روستائیان کشمیری: نظامیان هند ما را شکنجه کردند

10/09/2019 06:02:00 ب.ظ

کشمیری, هند

روستائیان کشمیری : نظامیان هند ما را شکنجه کردند

10.09.2019استانبول/خبرگزاری آناتولیچند تن از روستائیان جامو و کشمیر که موقعیت ویژه‌ آن توسط مجلس هند لغو شده است و محدودیت‌ها علیه مردم آنها اعمال می شود، اعلام کردند که توسط نیروهای امنیتی این کشور مورد شکنجه قرار گرفته اند.به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، یکی از آنها بنه نام احمد دار (50 ساله) گفته است:

«سربازان هند با یورش به خانه ما در روستای"هف شیرمال" مرا 48 ساعت شکنجه کردند. آنها خواستند برادرم را که به مبارزان مخالف دولت هند پیوسته است، پیدا کنم وگرنه عواقب سختی در انتظارم خواهم بود. سربازان هند در یورش ماه گذشته غذاهای ما را با کود و نفت گاز مخلوط کردند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

بازداشت 17 فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل در کرانه باخترینظامیان اسرائیل 17 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری اشغالی بازداشت کردند. - خبرگزاری آناتولی

دو فیل در جشنواره سالانه رژه فیل‌ها در سریلانکا ۱۷ نفر را مجروح کردند

علی پروین: فیفا ما را مجبور می‌کند زنان را به ورزشگاه راه دهیمعلی پروین، بازیکن سابق تیم ملی ایران، با بیان اینکه فیفا در نهایت ایران را مجبور می‌کند، زنان را به

شورای حقوق بشر سازمان ملل: کشتار و شکنجه هنوز در ونزوئلا ادامه داردمیشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید اعدام‌های فراتر از حوزه قضائی از سوی نیروهای ویژه امنیتی که از حمایت عالی‌ترین مقامات ونزوئلا برخوردار هستند، هنوز ادامه داد. به گزارش

علی چگنی: هند به خرید نفت خود از ایران ادامه دهدسفیر ایران در هند : اگر هند به روابط تجاری عادی ادامه ندهد، ایران به بازارهای دیگری برای واردات روی خواهد آورد امیدوارم هند که خرید نفت از ایران را از سربگیرد هند می‌داند که تحریم‌های یکجانبه از طرف سازمان ملل نمی‌آیند و تنها از سوی آمریکا اعمال شده‌اند

سازمان ملل: کشتار و شکنجه در ونزوئلا ادامه داردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ماه ژوئیه با انتشار جزئیاتی از شواهد بدست آمده از جوخه های مرگ که هدایت آنرا نیروهای ویژه امنیتی در ونزوئلا موسوم به FAES بر عهده دارند با استناد به گزارش یک دیده بان غیر دولتی قربانیان خشونت ها در این کشور از ۵۷ مورد جدید اعدام غیر قانونی خبر داده بود.

شماری از روستانشینان منطقه جامو و کشمیر اعلام کردند که توسط سربازان هند مورد شکنجه قرار گرفته اند.نظامیان اسرائیل 17 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری اشغالی بازداشت کردند.رسانه‌های محلی سریلانکا اعلام کردند، ۱۷ نفر زیر پاهای دو فیل عصبانی در جشنواره سالانه رژه فیل ها، زخمی شدند.ورزشگاه راه دهد، خواستار اقدام اختیاری در این زمینه پیش از اعمال فشار توسط فیفا شد.

10.09.09.2019 استانبول/خبرگزاری آناتولی چند تن از روستائیان جامو و کشمیر که موقعیت ویژه‌ آن توسط مجلس هند لغو شده است و محدودیت‌ها علیه مردم آنها اعمال می شود، اعلام کردند که توسط نیروهای امنیتی این کشور مورد شکنجه قرار گرفته اند. مجروحان به بیمارستان‌های شهر سری جایاواردنپورا کوته و کلمبو منتقل شدند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، یکی از آنها بنه نام احمد دار (50 ساله) گفته است: «سربازان هند با یورش به خانه ما در روستای"هف شیرمال" مرا 48 ساعت شکنجه کردند. نظامیان اسرائیل همه روزه به بهانه‌های مختلف به خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی، کرانه باختری یورش برده و آنان را بازداشت می‌کنند. آنها خواستند برادرم را که به مبارزان مخالف دولت هند پیوسته است، پیدا کنم وگرنه عواقب سختی در انتظارم خواهم بود. پروین، فشار فیفا به ایران برای ورود زنان به ورزشگاه را یادآور شد و اظهار کرد: «چرا خودمان شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها را فراهم نکنیم تا با فشار بیرونی مجبور به انجام این کار شویم».

سربازان هند در یورش ماه گذشته غذاهای ما را با کود و نفت گاز مخلوط کردند». دادگاه‌های اسرائیل در چارچوب قانون بازداشت اداری می‌توانند فلسطینی‌ها را بدون ارائه هیچ سند و مدرک، حتی بدون طرح اتهام مشخصی تا پنج سال زندانی کنند. سان‌الله صوفی یکی دیگر از این روستائیان نیز اظهار داشته است: «مورد شکنجه نیروهای امنیتی هند قرار گرفتم. آنها با یورش به خانه‌ام در روستای پاریگام دو پسرم را ربوده و آنها را با میلگرد و زنجیر کتک زده اند». مظفر احمد نیز ضمن نشان آثار شکنجه بر بدنش گفت: سربازان برای تشخیص هویت مبارزان، من و نه نفر دیگر را در میدان روستا جمع کرده و بی‌رحمانه کتک زدند. همچنین ما وادار به نوشیدن فاضلاب و خوردن خاک کردند. اما این قانون پیوسته مورد اعتراض فعالان زنان و برخی چهره‌های سیاسی و ورزشی قرار گرفته است.

سه ساعت بر شانه و پای ما ضربه زدند و با برق شکنجه کردند.» عبدالغنی دار 60 ساله یکی دیگر از اهالی جامو کشمیر از 7 بار یورش سربازان هند از آغاز ماه اوت گذشته تاکنون به خانه خود در روستای مارحنگ خبر داد و اظهار داشت: «دخترانم را به جای دیگری منتقل کردم. آنها ما را به ربودن دختران تهدید می‌کنند». از سوی دیگر سرهنگ راجش کالیا از فرماندهان ارتش هند با تاکید بر اینکه نیروهای این کشور به حقوق بشر متعهد هستند گفت: «این ادعاها صحت ندارد. پلیس طبق گزارشی مبنی بر احتمال فعالیت‌های تروریستی، برخی جوانان دستگیر کرده است».

- مسئله جامو و کشمیر پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند. گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. هر از گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. طرفین از سال 2003 تاکنون یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند.

.