روسیه مدعی تسلیم شدن 1700 نظامی اوکراینی در آزوفستال شد

29/02/1401 04:56:00 ب.ظ

روسیه مدعی تسلیم شدن 1700 نظامی اوکراینی در آزوفستال شد العربيه_فارسى

خبرگزاری روسی «تاس» به نقل از دنیس پوشیلین، رهبر جدایی‌طلبان طرفدار روسیه که منطقه ماریوپول را در کنترل دارند، گفت که بیش از نیمی از جنگجویان اوکراینی که Advertisement صلیب سرخ از ثبت صدها جنگجوی اوکراینی خارج شده از این کارخانه خبر داد و افزود که این عملیات از چهارشنبه آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد.

فرماندار منطقه کورسک روسیه، صبح امروز از کشته شدن یک نفر در پی گلوله‌باران نیروهای اوکراینی به روستایی در این منطقه خبر داد و افزود: «بمباران نیروهای اوکراینی، یک کارخانه و چند ساختمان در روستای «تیوتکینو» را هدف قرار داد.»

آتش‌بس بدون خروج کامل روسیه «ناممکن» است وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرد که موشک‌های نقطه زن نیروی هوافضا، دو پایگاه فرماندهی از جمله، مقر دفاع منطقه‌ای در منطقه روستای سولدار، در جمهوری دونتسک و همچنین 31 مرکز تجمع نیرو و تجهیزات اوکراینی را هدف قرار دادند.

وزارت دفاع روسیه افزود که مراکز یگان‌های مزدوران خارجی از کشورهای اروپایی در «نیکولایف» و «کراسنوگروفکا» نیز هدف قرار گرفتند. بر اساس گزارش‌‌ها، دقت بالای هدف‌گیری این تسلیحات، نزدیک شدن به شهر آودیوکا، در 13 کیلومتری پایتخت جمهوری دونتسک را امکان‌پذیر کرد. headtopics.com

از سوی دیگر، نیروی دفاع منطقه‌ای اوکراین، چهارشنبه اعلام کرد که جنگجویان آن، قطار زرهی حامل سربازان روسی را منفجر کردند، اما مشاور زلنسکی متعاقبا تصریح کرد که این حمله به خطوط راه‌آهن نزدیک قطار، محدود شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

روسیه: نزدیک به ۷۰۰ اوکراینی در ماریوپل تسلیم شده‌اندروسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که تقریبا نزدیک به ۷۰۰ نیروی اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته در مجمتع فولاد شهر ماریوپل تسلیم شده‌اند اما از طرفی گزارش شده که افرادی هنوز در داخل این مجتمع محبوس هستند.

روسیه مدعی تسلیم شدن حدود هزار نظامی اوکراینی در آزوف‌استال شد؛ سکوت اوکراینتسلیم شدن نظامیان اوکراینی در کارخانه فولاد آزوف‌استال به معنی سقوط این شهر ۴۰۰ هزار نفری پس از سه ماه مقاومت است.

ابراز نگرانی ملک عبدالله از پر شدن جای خالی روسیه در سوریه با ایران و متحدانشملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، روز چهارشنبه گفت که حضور نظامی روسیه در جنوب سوریه «مایه آرامش بود» و حال «خلاء ناشی از کاهش حضور آنان را ممکن است ایران و نیروهای متحدش پر کنند». ترجمه: ابراز نگرانی ملک عبدلله از استقرار کنیزمطبخی آمریکا در مرز اردن!

روسیه: تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را منهدم کردیمروسیه: تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را منهدم کردیم وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را در منطقه لویو منهدم کرده‌اند.

کاهش 50 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین

هزینه ۳۰۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای استقلال از انرژی روسیه | DW | 18.05.2022از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا در تلاش برای رهایی از وابستگی به انرژی روسیه است. حال کمیسیون اتحادیه اروپا یک بسته گسترده تنظیم کرده که تا سال ۲۰۳۰ تا ۳۰۰ میلیارد یورو در این زمینه سرمایه‌گذاری شود. ژرمنها این خواب وخیال است شما جنایت کاران در راس امریکا بیبنید چه بروز مردم افغانستان اوردید اول جنگ باروس وبعد جنگ داخلی بعد طالب تروریست را ساختید بعد خود شما جنایت کاران امدید برای غارت منابع نایاب وبعد دوباره تروریست ها را بقدرت گماشتید از زمانی که این زن مسئول در اتحادیه اروپاشده دنیا ناارام شده از حیله های این زن . یه نوکر خوش خدمت کامل برای امریکاست . یه شیاد به تمام معناست