روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را اخراج کرد | DW | 25.04.2022

05/02/1401 10:53 ب.ظ

روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را به عنوان 'اشخاص نامطلوب' اعلام و دستور اخراج آن‌ها را صادر کرد. این اقدام کرملین به تلافی اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان انجام شده است.

روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را به عنوان 'اشخاص نامطلوب' اعلام و دستور اخراج آن‌ها را صادر کرد. این یک اقدام کرملین به تلافی اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان انجام شده است. روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را به عنوان"اشخاص نامطلوب" اعلام و دستور اخراج آن‌ها را صادر کرد. این یک اقدام کرملین به تلافی اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان انجام شده است.روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را از کشور اخراج کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، سفیر آلمان در مسکو را احضار کرده و به او اطلاع داده است که"۴۰ تن از همکاران نمایندگی دیپلماتیک آلمان در روسیه اشخاص نامطلوب تشخیص داده شده‌اند".

این واکنش تلافی‌جویانه روسیه در قبال اقدام مشابه آلمان صورت می‌گیرد. وزارت خارجه روسیه گفته است که به سفیر آلمان در مسکو یک یادداشت اعتراضی در مورد سیاست غیردوستانه برلین نیز داده شده است.آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان این تصمیم روسیه را محکوم کرد و گفت: «انتظار داشتیم که روسیه چنین اقدامی صورت دهد، اقدامی که به هیچ وجه قابل توجیه نیست.»

بربوک افزود که همکاران اخراج شده وزارت خارجه آلمان"هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند". او گفت که این همکاران، با علاقه تمام برای بهبود مناسبات دوجانبه، و به رغم وضعیتی که در آنجا هر لحظه رو به وخامت گذاشته، راهی این کشور شدند. headtopics.com

ما هم باید همین کار رو کنیم. کشوری که هشت سال شیمیایی و تجهیزات نظامی به صدام کمک کرد

ادامه مطلب:
dw_persian »

ترکیه حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه به سوریه بست | DW | 24.04.2022کشتی‌های جنگی روسیه اجازه عبور از تنگه بسفر را ندارند و اکنون ترکیه حریم هوایی خود را نیز به روی پرواز‌های روسیه به سوریه به مدت سه ماه بست. دبیر کل سازمان ملل پیش از سفر خود به روسیه و اوکراین به ترکیه می‌رود. StopHazaraGenocide in Afghanistan

جنگ اوکراین؛ ارتش روسیه تدارکات لازم را برای حمله به منطقه اسلوبودا آغاز کردارتش روسیه صبح یکشنبه تدارک نیروها و واحدهای اضافی را در منطقه بلگورود و در جهت منطقه اسلوبودا واقع در شمال شرق اوکراین آغاز کرد. همچنین نیروهای روسیه، سامانه موشکی اسکندر اِم را نیز در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کردند. خواستش رو باید با یک مسافرت و تحصن در اوکراین نشون میداد که باور بشه . چرا نرفت ؟ کسی هم به حرفش گوش داد؟ پاپ سیخی چند؟!

'وین' معطل پاسخ آمریکا است/ سفارت افغانستان را به دولتی که به رسمیت نشناخته‌ایم نمی‌دهیمسخنگوی وزارت امور خارجه: *'وین' معطل پاسخ آمریکا است *گفت‌وگوها متوقف نشده است *آقای باقری و مورا مرتب با یکدیگر در ارتباط هستند *انتقال سانتریفیوژها از کرج به نطنز با اطلاع آژانس صورت گرفته *سفارت افغانستان را به دولتی که به رسمیت نشناخته‌ایم نمی‌دهیم

بحران اوکراین؛ مسکو ۴۰ دیپلمات آلمانی را اخراج کردوزارت خارجه روسیه از اخراج ۴۰ دیپلمات آلمانی به‌دلیل آنچه که «تصمیم غیردوستانه» برلین در اخراج دیپلمات‌های روسی عنوان کرد، خبر داد. بر اساس بیانیه روز دوشنبه پنجم اردیبهشت...

روسیه بندر اودسا را زیر آتش گرفتاوکراین می‌گوید ارتش روسیه یک ساختمان مسکونی دیگر را این‌بار در بندر اودسا هدف حمله موشکی خود قرار داده که این حادثه به کشته شدن ۸ غیرنظامی از جمله یک نوزاد سه ماهه منجر شده است.

اوکراین: روسیه 5 ایستگاه راه‌‌آهن دیگر را بمباران کردرئیس شرکت ملی راه آهن اوکراین از بمباران پنج ایستگاه راه آهن این کشور توسط روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را اخراج کرد

روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را به عنوان"اشخاص نامطلوب" اعلام و دستور اخراج آن‌ها را صادر کرد. این یک اقدام کرملین به تلافی اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان انجام شده است.روسیه ۴۰ دیپلمات آلمانی را از کشور اخراج کرد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، سفیر آلمان در مسکو را احضار کرده و به او اطلاع داده است که"۴۰ تن از همکاران نمایندگی دیپلماتیک آلمان در روسیه اشخاص نامطلوب تشخیص داده شده‌اند".

این واکنش تلافی‌جویانه روسیه در قبال اقدام مشابه آلمان صورت می‌گیرد. وزارت خارجه روسیه گفته است که به سفیر آلمان در مسکو یک یادداشت اعتراضی در مورد سیاست غیردوستانه برلین نیز داده شده است.آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان این تصمیم روسیه را محکوم کرد و گفت: «انتظار داشتیم که روسیه چنین اقدامی صورت دهد، اقدامی که به هیچ وجه قابل توجیه نیست.»

بربوک افزود که همکاران اخراج شده وزارت خارجه آلمان"هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند". او گفت که این همکاران، با علاقه تمام برای بهبود مناسبات دوجانبه، و به رغم وضعیتی که در آنجا هر لحظه رو به وخامت گذاشته، راهی این کشور شدند.

وزیر خارجه آلمان گفت: «با این اخراج‌هایی که امروز اعلام شد، روسیه بیش از پیش به خود آسیب رسانده است».آلمان در اوایل ماه جاری آوریل ۴۰ تن از همکاران سفارت روسیه در برلین را"اشخاص نامطلوب" اعلام و آن‌ها را از کشور اخراج کرد. مقامات آلمان انتظار این را داشتند که مسکو دست به چنین اقدامی تلافی‌جویانه‌ای بزند.

در اطلاعیه وزارت خارجه روسیه آمده است که یک یادداشت اعتراضی قاطع علیه اظهارات آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان به گزا آندریاس فون گیر، سفیر برلین در مسکو، داده شده است.

آنالنا بربوک به هنگام اخراج دیپلمات‌های روس گفته بود که این افراد"هر روز در آلمان علیه آزادی و انسجام جامعه ما فعالیت داشته‌اند" و فعالیت این دیپلمات‌های روس"تهدیدی است برای کسانی که نزد ما پناه آورده‌اند". خانم بربوک همین اظهارات را بار دیگر به مناسبت اخراج ۴۰ دیپلمات آلمانی تکرار کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پی اعلام اخراج دیپلمات‌های آلمانی گفته است: «ما نیز به این عمل خصمانه ماشین سیاسی آلمان پاسخ می‌دهیم.»اخراج دیپلمات‌های روس پس از آن صورت گرفت که با خروج واحدهای ارتش روسیه از شهرک بوچا در حومه کی‌یف، جسد صدها تن از شهروندان اوکراینی پیدا شدند که به دست نیروهای نظامی روس کشته شده بودند. انتشار تصاویر مربوط به این اجساد بازتابی گسترده در عرصه جهان پیدا کرد.

بربوک گفته بود که این تصاویر "شاهدی بر بیرحمی غیرقابل تصور رهبری روسیه" و کسانی است که از پروپاگاندای کرملین پیروی می‌کنند". به گفته او، این تصاویر همچنین شاهدی است بر"اراده به نابودی که تمام مرزها را پشت سر گذاشته است".

تاکنون بسیاری کشورهای اروپایی به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین ده‌ها تن از دیپلمات‌های روسیه را اخراج کرده‌اند.بر اساس اطلاع خبرگزاری آلمان، شمار دیپلمات‌های اخراج شده آلمانی حدود یک سوم پرسنل دیپلماتیک برلین در روسیه است. با این اخراج در مجموع ۱۰۰ نفر باید روسیه را ترک کنند، زیرا وابستگان این دیپلمات‌ها نیز مجبور به ترک کشور هستند.

انتظار می‌رود که خدمات نمایندگی‌های آلمان، از جمله خدمات کنسولی خارج از مسکو، پایتخت روسیه با محدودیت روبرو شود. سفارت آلمان در مسکو، در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، بزرگ‌ترین نمایندگی را در روسیه دارد.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی ۱۴۳ متری (۴۷۰ فوتی)"سیلینگ یات آ" که"SY A" نیز خوانده می‌شود حدود ۵۳۰ میلیون یورو (۵۷۸ میلیون دلار) ارزش دارد. مقام‌های ایتالیا بعد از این که تشخیص دادند صاحب این کشتی آندری ایگورویچ ملنیچنکو، میلیاردر روسی است آن را توقیف کردند. او مالک شرکت بزرگ تولید کود"یوروکم گروپ" (EuroChem Group) و شرکت انرژی زغال‌سنگ سیبری (SUEK) است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفمقام‌های ایتالیایی همچنین این کشتی ۵۲ متری (۱۷۰,۶ فوتی) به ارزش تخمینی ۵۰ میلیون یورو را در حالی که در"سن‌ رمو" در شمال غربی این کشور لنگر انداخته بود توقیف کردند. این کشتی به گنادی تیمچنکو، رئیس لیگ ملی هاکی روسیه و سهامدار شرکت‌های نفت و گاز تعلق دارد. این الیگارش ۶۹ ساله از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیف"دلبر" دو هلی‌پد (سکوی فرود هلی‌کوپتر) و یک استخر ۲۵ متری دارد. ابهاماتی در مورد این کشتی وجود دارد. شماری از رسانه‌های آلمان از توقیف این کشتی در هامبورگ، هنگامی که برای تعمیرات لنگر انداخته بود، خبر داده‌اند. برخی مقام‌های آلمانی از اظهارنظر خودداری کرده‌اند و تعدادی نیز این گزارش‌‌ها را رد می‌کنند و می‌گویند نتوانسته‌اند مالکیت کشتی را تأیید کنند.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفگفته می‌شود که سوپریات یا کشتی لوکس تفریحی"دلبر" متعلق به علیشیر عثمان‌اف، الیگارش روس است که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد. سخنگوی عثمان‌اف به اشپیگل گفت که مالکیت این کشتی"مدت‌ها پیش" به یک بنیاد مرتبط با بستگان عثمان‌اف واگذار شده است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی"اکلیپس" دومین سوپریات متعلق به رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی و مالک باشگاه فوتبال چلسی است که ظاهرا در فرار از آب‌های اتحادیه اروپا، در آب‌های ترکیه لنگر انداخته است. این کشتی ۱۶۲,۵ متری که یکی از بزرگ‌ترین‌ کشتی‌های لوکس تفریحی دنیاست دارای ۲ هلی‌پد، ۹ عرشه، یک استخر و پدافند موشکی است.

گزارش تصویری: کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس در سایه توقیفکشتی ۱۴۰ متری"شهرزاد" که حدودا ۷۰۰ میلیون یورو ارزش دارد از بدنام‌ترین کشتی‌های حال حاضر ایتالیاست. روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که طبق یافته‌های اطلاعاتی آمریکا ممکن است این کشتی متعلق به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باشد. اما برخی نیز گزارش کرده‌اند که مالکیت پوتین مستند نیست. ایتالیا در حال تحقیق برای روشن شدن مالکیت کشتی است."شهرزاد" برای تعمیر و نگهداری در توسکانی لنگر انداخته است.