روسیه افشاگر گورهای دسته‌جمعی دوران استالین را با «اتهامات جنسی» زندانی کرد

03/05/1399 09:20:00 ب.ظ

روسیه افشاگر گورهای دسته‌جمعی دوران استالین را با «اتهامات جنسی» زندانی کرد این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری اتهامات مطرح شده علیه یوری دمیتریف، مورخ روس، را «ساختگی» و بخشی از تلاش مقامات روسیه برای پاک کردن سابقه تاریک دوران شوروی می‌دانند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دادگاهی در روسیه یک مورخ را که به آشکار شدن گورهای دسته‌جمعی قربانیان کارزار «وحشت بزرگ» استالین کمک کرده بود، به سه سال و شش ماه حبس، محکوم کرد.

این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری اتهامات مطرح شده علیه یوری دمیتریف، مورخ روس، را «ساختگی» و بخشی از تلاش مقامات روسیه برای پاک کردن سابقه تاریک دوران شوروی می‌دانند.

به نوشته خبرگزاری «ای‌بی‌سی»، طرفداران آقای دمیتریف نگران بودند که وی مجازات سنگین‌تری دریافت کند. دادستان‌های روس خواستار ۱۵ سال زندان برای این مورخ شده بودند؛ اما حکم دادگاه به این معنی است که او ماه نوامبر از زندان آزاد می‌شود، چرا که از قبل مدتی را در زندان سپری کرده است.

یوری دمیتریف، ۶۴ ساله، ریاست شاخه محلی یک گروه حقوق بشری به نام «مموریال» را برعهده داشت که هدفش گرامیداشت یاد قربانیان سرکوب‌های دوران اتحاد جماهیر شوروی است. او از سال ۲۰۱۶ و پس از آن که پلیس وی را به گرفتن تصاویر پورنوگرافیک (جنسی) از دخترخوانده‌اش، که زیر سن قانونی بود، متهم کرد، تحت پیگرد قضایی قرار گرفت. headtopics.com

پلیس در سال ۲۰۱۸ پرونده دیگری را علیه او مطرح کرد و این مورخ را به تجاوز جنسی خشونت‌بار به دختر خودش متهم کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

روسیه ادعای آزمایش سلاح ضدماهواره‌ای را رد کرد: تبلیغات رسانه‌ای استآمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می‌دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره‌ای را آزمایش کرده است.

آمریکا روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کردآمریکا روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کرد ایالات متحده روز پنجشنبه روسیه را به آزمایش یک سلاح ضدماهواره در فضا متهم کرد و گفت که این اقدام نشان‌دهنده نیت مسکو در به‌کارگیری سلاح‌هایی که آمریکا و متحدانش را تهدید می‌کند، است.

کنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران استکنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران است روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» روز پنجشنبه دوم مرداد در گزارشی نوشت که این طرح توسط کوین مکارتی، نماینده کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، ارائه شده است.

قاتل دختر ۱۶ ساله‌ام آزاد است و ما را تهدید می‌کند

فیلم‌های خارجی درجه یک را به ایران نمی‌فروشند/ اکران فیلم‌های خارجی در سینماهای کشور دزدی است/ ۱۰ تا ۲۰ برابر آمار رسمی مخاطبان، فیلم‌ها را به صورت غیرقانونی می‌بینندغلامرضا موسوی می‌گوید: اکران فیلم‌های خارجی که بدون مجوز در حال انجام است، رسما دزدی است. چون هیچ‌کدام از این دوستان فیلم را از کمپانی سازنده آن نخریده‌اند. دزدی به هر دلیل و هر عنوانی غیر شرعی بوده و هیچ مرجعی نمی‌تواند به آن انگ سلامت بزند.

بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی استاستاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا: بایدن احیای برجام را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است/ توافق تهران و پکن و قدرت بیش‌تر چین برای آمریکا تهدید بزرگی است