روسیه و فرانسه: باید جلوی تشدید تنش را گرفت | DW | 03.01.2020

13/10/1398 09:48 ب.ظ

مکرون و پوتین در تماسی تلفنی بر لزوم خویشتنداری طرفین تاکید کرده‌اند. شورای عالی امنیت ملی ایران می‌گوید آمریکا در زمان و مکان مقتضی پاسخ خواهد گرفت. ترامپ در توییتر نوشت سلیمانی باید مدت‌ها قبل از بین برده می‌شد.

مکرون و پوتین در تماسی تلفنی بر لزوم خویشتنداری طرفین تاکید کرده‌اند. شورای عالی امنیت ملی ایران می‌گوید آمریکا در زمان و مکان مقتضی پاسخ خواهد گرفت. ترامپ در توییتر نوشت سلیمانی باید مدت‌ها قبل از بین برده می‌شد. رئیس جمهور فرانسه در این گفت‌وگو تاکید کرده که مبارزه با تروریست‌های اسلامی باید در اولویت قرار گیرد و افزوده که پاریس به تعهداتش در ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش پایبند می‌ماند.

خبرگزاری آلمان نوشت، مکرون به پوتین گفته که کشورهای امضا کننده برجام باید از ایران بخواهند که توافق اتمی را رعایت کند و از هر گونه اقدام تحریک آمیز بپرهیزد. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌‌ای، حمله موشکی به کاروان حامل قاسم سلیمانی را"اقدامی ماجراجویانه" خوانده که به افزایش تنش در منطقه منجر می‌شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی نوشته که قاسم سلیمانی مسئول مستقیم یا غیرمستقیم مرگ میلیون‌‌ها نفر از جمله معترضان اخیر در ایران بود و باید مدت‌ها پیش از میان برداشته می‌شد. او در تازه‌ترین توییت گفته که ایالات متحده مدت‌‌هاست که سالی میلیاردها دلار به عراق می‌دهد: «... مردم عراق نمی‌خواهند تحت سلطه ایران باشند اما در نهایت انتخاب با خودشان است. در ۱۵ سال گذشته ایران مدام کنترل بر عراق را بیشتر کرده. عراقی‌ها از این موضوع خوشحال نیستند. این ماجرا پایان خوشی نخواهد داشت.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

واقعیت ماجرا بقول ضرب المثل معروف ،دعوا سر لحاف ملا نصرالدین میباشد، اگر روسیه و انگلیس و چین از فرقه تبهکار ملایان پشتیبانی نمی کرد کار به اینجا نمی رسید ،درست در ایام سال نو حمله به سفارت آمریکا و مانور چین و روسیه و فرقه تبهکار ،این شما هستید که جهان را به سمت جنگ می برید فرانسه بره دنبال شنبه های سیاهش روسیه هم بره دنبال منافعش توشبه جزیره کریمه و اوکراین کاری به کار ایران نداشته باشین..

جشن‌های سال نو در اروپا؛ کرواسی آغاز ریاست بر اتحادیه را هم جشن گرفتشمارش معکوس آغاز سال نو در زاگرب، پایتخت کرواسی امسال با مراسم پرشکوه‌تری همراه بود زیرا از همان لحظه ریاست شش ماهه این کشور بر اتحادیه اروپا نیز آغاز شد. الان کرواسی مطالبات برانکو از پرسپولیس رو هم ضمیمه پرونده برجام میکنه و ....

پیام روحانی در پی شهادت سردار سلیمانی؛ ملت ایران انتقام این جنایت هولناک را خواهند گرفترئیس جمهور با تسلیت شهادت سردار بزرگ اسلام و ایران، فرمانده شجاع سپاه قدس، سردار سپهبد قاسم سلیمانی و تعدادی از همراهان ایشان به‌ویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس، به دست امریکای متجاوز و جنایت‌پیشه، تاکید کرد: بی‌تردید انتقام این جنایت هولناک را ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های آزاده منطقه، از امریکای جنایتکار خواهند گرفت. من گفتم خواب... میخاد بیدارشه بگه منم الان شنیدم

آتشی که ترامپ روشن کرده دامن سربازان آمریکایی را در منطقه خواهد گرفترئیس کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: آتشی که ترامپ روشن کرده است دامن سربازان آنها را در منطقه خواهد گرفت. قطعا ما این جنایت را بی‌جواب نمی‌گذاریم. و چون شما عبای درازی دارید این دوری از آتش به شما بیشتر توصیه میشود.

عملکرد هیات‌های اجرایی در کشور باید بررسی و گزارش عملکرد آن دقیق اعلام شودقائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران گفت: برخی از اخباری که مطرح شده و نیاز به بررسی دقیق‌تر دارد این است که بعضی از فرمانداران ترکیب هیات‌های اجرایی را با نظر دادستان انتخاب کرده‌اند که این هم محل اشکال است.

پیرترین گوریل اروپا در آتش‌سوزی باغ وحشی در آلمان جان سپرد«اگر آتش‌بازی سبب این حریق شده باشد آنگاه این تأیید ترسناکی است بر پیامدهایی که آتش‌بازی‌های کنترل‌نشده می‌تواند داشته باشد.» عوضش پیرترین گوزیل ایران همچنان مشغول حکمرانی بر ۸۰ میلیون ایرانی است! باغ‌وحش اونجاییه که آدما توش زندانین نه حیوونا سلام آیا در ماهواده و رسیور یورونیوز فارسی فعاله ؟

مجلسی که در پس امور حرکت کند، هیچگاه در رأس امور قرار نمی‌گیردمصباحی‌مقدم: *عده‌ای می‌گویند مجلس در راس امور نیست، شما کاری کرده‌اید که مجلس در رأس امور نباشد *مجلس اگر عرضه داشت در راس امور قرار می‌گرفت *مجلسی که در پس امور حرکت کند هیچگاه در رأس امور قرار نمی‌گیرد، مجلسی که در پیشاپیش حرکت کند در راس قرار می‌گیرد جالبه خودش عضو شورای های من درآوردی موازی با مجلس است. در جمهوری اسلامی جواب هر انتقادی توبیخ و فرافکنی! لابد مجلسی که شما و امثالتون برجام رو تو ۲۰ دیقه تصویب کردید در رأس امور بود عاره؟؟؟