روسیه: آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کند

09/09/2020 04:00:00 ب.ظ

#روسیه: #آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای #مسمومیت #ناوالنی را کُند می‌کند

روسیه, آلمان

روسیه : آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کند

وزارت امور خارجه روسیه از آلمان به دلیل «کندی ارائه اطلاعات در پرونده ادعای مسمومیت آلکسی ناوالنی » انتقاد و اعلام کرد فقدان اطلاعات مانع کار پلیس می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

09.09.2020مسکو/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه روسیه با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد که آلمان روند ارائه اطلاعات پرونده مسمومیت آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس روس را به کندی انجام می‌دهد.در ادامه اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که ما همچنان اصرار داریم آلمان اطلاعات معاینات پزشکی صورت گرفته از ناوالنی، از جمله اطلاعات مربوط به نتایج مطالعات بیوشیمیایی، ارائه کند. این فقدان اطلاعات مانع آن می‌شود که پلیس روسیه از تمام سازوکارهای لازم برای شناسایی ابعاد حادثه بهره ببرد.

براساس این گزارش، کارشناسان پزشکی روسیه پیشنهاد برقراری گفت‌وگو با همتایان آلمانی خود را مطرح کرده‌اند اما طرف آلمانی این روند را کند می‌کند.این وزارت‌خانه ضمن اشاره به بیانیه مشترک کشورهای جی-7 درباره ادعای مسمویت ناوالنی، تاکید کرد: رویکرد غیرسازنده مقامات آلمانی و حملات بی اساس به روسیه همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

روسیه: قبل از آغاز تحقیق درباره پرونده ناوالنی،‌ باید شواهد مسمومیت او را ببینیمدیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین، اعلام کرد مسکو پیش از آن که به تحقیق در زمینه مسمومیت الکسی ناوالنی ، منتقد پوتین بپردازد، باید بررسی‌هایی که نشان دهد او مسموم شده را ببیند

چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد🔺چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد ⚡️رئیس امور حقوق بشری سازمان_ملل متحد از روسیه خواست در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه همکاری کامل کند.

دیدگاه: انجمن قضات آلمان و حقوق بشر در ایران گفت‌وگو با منصوره شجاعیانجمن قضات آلمان که گفته می‌شود از نهادهای غیردولتی و صاحب‌نفوذ آن کشور است،‌ جایزه حقوق بشر خود را به نسرین ستوده وکیل زندانی اهدا کرد. جایزه پیشین این انجمن، سال ۲۰۱۷ به یک وکیل ویتنامی تعلق گرفته ب

سی سال وحدت آلمان؛ ارزیابی‌های متفاوت مردم دو بخش کشور | DW | 07.09.2020وحدت آلمان ؛ یک واقعه و دو دیدگاه. مردم شرق آلمان آن را انقلابی مسالمت‌آمیز می‌دانند که زندگی شخصی بسیاری از آن‌ها را زیر و رو کرده در حالی که زندگی شخصی مردم غرب کشور کم‌تر از آن تأثیر پذیرفته است.

آغاز توزیع عمومی واکسن کرونا در روسیهآغاز توزیع عمومی واکسن کرونا در روسیه حدود یک ماه پس از این که پوتین، رئیس جمهوری روسیه خبر ثبت موفقیت‌آمیز واکسن کرونا را در کشورش اعلام کرد، واکسن اسپوتنیک-وی احتمالاً از این هفته در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

لوکاشنکو: اگر بلاروس سقوط کند نوبت روسیه می‌شودالکساندر لوکاشنکو که طی ۲۶ سال گذشته قدرت را در بلاروس در دست داشته است از مقامات روسیه خواست تا به حمایت از او ادامه دهند.

وزارت امور خارجه روسیه از آلمان به دلیل «کندی ارائه اطلاعات در پرونده ادعای مسمومیت آلکسی ناوالنی» انتقاد و اعلام کرد فقدان اطلاعات مانع کار پلیس می‌شود.زمانی آغاز خواهند کرد که شواهد مربوط به مسمومیت را دریافت کنند.Share via Email Print this page الکسی ناوالنی،۴۴ ساله در یکی از تجمع‌های علیه پوتین در مسکو.Your current browser isn't compatible with SoundCloud.

09.09.» او لحن برلین را در این زمینه «کاملا غیرقابل قبول» خواند و از آن انتقاد کرد.2020 مسکو/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد که آلمان روند ارائه اطلاعات پرونده مسمومیت آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس روس را به کندی انجام می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، میشل باچله روز سه شنبه ۱۸ شهریور از مسکو خواست تا درباره «اسناد غیرقابل تردید» آلمان که می گوید، الکساندر ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه، با یک سم اعصاب محصول دوران اتحاد جماهیر شوروی مسموم شده است، تحقیقات کامل و مستقل انجام دهد و یا با چنین تحقیقاتی همکاری کند. در ادامه اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که ما همچنان اصرار داریم آلمان اطلاعات معاینات پزشکی صورت گرفته از ناوالنی، از جمله اطلاعات مربوط به نتایج مطالعات بیوشیمیایی، ارائه کند. پیشتر در پی افزایش فشارهای بین‌المللی وزارت کشور روسیه اعلام کرده بود تحقیقات اولیه درباره علت مسمومیت ناگهانی ناوالنی را آغاز کرده است. این فقدان اطلاعات مانع آن می‌شود که پلیس روسیه از تمام سازوکارهای لازم برای شناسایی ابعاد حادثه بهره ببرد.

براساس این گزارش، کارشناسان پزشکی روسیه پیشنهاد برقراری گفت‌وگو با همتایان آلمانی خود را مطرح کرده‌اند اما طرف آلمانی این روند را کند می‌کند. یک نشریه آلمان نهم شهریور گزارش داد وزارت دادگستری آلمان دریافت تقاضای همکاری قضایی از سوی روسیه در ارتباط با تحقیق درباره مسمومیت ناوالنی را تایید کرده است. الکسی ناوالنی ۴۴ ساله، روز ۳۰ مرداد در روسیه مسموم و بستری شد و به اصرار دولت آلمان به این کشور منتقل شد. این وزارت‌خانه ضمن اشاره به بیانیه مشترک کشورهای جی-7 درباره ادعای مسمویت ناوالنی، تاکید کرد: رویکرد غیرسازنده مقامات آلمانی و حملات بی اساس به روسیه همچنان ادامه دارد. روز گذشته نیز وزیران امور خارجه آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و انگلیس با صدور بیانیه مشترک کتبی در مورد مسمومیت ناوالنی، از دولت روسیه خواستند عاملان این سوء قصد را پیدا کند. گازهای عصبی و گروه مواد شیمیایی موسوم به «نوویچوک» موادی‌ از کولین‌استراز به شمار می‌روند که در سال ۲۰۱۸ میلادی هم از آن برای مسموم کردن سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسی در بریتانیا، استفاده شده بود. گفتنی است 20 آگوست 2020 مقامات وزارت بهداشت روسیه در شهر اُمسک اعلام کردند که آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس سیاست‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور به کما رفته و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده است. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفت، آقای بیگن در این دیدار تاکید کرد استفاده روسیه از سلاح‌های شیمیایی نقض آشکار تعهدات این کشور تحت کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمیایی خواهد بود. استفن شیبرت، سخنگوی دولت آلمان هفته گذشته اعلام کرد که در آزمایش‌های صورت گرفته از آلکسی ناوالنی مشخص شد که وی با ماده شیمیایی نوویچوک که در درمان بیماری‌های عصبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مسموم شده است. بیمارستان روسیه که پیشتر ناوالنی را بستری کرده بود، دلیل حال بد او را قند خون پایین عنوان کرد.

وی تاکید کرد که دولت از طریق وزارت امور خارجه، نتیجه آزمایش را به هم‌پیمانان خود در اتحادیه اروپا و ناتو اطلاع داده و در مورد واکنش مشترک مناسب به روسیه رایزنی خواهد کرد. . هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان،‌ پیشتر از روسیه خواسته بود برای شفاف‌سازی پرونده ناوالنی بیشتر همکاری کند..