روسیه در ادامه سرکوب جامعه مدنی، ناوالنی را در فهرست «تروریست‌ها» قرار داد

06/11/1400 04:20:00 ق.ظ

روسیه در آخرین اقدام خود برای سرکوب مخالفت‌ها با ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، و چندین تن از یاران او را در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» قرار داد.

روسیه در آخرین اقدام خود برای سرکوب مخالفت‌ها با ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، و چندین تن از یاران او را در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» قرار داد. این اقدام دولت روسیه در اوج سرکوب جامعه مدنی این کشور و یاران الکسی ناوالنی رخ داده است.

پیتر استانو، سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا، قرار دادن این افراد در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» را نمونه‌ای از «سرکوب دامنه‌دار صداهای مخالف» در روسیه توصیف کرد.

اتحادیه اروپا در سالگرد بازداشت ناوالنی از روسیه خواست او را آزاد کند ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، نیز گفت که چنین اقدامی نشان‌دهنده «سطح جدیدی از رفتار حقیرانه روسیه در سرکوب مدام جامعه مدنی مستقل» است.

کمتر از دو هفته پیش نیز دو تن دیگز از نزدیکان آقای ناوالنی به این فهرست اضافه شدند و به این ترتیب طبق قانون روسیه حساب‌های بانکی آنها بلافاصله مسدود شد. افرادی که نامشان در این فهرست بیاید همچنین نمی‌توانند کارت بانکی داشته باشند، وام از جایی بگیرند یا جایی استخدام شوند. آنها اغلب امکان خرید بلیت هواپیما و قطار را نیز ندارند و همین زمینه‌ای را برای فشار شدید بر مخالفان فراهم می‌آورد. headtopics.com

الکسی ناوالنی از رهبران اپوزیسیون دولت روسیه است. روز ۲۷ دی ماه سالگرد بازداشت او بود که اتحادیه اروپا درخواست آزادی وی را مطرح کرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

رزمایش روسیه، چین و ایران؛ از تصورات جمهوری اسلامی تا اهداف چین و روسیهموضوع این یادداشت حسین آرین مروری مختصر بر اجزای این رزمایش و بررسی اهداف و تصورات جمهوری اسلامی است و، در مقابل، نگاهی به اهداف متفاوت اما واقعی روسیه و چین از مشارکت در آن است.

آیا چین و روسیه سابقه غارت کشورها و آزار ملت‌ها را ندارند؟

روسیه الکسی ناوالنی و حامیانش را تروریست اعلام کرد | DW | 25.01.2022روسیه منتقد کرملین و سیاستمدار محبوس را در فهرست رسمی 'تروریست‌ها و افراط‌گرایان' قرار داد. نام لیوبوف سوبول، یکی از نزدیکان ناوالنی، که در تبعید زندگی می‌کند و دیگر حامیان او نیز در این فهرست وارد شده‌ است. آزادیخواهان را آزاد بگذارید. خامنه‌ای، اردوغان، پوتین و شی جین پینگ؛ محور شرارت

euronews - اخبار بین المللی در مورد تنش مرزی روسیه و اوکراینتخلیه نخستین محموله سلاح‌ ارتش آمریکا در خاک اوکراین آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره تنش‌های مرزی اوکراین و روسیه را در صفحه مخصوص وب‌سایت یورونیوز دنبال کنید: Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

روسیه از نقش آمریکا در افزایش تنش با اوکراین ابراز نگرانی کردروسیه اعلام کرد که این کشور از نقش آمریکا در افزایش تنش میان مسکو-کی‌یف نگران است. - خبرگزاری آناتولی