روسیه: به ارمنستان خیانت نکردیم - BBC News فارسی

24/08/1399 08:38:00 ق.ظ

روسیه: به ارمنستان خیانت نکردیم

دو مقام بلندپایه روسیه اظهارات مطرح شده در مورد 'خیانت' مسکو به ارمنستان بر سر توافق پایان دادن به خشونت‌ها را رد کرده و آنها را 'ناعادلانه' خوانده‌اند. ارمنستان و جمهوری آذربایجان با وساطت روسیه توافقنامه‌ای را امضا کردند که به شش هفته درگیری‌های خونین در قره باغ پایان داد. قرار است دو هزار نیروی روس در قره باغ مستقر شوند. بر اساس این توافق، جمهوری آذربایجان مناطقی را که در طول درگیری در دست گرفته، حفظ خواهد کرد و ارمنستان هم در هفته‌های آینده از مناطقی که در دست دارد عقب نشینی می‌کند اما استپاناکرت، مرکز قره باغ و بخش‌هایی دیگر از منطقه را کماکان حفظ خواهد کرد.

گروه‌هایی از مردم و احزاب در ارمنستان از نقش روسیه و موضع این کشور در جریان این جنگ که چند هزار کشته بر جای گذاشت انتقاد کرده‌اند. به جز سخنگوی وزارت امور خارجه، دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین هم انتقادهای مطرح شده را "ناعادلانه" خوانده است.

آقای پسکوف گفته است اتهامات و ادعاهای مطرح شده در مورد حمایت نکردن روسیه از ارمنستان "کاملا بی پایه" است. او گفته است روسیه به تعهدات خود به ارمنستان پایبند بوده و اگر خاک ارمنستان مورد حمله قرار می‌گرفت، روسیه برای دفاع از آن وارد اقدام می‌شد. headtopics.com

بازنده اصلی صلح بین عرامنه و اذربایجان فارس های عیران و مذهب تروریست ذات شیعه است

امپراطوری عثمانی رو ترکها دارن احیا میکنن. حالا چه خوابی برای اذربایجان ایران دیدن اینو باید منتظر بود ودید اما نباید غافل بود

حرومزاده ها تمام وجودشون خیانته!!!

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. روسهای کثیف همیشه خیانتکار هستند ولی آخوندای نفهم هیچوقت نمی فهمند ترکیه داره ابرقدرت و ژاندارم منطقه میشه داستان قشنگی شده.