روسیه به‌دنبال «پیوستن مسن‌ترها» به ارتش؛ زلنسکی از کمک ۴۰ میلیارد دلاری آمریکا قدردانی کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

روسیه به‌دنبال «پیوستن مسن‌ترها» به ارتش؛ زلنسکی از کمک ۴۰ میلیارد دلاری آمریکا قدردانی کرد پارلمان روسیه روز جمعه اعلام کرد لایحه‌ای را بررسی خواهد کرد که بر اساس آن روس‌های بالای ۴۰ سال و خارجی‌های بالای ٣٠ سال اجازه می‌یابند در ارتش ثبت‌نام کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تارنمای مجلس دومای روسیه ضمن انتشار این خبر هدف از آن را اجازه به ارتش برای استفاده از مهارت‌های افراد مسن‌تر عنوان کرده اما تحلیلگران آن را نشانه‌ای از دشواری‌های فزاینده می‌دانند که ارتش پوتین در برابر اوکراینی‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

روز پنجشنبه سنای آمریکا با ۸۶ رای موافق در برابر ١١ رای مخالف بسته کمک نظامی، اقتصادی، و غذایی به اوکراین و متحدان واشنگتن به ارزش ۴۰ میلیارد دلار را به تصویب رساند و اکنون برای اجرا نیازمند امضای نهایی جو بایدن است. به گفته وی، ٩ و نیم میلیارد دلار از این رقم طی هفته جاری و در نشست وزیران دارایی کشورهای عضو گروه-هفت جمع‌آوری شده است و هدف حصول اطمینان از آن است که وضعیت دارایی اوکراین بر توانایی این کشور جهت دفاع از خود در برابر تهاجم روسیه تاثیر منفی نخواهد گذاشت.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز جمعه ضمن تاکید دوباره بر عزم کشورش برای عدم تایید درخواست پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو گفت سرگرم «دیپلماسی تلفنی» با همتایان خارجی‌اش است.

نخست‌وزیر لهستان روز جمعه پس از دیدار با همتای پرتغالی خود ضمن اعلام این خبر گفت رهبران اروپایی باید به جای تکیه بر قواعد و ضوابط انعطاف‌ناپذیر خود رویکردی واقع‌بینانه و عملی را در پیش بگیرند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کمک های بیشتری برای تباهی اوکراین.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه ۸۵ دیپلمات اروپایی را اخراج کردبنابر اعلام وزارت خارجه روسیه، دستور اخراج ۳۴ دیپلمات از سفارت فرانسه، ۲۷ دیپلمات از سفارت اسپانیا و ۲۴ دیپلمات هم از سفارت ایتالیا در مسکو صادر شده است. بوی جنگ جدید میاد نظر جمهوری اسلامی چیه موافقه یا مخالف. البته روسیه مختاره و حق با برادر پوتینه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بوسه ناز سورمنلی‌ نماینده ترکیه به فینال رقابت‌های قهرمانی بوکس زنان جهان صعود کردبوسه ناز سورمنلی‌ نماینده وزن 66 کیلوگرم ترکیه با شکست رقیب تایلندی خود به فینال رقابت‌های قهرمانی بوکس زنان جهان صعود کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان تقاضای عضویت سوئد در ناتو را به تحویل دادن « تروریست‌ها» مشروط کردرجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت گفت سوئد نباید توقع داشته باشد که بدون تحویل دادن «تروریست‌ها» ترکیه از درخواست آن کشور برای عضویت در ناتو حمایت کند. بهتره که ترکیه رو از ناتو بندازن بیرون و این ننگ رو از پیشونی ناتو پاک کنن کسی نیست پوز بند این مردک سفله را قرص کند. یارو توی ده راه نمی داد اند سراغ کد خدا را می گرفت. دنیا, ترکیه رو تخمشم حساب نمیکنه چه برسه به اظهار خردوغان
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا زلنسکی از «دیکتاتور بزرگ» ستایش کرد؟رئیس‌جمهوری اوکراین در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کن به فیلم‌های «دیکتاتور بزرگ» اثر چارلی چاپلین و «اینک آخرالزمان» ساخته فرانسیس فورد کوپولا اشاره کرد. هیچ وقت ستایش نکرد از خودت جمله نساز فرد حقیر و بیسوادی را به مجلسی دعوت کردند. نگران بود که در آنجا همه متوجه بیسوادی و حقارت او بشوند. به او پیشنهاد دادند که بعد از ورود به مجلس در جای بلند بنشین و حرفهای بزرگ بزن. او هم در بالای مجلس نشست و بلند گفت: فیل، گرکدن و نهنگ
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویری از تظاهرات مخالفان دولت ارمنستان؛ پلیس صدها نفر را بازداشت کردمخالفان دولت نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان از روز ۱۷ آوریل تاکنون حرکتی اعتراضی را آغاز کرده‌اند. آنها از شهروندان می‌خواهند تا با نافرمانی مدنی به دولت اعتراض کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عراق با شرکت خدمات نفتی چین قرارداد امضا کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »