روسیه بهینه‌سازی تأسیسات هسته‌ای فردو را به‌حالت تعلیق درآورد

14/09/1398 09:05:00 ب.ظ

شرکت «روس اتم» روز پنج‌شنبه گفت که کار بازسازی و بهینه‌سازی تأسیسات هسته‌ای فردو در استان قم را به‌دلیل مشکل فنی به حالت تعلیق درآورده است.

شرکت «روس اتم» روز پنج‌شنبه گفت که کار بازسازی و بهینه‌سازی تأسیسات هسته‌ای فردو در استان قم را به‌دلیل مشکل فنی به حالت تعلیق درآورده است. ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر پس از آنکه تهران غنی سازی اورانیوم را در فردو آغاز کرد، گفته بود که معافیت‌های این تاسیسات هسته‌ای را دیگر تمدید نمی‌کند؛ اقدامی که با اعتراض روسیه روبرو شد. این معافیت‌ها در ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) به‌ پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید: پمپئو: آمریکا معافیت‌های تاسیسات فردو را تمدید نخواهد کرد شرکت روس اتم گفت که از سال ۲۰۱۷ میلادی متخصصان این سازمان در حال کار روی طرحی برای اصلاح آبشارهای سانتریفیوژهای گازی برای تولید دو ایزوتوپ پایدار هستند که می‌تواند برای اهداف پزشکی استفاده شود.

اما طبق گفته این نهاد، تلاش آن‌ها با توجه به وجود ذرات اورانیوم در هوا و روی تجهیزات بی‌نتیجه خواهد بود و ناهمخوان است. غنی‌سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار در یک مکان از نظر فنی امکان‌پذیر نیست. headtopics.com

رژیم آخوندی زورش فقط به مردم خودش میرسه

شرکت روس اتم این بیانیه تاکید می‌کند که از سرگیری کار، نیازمند توقف فعالیت دو آبشاری است که در آن‌ها غنی‌سازی اورانیوم انجام می‌شود و سپس باید محیط و تجهیزات به‌طور کامل پاکسازی شوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مهار آتش‌سوزی در بزرگ‌ترین انبار صنعتی سن‌پترزبورگعملیات بزرگ اتفاء حریق در بزرگ‌ترین انبار شهر سن‌پترزبورگ روسیه با مشارکت ۲۲۰ آتش‌نشان انجام شد.

همسویی منافع ایران و عربستان در اوپک؛ روسیه کلیددار افزایش قیمت نفت شدهر چند ایران به دلیل کاهش صادرات پس از تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا و عربستان برای فروش گران‌تر سهام آرامکو دل به گران‌تر شدن قیمت نفت بسته‌است ولی اجرای موفق هر گونه توافق سران اوپک در نشست روز پنج‌شنبه به روشن شدن تکلیف مواضع متناقض روسیه گره خورده است.

افشاگری روزنامه لوموند درباره استقرار یک شبکه جاسوسی روسیه در خاک فرانسهروزنامه لوموند ادعا می کند مرکز ضدجاسوسی فرانسه موفق شده است یک شبکه مهم از جاسوسان روس را در منطقه اوت ساوا، در جنوب شرقی این کشور را متلاشی کند.

اروپا: ایران در تلاش برای توسعه موشک‌های بالستیک با توان هسته‌ای استسفیران آلمان، بریتانیا و فرانسه در سازمان ملل متحد از آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد خواسته‌اند تا در گزارش بعدی خود به شورای امنیت اطلاع دهد که فعالیت موشکلی بالستیک ایران با فراخوان قطعنامه شورای امنیت مغایرت دارد. اگه اروپا بفهمه روزی که این رژیم مافیایی مذهبی دیکتاتوری تروریستی دروغگو چه کلاهی بر سر اروپا گذاشتن ما مردم ایران گروگانیم اروپا راه اشتباهی داره میره باید در کنار ما مردم ایران و امریکا بایسته ما نیاز به کمک بزرگ نظامی داریم برای تغییر این رژیم خونخوار USAdarFarsi coe UN اگه اروپا بفهمه روزی که این رژیم مافیایی مذهبی دیکتاتوری تروریستی دروغگو چه کلاهی بر سر اروپا گذاشتن ما مردم ایران گروگانیم اروپا راه اشتباهی داره میره باید در کنار ما مردم ایران و امریکا بایسته ما نیاز به کمک بزرگ نظامی داریم برای تغییر این رژیم خونخوار eu_eeas UN USAdarFarsi حمایت مکرون از اینم خطرناکتره

پایان نشست ناتو؛ 'یک نشست بسیار موفق' | DW | 04.12.2019اعضای ناتو اختلافات خود را کنار گذاشتند و بر سر بیانیه نهایی نشست این سازمان در لندن توافق کردند. ناتو از روسیه انتقاد کرد و چین را تهدید دانست. صدراعظم آلمان نشست ناتو را باوجود عدم دستاورد مشخصی موفقیت‌آمیز توصیف کرد.

انتقاد روسیه از عملیات نظامی آمریکا در فضا