روسیه, آلمان, مسمومیت, ناوالنی, آلمان, آلکسی ناوالنی, استفن شیبرت, روسیه, مسمومیت

روسیه, آلمان

روسیه: آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کند

#روسیه: #آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای #مسمومیت #ناوالنی را کُند می‌کند

09/09/2020 04:00:00 ب.ظ

روسیه : آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کند

وزارت امور خارجه روسیه از آلمان به دلیل «کندی ارائه اطلاعات در پرونده ادعای مسمومیت آلکسی ناوالنی » انتقاد و اعلام کرد فقدان اطلاعات مانع کار پلیس می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

09.09.2020مسکو/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه روسیه با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد که آلمان روند ارائه اطلاعات پرونده مسمومیت آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس روس را به کندی انجام می‌دهد.در ادامه اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که ما همچنان اصرار داریم آلمان اطلاعات معاینات پزشکی صورت گرفته از ناوالنی، از جمله اطلاعات مربوط به نتایج مطالعات بیوشیمیایی، ارائه کند. این فقدان اطلاعات مانع آن می‌شود که پلیس روسیه از تمام سازوکارهای لازم برای شناسایی ابعاد حادثه بهره ببرد.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 ادامه اعتراضات در ایران؛ تجمعات در اصفهان و ایوان غرب | DW | 28.07.2021

براساس این گزارش، کارشناسان پزشکی روسیه پیشنهاد برقراری گفت‌وگو با همتایان آلمانی خود را مطرح کرده‌اند اما طرف آلمانی این روند را کند می‌کند.این وزارت‌خانه ضمن اشاره به بیانیه مشترک کشورهای جی-7 درباره ادعای مسمویت ناوالنی، تاکید کرد: رویکرد غیرسازنده مقامات آلمانی و حملات بی اساس به روسیه همچنان ادامه دارد.

روز گذشته نیز وزیران امور خارجه آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و انگلیس با صدور بیانیه مشترک کتبی در مورد مسمومیت ناوالنی، از دولت روسیه خواستند عاملان این سوء قصد را پیدا کند.گفتنی است 20 آگوست 2020 مقامات وزارت بهداشت روسیه در شهر اُمسک اعلام کردند که آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس سیاست‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور به کما رفته و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده است. headtopics.com

استفن شیبرت، سخنگوی دولت آلمان هفته گذشته اعلام کرد که در آزمایش‌های صورت گرفته از آلکسی ناوالنی مشخص شد که وی با ماده شیمیایی نوویچوک که در درمان بیماری‌های عصبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مسموم شده است. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

روسیه: قبل از آغاز تحقیق درباره پرونده ناوالنی،‌ باید شواهد مسمومیت او را ببینیمدیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین، اعلام کرد مسکو پیش از آن که به تحقیق در زمینه مسمومیت الکسی ناوالنی ، منتقد پوتین بپردازد، باید بررسی‌هایی که نشان دهد او مسموم شده را ببیند

چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد🔺چهار روز بعد از هشدار آمریکا؛ سازمان ملل خواستار همکاری کامل مسکو در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه شد ⚡️رئیس امور حقوق بشری سازمان_ملل متحد از روسیه خواست در پرونده مسمومیت رهبر مخالفان روسیه همکاری کامل کند.

دیدگاه: انجمن قضات آلمان و حقوق بشر در ایران گفت‌وگو با منصوره شجاعیانجمن قضات آلمان که گفته می‌شود از نهادهای غیردولتی و صاحب‌نفوذ آن کشور است،‌ جایزه حقوق بشر خود را به نسرین ستوده وکیل زندانی اهدا کرد. جایزه پیشین این انجمن، سال ۲۰۱۷ به یک وکیل ویتنامی تعلق گرفته ب

سی سال وحدت آلمان؛ ارزیابی‌های متفاوت مردم دو بخش کشور | DW | 07.09.2020وحدت آلمان ؛ یک واقعه و دو دیدگاه. مردم شرق آلمان آن را انقلابی مسالمت‌آمیز می‌دانند که زندگی شخصی بسیاری از آن‌ها را زیر و رو کرده در حالی که زندگی شخصی مردم غرب کشور کم‌تر از آن تأثیر پذیرفته است.

آغاز توزیع عمومی واکسن کرونا در روسیهآغاز توزیع عمومی واکسن کرونا در روسیه حدود یک ماه پس از این که پوتین، رئیس جمهوری روسیه خبر ثبت موفقیت‌آمیز واکسن کرونا را در کشورش اعلام کرد، واکسن اسپوتنیک-وی احتمالاً از این هفته در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

لوکاشنکو: اگر بلاروس سقوط کند نوبت روسیه می‌شودالکساندر لوکاشنکو که طی ۲۶ سال گذشته قدرت را در بلاروس در دست داشته است از مقامات روسیه خواست تا به حمایت از او ادامه دهند.