روسیه: سران ارمنستان با تخریب روابط دست به اشتباه بزرگی می‌زنند- اخبار اروپا

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، وزارت خارجه روسیه امروز دوشنبه گزارش داد: سران در ایروان با تلاش عامدانه در راستای تخریب روابط چند وجهی و چند قرنی با روسیه، اشتباه بزرگی می‌کنند.

وزارت خارجه روسیه افزود که پیام مستقل نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان حاوی حمله‌های غیر قابل قبول به روسیه می‌شود.پاشینیان دیروز گفته بود که برخی از شرکای ایروان به صورت فزاینده تلاش‌هایی را برای افشای آسیب پذیری‌های امنیتی انجام داده و امنیت داخلی و خارجی و ثبات کشور را به خطر انداختند. وی افزود که آنها همچنین تمام هنجارهای آداب معاشرت و صحت در روابط دیپلماتیک و بین دولتی را نقض کردند.

دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین در مورد ادعاها در رابطه با سازماندهی اعتراض‌ها توسط مسکو در ارمنستان این اتهامات را رد کرد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیش از این در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی اعلام کرد که مسکو به زودی در مورد چندین نمونه از اظهارات رهبری ارمنستان که به روابط دوجانبه آسیب می زند، بیانیه‌ای صادر خواهد کرد.

این دیپلمات گفت: «در حال حاضر می‌توانم بگویم که البته مسکو به مجموعه‌ای از ادعاهای مطرح شده که با واقعیت مطابقت ندارد، توجه کرده است که این اظهاراتی در خصوص با روابط دوجانبه است که توسط شخص نخست وزیر ارمنستان [نیکول پاشینیان] و نمایندگان رسمی ایروان مطرح شده و در آینده بسیار نزدیک پاسخ مفصلی به این موضوع داده خواهد شد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بایدن: به افزایش همکاری با ارمنستان ادامه می‎دهیمبه دنبال دور تازه تنش‌ها میان روسیه و ارمنستان، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی به نخست‌وزیر ارمنستان گفت که واشنگتن به همکاری خود با ایروان در زمینه‌های امنیتی و انرژی ادامه خواهد داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاشینیان با وزیر کشور روسیه دیدار کردنیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه طی دیداری با ولادیمیر کولوکولتسف، وزیر کشور روسیه با وی در رابطه با اهمیت همکاری‌ها میان وزرای امور کشور روسیه و ارمنستان گفت‌وگو کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هزاران تن از پناهندگان ارمنی قره‌باغ وارد ارمنستان شدندهمزمان با ورود اولین پناهجویان موج اخیر پناهجویی از منطقه قره‌باغ به ارمنستان، نخست‌وزیر این کشور از مسکو انتقاد کرد و رئیس‌جمهور فرانسه نیز گفت روسیه با آذربایجان «همدست» است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات هزاران نفری در لندن علیه بریگزیتهزاران معترض علیه بریگزیت در لندن، پایتخت انگلیس با برگزاری تجمعاتی دست به اعتراض زدند و خواستار پیوستن دوباره این کشور به اتحادیه اروپا شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرملین: ارمنستان همچنان متحد روسیه باقی خواهد ماندسخنگوی کرملین تصریح کرد که روسیه همچنان ارمنستان را متحد خود می‌داند و به گفت‌وگو با این کشور در سطوح مختلف ادامه خواهد داد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

پسکوف: صلحبان‌های روسی در قره‌باغ مقصر نیستندپسکوف امروز (دوشنبه) گفت، روسیه به گفت‌وگویش با ارمنستان از جمله نخست وزیر این کشور ادامه می‌دهد اما مخالف جدی تلاش برای مقصر دانستن صلحبان‌های روسی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »