نشست شورای مشترک روسیه – ناتو دعوت کرد. به باور او هر دو طرف موضوعات زیادی برای بحث دارند.

بازداشت ۲ نفر در یورش نیروهای سپاه به روستایی در سیستان و بلوچستان

واکسیناسیون در استان فارس به دلیل کمبود واکسن کرونا در ایران متوقف شدروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایران اعلام کرد که به دلیل اتمام موجودی واکسن، واکسیناسیون کرونا به طور موقت متوقف شده است. - خبرگزاری آناتولی لعنت به مدیریت بی عرضه و بی کفایت

ناجی: واکسن چندانی در ایران وجود ندارد، چین و روسیه بدقولی کردندرئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت در حاضر واکسن چندانی در کشور وجود ندارد و چین و روسیه بدقولی کردند. - خبرگزاری آناتولی

Aa بعد از اعتراض‌های پراکنده مقام‌های روسی، این کشور روز سه‌شنبه رسما در نامه‌ای به یوفا نارضایتی خود را از طرح پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین ابراز کرد.Aa انتخاب طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین خشم روسیه را برانگیخته است.کامالا هریس،‌معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر روز دوشنبه به گواتمالا کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان سفر به گواتمالا از «قدرت امید» و همچنین تلاش‌های نوین برای مقابله با فساد برای متقاعد کردن مردم آمریکای لاتین برای ماندن در کشورشان به جای تلاش برای سفر مهاجرتی خطرناک به سمت شمال و ایالات متحده سخن گفت.ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو با توجه به تنش حاکم مقامات روسیه را دعوت به گفت‌وگو کرد.

در این نامه که تنها سه روز پیش از آغاز رسمی بازی‌های یورو ۲۰۲۰ (که با یک‌سال تاخیر برگزار می‌شود) ارسال شده مسکو می‌گوید انگیزه‌های سیاسی در طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین دیده می‌شود. فدراسیون فوتبال روسیه همچنین مدعی شده است که طراحی این پیراهن با اصول و مقررات یوفا مغایر است. این بازی‌ها از روز جمعه ۱۱ ژوئن در کشورهای مختلف قاره سبز برگزار می‌شود. اوکراینی‌ها در پیراهن خود نقشه این کشور را طراحی کرده‌اند که در آن شبه جزیره کریمه هم بخشی از اوکراین نشان داده شده است. کامالا هریس همچنین گفت «کمک در راه است» که اشاره‌ای است به کمک واشنگتن و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در حوزه‌هایی چون کشاورزی، مسکن و فرصت‌های شغلی که از سوی دولت ایالات متحده تشویق شده‌اند. در پشت این پیراهن هم شعار «شکوه اوکراین» درج شده که در سال ۲۰۱۴ از سوی معترضان به ویکتور یانووکویچ، رئيس جمهوری روس‌گرای اوکراین سر داده می‌شد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه این اقدام اوکراین را یک توهم و فریبی غیر ممکن توصیف کرده است. این اقدام خشم مسکو را به همراه داشته است.» دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی همچنین تصریح کرد که روابط بین ناتو و روسیه در پایین‌ترین سطح خود از پایان جنگ سرد به این سو است.

روسیه در سال ۲۰۱۴ با لشکرکشی نظامی به کریمه این شبه جزیره را به خاک خود ضمیمه کرد. این در حالی است که کریمه متعلق به روسیه است. کامالا هریس از سوی جو بایدن برای حل مشکل حرکت گسترده مهاجران با مرز جنوبی ایالات متحده،. یک ماه تا زمان برگزاری مسابقات یورو ۲۰۲۱؛ بازگشت دوباره تماشاگران یوفا به صورت سنتی بر عدم دخالت سیاست در فوتبال تاکید دارد. مسئولان ارشد اتحادیه فوتبال اروپا به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که برخلاف اعتراضات روسیه، پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین توسط مسئولان یوفا تایید شده است.» در طراحی پیراهن جدید تیم ملی اوکراین، نقشه‌ای روی پیراهن طراحی شده که در آن شبه جزیره کریمه هم به عنوان بخشی از خاک اوکراین نشان داده می‌شود. طبق مقررات یوفا شعارها و جملاتی که حاوی پیام‌های سیاسی، مذهبی و یا نژادی باشد در لباس تیم‌های مختلف جایی ندارد. اعتراض روسیه در حالی شکل گرفته که بیشتر کشورهای دنیا و به ویژه اروپا الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نشاخته‌اند. یک نماینده مجلس روسیه این شعار را نامناسب دانسته و از برگزار کنندگان مسابقات یورو ۲۰۲۰ خواسته است تا با مقام‌های اوکراینی برخورد شود. شورای ناتو – روسیه در سال ۲۰۰۲ بنیان‌گذاری شد تا روسیه بیشتر در جریان فعالیت‌های نظامی ناتو قرار گیرد و همچنین اعتماد لازم میان طرفین به وجود آید.

مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از روز جمعه در ۱۰ شهر مختلف اروپایی برگزار شود. تیم ملی فوتبال اوکراین در گروه سی این رقابت‌ها با تیم‌های اتریش، هلند و مقدونیه شمالی همگروه است. روسیه در سال ۲۰۱۴ طی حمله نظامی شبه جزیره کریمه را اشغال و با حضور نظامیان خود همه‌پرسی در این منطقه برگزار کرد که اکثریت قاطع رای دهندگان به پیوستن به روسیه آری گفتند. بازی‌های این گروه در دو شهر بخارست رومانی و آمستردام هلند برگزار خواهد شد. . مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از روز جمعه در ۱۰ شهر مختلف اروپایی برگزار شود.