روسیه افشاگر گورهای دسته‌جمعی دوران استالین را با «اتهامات جنسی» زندانی کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روسیه افشاگر گورهای دسته‌جمعی دوران استالین را با «اتهامات جنسی» زندانی کرد این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری اتهامات مطرح شده علیه یوری دمیتریف، مورخ روس، را «ساختگی» و بخشی از تلاش مقامات روسیه برای پاک کردن سابقه تاریک دوران شوروی می‌دانند.

دادگاهی در روسیه یک مورخ را که به آشکار شدن گورهای دسته‌جمعی قربانیان کارزار «وحشت بزرگ» استالین کمک کرده بود، به سه سال و شش ماه حبس، محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «ای‌بی‌سی»، طرفداران آقای دمیتریف نگران بودند که وی مجازات سنگین‌تری دریافت کند. دادستان‌های روس خواستار ۱۵ سال زندان برای این مورخ شده بودند؛ اما حکم دادگاه به این معنی است که او ماه نوامبر از زندان آزاد می‌شود، چرا که از قبل مدتی را در زندان سپری کرده است. پلیس در سال ۲۰۱۸ پرونده دیگری را علیه او مطرح کرد و این مورخ را به تجاوز جنسی خشونت‌بار به دختر خودش متهم کرد. دمیتریف آن زمان دستگیر شد تا به این ترتیب تا فرا رسیدن زمان برگزاری دادگاه، زندانی باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه ادعای آزمایش سلاح ضدماهواره‌ای را رد کرد: تبلیغات رسانه‌ای استآمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می‌دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره‌ای را آزمایش کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کردآمریکا روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کرد ایالات متحده روز پنجشنبه روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کرد و گفت که این اقدام نشان‌دهنده نیت مسکو در به‌کارگیری سلاح‌هایی که آمریکا و متحدانش را تهدید می‌کند، است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران استکنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران است روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» روز پنجشنبه دوم مرداد در گزارشی نوشت که این طرح توسط کوین مکارتی، نماینده کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، ارائه شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قاتل دختر ۱۶ ساله‌ام آزاد است و ما را تهدید می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فیلم‌های خارجی درجه یک را به ایران نمی‌فروشند/ اکران فیلم‌های خارجی در سینماهای کشور دزدی است/ ۱۰ تا ۲۰ برابر آمار رسمی مخاطبان، فیلم‌ها را به صورت غیرقانونی می‌بینندغلامرضا موسوی می‌گوید: اکران فیلم‌های خارجی که بدون مجوز در حال انجام است، رسما دزدی است. چون هیچ‌کدام از این دوستان فیلم را از کمپانی سازنده آن نخریده‌اند. دزدی به هر دلیل و هر عنوانی غیر شرعی بوده و هیچ مرجعی نمی‌تواند به آن انگ سلامت بزند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی استاستاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا: بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »