روسای جمهور آمریکا و اوکراین تلفنی گفت‌وگو کردند

08/11/1400 09:27:00 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای اوکراینی‌اش اعلام کرد که واشنگتن آماده است تا در صورت تهاجم روسیه، با کشورهای شریک و متحد خود گام‌های قاطعی بردارد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای اوکراینی‌اش اعلام کرد که واشنگتن آماده است تا در صورت تهاجم روسیه، با کشورهای شریک و متحد خود گام‌های قاطعی بردارد. - خبرگزاری آناتولی 28.01.

2022 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، اعلام کرد که ایالات متحده آماده است تا در صورت تهاجم روسیه، با کشورهای شریک و متحد خود گام‌های قاطعی بردارد.

بر اساس این بیانیه، بایدن بار دیگر بر حمایت آمریکا از تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین تاکید کرد. وی با اشاره به اینکه آمریکا در سال گذشته نیم میلیارد دلار کمک‌های توسعه و بشردوستانه به اوکراین ارائه کرد، گفت که واشنگتن به دنبال راه‌هایی برای حمایت کلان اقتصادی از اوکراین است.

بایدن تاکید کرد که علی‌رغم خروج کارکنان سفارت از این کشور، سفارت آمریکا در کی‌یف باز و کاملا فعال است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دریغ زمانه ما دیگر کامو ندارد| سعید محبی

کتاب خاطره‌انگیز «بیگانه» آلبر کامو را اولین بار در دوران دانشجویی خواندم (دهه 1350) و سخت تحت تأثیر قرار گرفتم. هرگاه نام کامو را می‌شنیدم یا در جایی می‌دیدم، دلم می‌خواست دوباره «بیگانه» را بخوانم. در سال 1401 این قصد عملی شد و دوباره آن را خواندم. بسی بیش از آنچه 50 سال قبل تحت تأثیر قرار گرفته بودم، در من اثر کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.