روسیه از اوکراینی‌ها در سیورودونتسک خواست اسلحه‌های خود را زمین بگذارند

25/03/1401 07:02:00 ق.ظ

روسیه از نیروهای اوکراینی که در یک کارخانه شیمیایی در شهر سیورودونتسک پناه گرفته‌اند خواست که تا صبح چهارشنبه اسلحه‌های خود را زمین بگذارند.

روسیه از نیروهای اوکراینی که در یک کارخانه شیمیایی در شهر سیورودونتسک پناه گرفته‌اند خواست که تا صبح چهارشنبه اسلحه‌های خود را زمین بگذارند. این میان کارخانه شیمیایی آزوت در سیورودونتسک به یکی از مراکز مقاومت علیه نیروهای روسیه تبدیل شده است. اوکراین می‌گوید که بیش از ۵۰۰ غیرنظامی نیز از بمباران‌ها به کارخانه پناه برده‌اند و اکنون کنار نیروهای اوکراینی پناه گرفته‌اند.

خبرگزاری اینترفکس اظهارات میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه، را بازتاب داده که گفته است، نیروهای اوکراینی باید «دست از این مقاومت بی‌معنای خود بردارند و اسلحه‌هایشان را تا ساعت هشت صبح به وقت مسکو بر زمین بگذارند».

وی همچنین اعلام کرد که شهروندان غیرنظامی از طریق مسیرهای بشردوستانه از منطقه خارج خواهند شد. تاکید مشاور زلنسکی بر لزوم افزایش کمک‌های تجهیزات نظامی غرب بمباران کارخانه آزوت یادآور نبرد بر سر کارخانه فولاد آزوف‌استال در بندر جنوبی ماریوپل بوده است، جایی که صدها نیروی اوکراینی و شهروند غیرنظامی از بمباران روس‌ها به آن پناه برده بودند. افرادی که در این کارخانه بودند ماه گذشته تسلیم و به بازداشتگاهی در روسیه منتقل شدند. headtopics.com

سرهی گایدای، فرماندار منطقه لوهانسک، یکی از دو استان شرقی اوکراین که روسیه به نیابت از جدایی‌طلبان ادعای آنجا را دارد، گفت، بمباران آزوت آن‌قدر شدید بوده که «مردم دیگر امکان آن را ندارند که در پناه‌گاه‌های آن بمانند و شرایط روانی آنها رو به افول است.»

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

عفو بین‌الملل: روسیه در خارکیف از تسلیحات خوشه‌ای استفاده کرده است | DW | 13.06.2022عفو بین‌الملل در گزارشی جدید، روسیه را متهم به استفاده از تسلیحات خوشه‌ای در مناطق مسکونی در شرق اوکراین کرده است. در عرصه دنیای دیجیتال، هکرهای ناشناس توانستند به وب سایت‌های تلویزیون دولتی روسیه نفوذ کنند. چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

درآمد «۹۸ میلیارد دلاری» روسیه از صادرات سوخت‌ در ۱۰۰ روز اول تهاجم به اوکراینگزارش جدید مرکز مطالعات انرژی و هوای پاک، مستقر در فنلاند، نشان می‌دهد که ۶۱ درصد از این درآمد ناشی از صادرات سوخت به اتحادیه اروپا بوده است.

بازداشت برادر وحید باقری از زندانیان آبان پس از تحصن خانواده‌اش در مقابل مجلستحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبرو و برادر او بازداشت شد. برخورد خشونت آمیز یعنی چه؟ ماموران امنیتی یعنی همان نگهبانان زندان دیگه؟! من هم برم اینطوری داد و قتل کنم، بازداشت میشم چه برسه به اینها که سابقه اینکار را هم دارند

بیش از ۱۰۰ زخمی در پی انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد | DW | 13.06.2022در پی وقوع انفجاری در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد در فارس بیش از ۱۱۰ نفر مجروح شدند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس علت این انفجار را نشت یکی از مخازن این کارخانه شیمیایی اعلام کرده است. میدونی یکی از راههای مسالمت آمیز تغییر رژیم ... مردم به تاکسی و آدرس دادن بهم دیگه ، اسم زمان شاهنشاهی را بگن ... آنچنان تاثیری داره و حکومت عاجز از زدن و کشتن مردم از این بابت ... در سفری که من به آبادان داشتم مردم اصلا به هیچ عنوان اسامی بعداز انقلاب نمیگن ... چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

سرگی استاخوفسکی؛ ستاره‌ای که برای دفاع از کشورش تفنگ بدست گرفت - BBC News فارسییک ماه پس از حضور در مرحله مقدماتی اوپن استرالیا، سرگی استاخوفسکی همه چیز را کنار گذاشت و همسر و فرزندانش را ترک کرد تا برای دفاع از اوکراین بجای راکت اسلحه به دست بگیرد.

یک ایرانی‌تبار که می‌تواند در پیوستن سوئد به ناتو سرنوشت‌ساز باشدامینه کاکه‌باوه، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، به دلیل تعادل آرای احزاب مختلف، در تصمیم‌گیری‌ها نقشی تعیین‌کننده دارد و رأی او در چگونگی پیوستن سوئد به ناتو سرنوشت‌ساز است. چرا نمیگویی یک کرد عضو گروه تروریستی پ ک ک؟ امینه درست رای بده که پوتین دهنتو سرویس نکنه در تعین نخست وزیر هم رای او تعین کننده بود! عدالت اجتماعی یعنی این! سلام فرمانده، مرد عقب مانده!