روسیه تا کجا تاب و توان تحریم‌ها را دارد؟ | DW | 02.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، بخش مهمی از کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان از اروپا تا آمریکا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و حتی سنگاپور و تایوان تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه اعمال کردند.

آمارهای گمرکی روسیه نشان می‌دهد کشورهای تحریم‌کننده روسیه در سال گذشته میلادی سهمی ۵۴ درصدی به ارزش ۴۲۵ میلیارد دلار در کل تجارت خارجی روسیه داشته‌اند.

چین سهمی ۱۸ درصدی و بلاروس ۵ درصدی در تجارت خارجی روسیه دارد و سهم ایران، ونزوئلا و سوریه روی‌هم‌رفته به نیم درصد نیز نمی‌رسد. نکته اینجاست که با تحریم‌های غرب، صادرات روسیه به برخی از این کشورها نیز با اخلال مواجه شده است. از طرفی برخلاف روسیه که تراز تجاری متوازنی با چین دارد، تراز تجارت خارجی چین با اروپا، آمریکا و دیگر کشورهایی که علیه روسیه تحریم اقتصادی وضع کرده‌اند به شدت به نفع چین است و نمی‌تواند تجارت خود با این کشورها را به خطر بیندازد.

روسیه طی سالهای گذشته تلاش کرده است سهم دلار و یورو و تا حدی پوند را از سبد ارزی خود کاهش دهد و طلا و یوان چین را جایگزین کند. موسسه مالی بین‌المللی، واقع در پاریس، روز دوشنبه ۹ اسفندماه با انتشار تحلیلی ۲۰ صفحه‌ای از «تاثیر چشمگیر» تحریم‌های غرب علیه سیستم بانکی و قطع خدمات سوئیفت به بانک‌های روسیه خبر داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فایده ندارد چرا که روسیه همه آماده گی را پیش بینی کرده و اقدام کرده ایت. ریشه این باید از بین برود و با میانجگری های سیاسی باید جنگ توقف داده شود.

قبل از توافق سال 1994 اوکراین با روسیه، انگلیس و آمریکا اونا بیش از ۱۳۰ موشک بالستیک اتمی دوربرد، حدود ۵۰ موشک بالستیک اتمی کوتاه برد، ۳۳ هواپیمای بمب افکن و حدود ۱۷۰۰ کلاهک اتمی در اختیار داشتند که در قبال تضمینهای امنیتی و اقتصادی تحویلشون دادند

خیلی غلط کردند ، امریکای شیطان زلینسکی را مسخره و اوکراین را ویران میکند و بس .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شویگو: نیروهای مسلح روسیه 'عملیات نظامی ویژه' را تا رسیدن به اهداف خود ادامه خواهند دادوزیر دفاع روسیه: نیروهای مسلح روسیه 'عملیات نظامی ویژه' را تا رسیدن به اهداف خود ادامه خواهند داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه 'نسل کشی' روسیه 7 تا 8 مارس برگزار می‌شوددیوان بین المللی دادگستری اعلام کرد که اولین جلسات رسیدگی به پرونده شکایت اوکراین از روسیه به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی 7 تا 8 مارس برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله روسیه به اوکراین؛ تحریم‌های گسترده در انتظار ورزش روسیه - BBC News فارسیابتدا یوفا میزبانی فینال لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را از سن‌پترزبورگ گرفت و به پاریس داد. سپس ورزش‌های دیگر نیز دست به کار شدند و از جمله میزبانی روسیه در فرمول یک لغو شد. سپس فیفا یک گام جلوتر رفت و گفت که تیم ملی فوتبال روسیه باید کلیه مسابقاتش را در زمین بی‌طرف، بدون پرچم و سرود ملی روسیه و با نام 'اتحادیه فوتبال روسیه' انجام دهد و کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون‌های جهانی توصیه کرد که روسیه را محروم کنند. کس مادر اونایی که میگفتند ورزش سیاسی نیست. چطور ایران با اسراییل بازی نمیکرد میگفتن ورزش سیاسی نیست دخالت سیاست در ورزش و ایران و ورزش کارش رو تحریم میکردن؟ ورزش اصلا سیاسی نیست😁😂😂😂
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ فرانسه «جنگ اقتصادی و مالی تمام عیار» علیه روسیه اعلام کردبرونو لو مایره، وزیر دارایی فرانسه، گفت تحریم‌هایی که تاکنون فرانسه و سایر کشورهای غربی علیه روسیه وضع کرده‌اند «بسیار موثر» خواهند بود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یوفا نماینده باشگاهی روسیه را از لیگ اروپا کنار گذاشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تحریم رییس جمهور روسیه از سوی فدراسیون جهانی تکواندوفدراسیون جهانی تکواندو دان ۹ افتخاری به رییس جمهور روسیه را پس گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »