روسیه خواستار بررسی اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران شد | DW | 26.11.2021

05/09/1400 06:53:00 ب.ظ

به گفته اولیانف اعضای شورای حکام آژانس خواستار اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران هستند و این موضوع باید بررسی شود. ایران در آستانه از سرگیری مذاکرات احیای برجام در وین بر لغو یک‌جای همه تحریم‌ها تاکید می‌کند.

به گفته اولیانف اعضای شورای حکام آژانس خواستار اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران هستند و این موضوع باید بررسی شود. ایران در آستانه از سرگیری مذاکرات احیای برجام در وین بر لغو یک‌جای همه تحریم‌ها تاکید می‌کند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک میخائیل اولیانوف می‌گوید همکاران او در شورای حکام آژانس ایران را به از...

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک میخائیل اولیانوف می‌گوید همکاران او در شورای حکام آژانس ایران را به از سرگیری اجرای مفاد پروتکل الحاقی فرامی‌خوانند. سایت خبری انتخاب، جمعه پنجم آذر به نقل از این گزارش از قول اولیانوف نوشت: «به طور کلی نباید این موضوع فراموش شود که موضوع پروتکل الحاقی باید طی مذاکرات وین در باره برجام، بررسی شود که مؤثرتر و سازنده‌تر خواهد بود.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نمایندگان ایران و پنج کشور باقیمانده در توافق هسته‌ای از میانه فروردین ماه امسال مذاکراتی با هدف احیای برجام را در وین آغاز کردند که شش دور آن تا اواخر خرداد ماه انجام شد.

این مذاکرات که در آستانه تشکیل کابینه ابراهیم رئیسی متوقف شده بود قرار است از هشتم آذر ماه با تیم جدیدی از مذاکره‌کنندگان ایرانی ادامه یابد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران آب در ایران؛ شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در اصفهاننه دیگه اخبار رو کامل گزارش بدید صدای گلوله در تمام زاینده_رود میاد

نشست بررسی فیلم سینمایی منصور در خبرگزاری تسنیم- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم | Tasnimنشست بررسی فیلم منصور در خبرگزاری تسنیم گزارش تصویری:

جایگاه ایران، اسرائیل و خاورمیانه در قرارداد دولت ائتلافی جدید آلمان | DW | 25.11.2021متن قرارداد تشکیل دولت ائتلافی جدید آلمان از سوی سه حزب سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات آزاد منتشر شده است. در این قرارداد به چالش‌های امنیتی و سیاسی آلمان و از جمله مناقشه هسته‌ای ایران و بحران خاورمیانه توجه شده است.

گمرک ایران: قطر نخل‌های صادراتی ایران را نپذیرفت

گفت‌وگوهای معاون وزیر خارجه ایران در امارات متحده عربیعلی باقری کنی، معاون وزیر امور خارجه ایران با محمد قرقاش، مشاور سیاسی رئیس دولت امارات متحده عربی درباره تقویت روابط دو کشور «بر مبنای حسن‌ همجواری و

مرگ خاموش؛ نگاهی به وضعیت آلودگی هوا در ایران🔺مرگ خاموش؛ نگاهی به وضعیت آلودگی_هوا در ایران عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ایران، گفته است در سال گذشته ۳۷۵۱ مرگ مرتبط با پیامدهای ناشی از آلودگی هوا در تهران رخ داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: