روسیه تا پاییز موشک‌های قاره‌پیمای «سارمت» با قابلیت هسته‌ای را مستقر می‌کند

03/02/1401 05:59 ب.ظ

روسیه قصد دارد تا پاییز امسال موشک‌های قاره پیمای «سارمت» را که به تازگی آزمایش شده است مستقر کند. رئیس آژانس فضایی روسکوسموس می‌گوید:« پرتاب این ابر سلاح امنیت فرزندان و نوه‌های روسیه تا چند دهه تضمین می‌کند.» بیشتر بخوانید:

روسیه روز شنبه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) اعلام کرد قصد دارد تا پاییز امسال موشک‌های قاره پیمای «سارمت» را که به تازگی آزمایش شده است مستقر کند. این موشک‌ها قادر به انجام حملات هسته‌ای علیه ایالات متحده آمریکا هستند.طبق گزارش رویترز، دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسکوسموس اعلام کرد که استقرار این موشک‌ها هدفی بلندپروازانه است چراکه روسیه نخستین پرتاب آزمایشی خود را در روز چهارشنبه گذشته انجام داد و کارشناسان نظامی غربی می‌گویند که قبل از استقرار موشک به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

طبق گزارش رویترز، دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسکوسموس اعلام کرد که استقرار این موشک‌ها هدفی بلندپروازانه است چراکه روسیه نخستین پرتاب آزمایشی خود را در روز چهارشنبه گذشته انجام داد و کارشناسان نظامی غربی می‌گویند که قبل از استقرار موشک به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

موشک‌های «سارمت» قادر به حمل ۱۰ یا تعداد بیشتری کلاهک هسته‌ای هستند و می‌توانند اهدافی را در هزاران مایل دورتر در ایالات متحده یا اروپا هدف قرار دهند. طبق گزارش رویترز، آزمایش چهارشنبه گذشته پس از سال‌های تاخیر که به دلیل کمبود بودجه و مسائل فنی رخ داده بود، نشان دهنده قدرت‌نمایی روسیه در زمانی است که جنگ در اوکراین تنش‌ها را با ایالات متحده و متحدانش به بالاترین سطح رسانده است.

روگوزین در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی روسیه گفت که این موشک‌ها در واحدی در منطقه کراسنویارسک سیبری در حدود ۳ هزار کیلومتری شرق مسکو مستقر خواهند شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آزمایش موشک قاره‌پیمای روسیه با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ایروسیه برای اولین بار موشک بالستیک قاره‌پیمای با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای «سارمات» را امتحان کرد، که به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور، دشمنان پوتین بخاطرشکست های فاحش در اوکراین ، به بلوف های مسخره رو آورده است تابه نیروها وخودش ،کمی روحیه بدهد. موشک قاره پیمای پوتین و بمب اتمی ، قتلگاه پوتین محسوب میشودکه این احمق رادرکام خودفروخواهدکشید. پوتین قبل ازاینکه ازبمب اتمی استفاده کند ، توسط یک زن قهرمان کشته خواهدشد.

درخواست 40 مقام پیشین آمریکا از بایدن برای بازگشت به برجامدرخواست ۴۰ مقام پیشین آمریکا از بایدن برای بازگشت به برجام چهل مقام دولتی پیشین و متخصص عدم اشاعه هسته‌ای از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا مذاکرات جهت بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را با موفقیت به پایان برساند.

روسیه: 11 موضع نظامی در اوکراین مورد حمله قرار گرفتسخنگوی وزارت دفاع روسیه از انهدام 11 موضع نظامی متعلق به اوکراین با موشک‌های نقطه‌زن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دبیرکل سازمان ملل با پوتین و زلنسکی دیدار می‌کندسازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد، هفته آینده با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار می‌کند. اوه! دبیر کل سازمان ملل از خواب بیدار شد!

سفیر آمریکا در سازمان ملل: آماده بازگشت دوجانبه به برجام هستیم، ایران آماده نیستسفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفت که واشینگتن آماده بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است، اما تهران این آمادگی را ندارد. نمایش روحوضی «سلب مسولیت» با هدف تجهیز حکومت تروریست‌ شیعی به سلاح هسته‌ای، با شرکت لوتی یانکی و عنتر شیعی!

دستور جدید تجاری رییس‌جمهورسازمان توسعه تجارت می‌گوید با دستور جدید رییس جمهور، کمیته‌ای مشکلات و موانع حوزه تجارت را بررسی و برای برطرف شدن آنها تلاش می‌کند.

روسیه روز شنبه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) اعلام کرد قصد دارد تا پاییز امسال موشک‌های قاره پیمای «سارمت» را که به تازگی آزمایش شده است مستقر کند. این موشک‌ها قادر به انجام حملات هسته‌ای علیه ایالات متحده آمریکا هستند.

طبق گزارش رویترز، دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسکوسموس اعلام کرد که استقرار این موشک‌ها هدفی بلندپروازانه است چراکه روسیه نخستین پرتاب آزمایشی خود را در روز چهارشنبه گذشته انجام داد و کارشناسان نظامی غربی می‌گویند که قبل از استقرار موشک به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

موشک‌های «سارمت» قادر به حمل ۱۰ یا تعداد بیشتری کلاهک هسته‌ای هستند و می‌توانند اهدافی را در هزاران مایل دورتر در ایالات متحده یا اروپا هدف قرار دهند.

طبق گزارش رویترز، آزمایش چهارشنبه گذشته پس از سال‌های تاخیر که به دلیل کمبود بودجه و مسائل فنی رخ داده بود، نشان دهنده قدرت‌نمایی روسیه در زمانی است که جنگ در اوکراین تنش‌ها را با ایالات متحده و متحدانش به بالاترین سطح رسانده است.

روگوزین در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی روسیه گفت که این موشک‌ها در واحدی در منطقه کراسنویارسک سیبری در حدود ۳ هزار کیلومتری شرق مسکو مستقر خواهند شد.وی افزود: «این موشک‌ها در همان سیلوهایی قرار می‌گیرند که موشک‌های وایوودا متعلق به دوران شوروی قرار دارند و با آن‌ها جایگزین می‌شوند، چیزی که باعث صرفه‌جویی عظیمی در منابع و زمان می‌شود.»

وی تصریح کرد که پرتاب این «ابر سلاح» یک رویداد تاریخی بود که امنیت فرزندان و نوه‌های روسیه را برای ۳۰ تا ۴۰ سال آینده تضمین می‌کند.

نگرانی غرب درباره خطر جنگ هسته‌ای از زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به اوکراین حمله کرده افزایش یافته است. رئیس جمهوری روسیه در روزهای آغازین حمله به اوکراین به وزارت دفاع این کشور دستور داده بود تا نیروهای بازدارنده هسته‌ای در حالت آماده‌باش قرار گیرند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل ماه گذشته گفته بود: «چشم‌انداز درگیری هسته‌ای که زمانی غیرقابل تصور بود، اکنون به محدوده احتمالی بازگشته است.»