روسیه طرح تازه‌ای‌ از فضاپیمای بالدارِ شوروی سابق را جایگزین سویوز می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس سازمان فضایی روسیه: «باید سفینه‌ای با ویژگی‌های کاملاً متفاوت بسازیم، چیزی شبیه سفینهٔ بوران که بتواند روی باند فرود بیاید.»

سازمان فضایی روسیه اعلام کرد به‌دنبال گزینه‌های تازه‌ای برای طراحی و تولید فضاپیماهای سرنشین‌دار است.

وی گفت: «باید سفینه‌ای با ویژگی‌های کاملاً متفاوت بسازیم، چیزی شبیه فضاپیمای بوران که بتواند روی باند فرود بیاید.» وی تأکید کرد با آنکه چنین کاری زمان‌بر خواهد بود اما نوسازی دائمی یک طرح هم «برای رشد فناوری فضا مضر» است و باید به سراغ طرح‌های تازه رفت.فضاپیمای بوران شبیه به شاتلِ ساخت ایالات متحده بود. آنتونوف آن-۲۲۵ مِریا، عظیم‌ترین هواپیمای وقتِ جهان برای جابجا کردن همین فضاپیما ساخته شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا از روسیه و چین خواست تا مانع تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران نشوندنماینده ایالات متحده در سازمان ملل از روسیه و چین خواست تا مانع قطعنامه آمریکا برای ممانعت از رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران نشوند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دعوت بلاروس از روسیه و اوکراین برای حل بحران بر سر شرکت نظامی خصوصیالکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری در روابط پیدا شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در روسیه از 871 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سناتور وارنر: انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه، چین و ایران یک «تهدید جدی» است🔺سناتور وارنر: انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه، چین و ایران یک «تهدید جدی» است ⚡️یک نماینده ارشد سنای آمریکا انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه، چین و ایران در شبکه‌های اجتماعی را یک «تهدید جدی» نامید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئيس‌جمهور بلاروس: پشت شرکت واگنر مقامات ارشد روسیه هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا: ایران، چین و روسیه به دنبال 'دخالت در انتخابات ما' هستند - BBC News فارسییکی از روسای نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گوید مسکو، پکن و تهران به دنبال 'دخالت و اثرگذاری' بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است نوامبر پیش رو برگزار شود هستند. به گفته این مقام اطلاعاتی چین به دنبال رای نیاوردن آقای ترامپ، روسیه به دنبال بدنام کردن جو بایدن و ایران به دنبال تضعیف ارکان نظام آمریکا و شکست دونالد ترامپ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »