روسای جمهور ایران و روسیه تلفنی گفتگو کردند

16/07/2020 02:40:00 ب.ظ

روسای جمهور #ایران و #روسیه تلفنی #گفتگو کردند

روسیه, گفتگو

روسای جمهور ایران و روسیه تلفنی گفتگو کردند

حسن روحانی و ولادیمیر پوتین روسای جمهور ایران و روسیه تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

16.07.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه 16 ژوئن طی گفتگوی تلفنی، موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بحث و رایزنی قرار دادند.به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران»، روحانی در این گفتگوی تلفنی با اشاره به برگزاری نشست مجازی سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه، بر ضرورت ادامه همکاری‌های سه کشور در روند آستانه برای تحقق این هدف به ویژه در زمینه مسائل انسانی تاکید کرده است.

رئیس جمهور ایران همچنین با اشاره به اهمیت حفظ و اجرای کامل برجام به عنوان یک تعهد بین‌المللی برای طرفین امضاکننده آن، خواستار مقابله با"یکجانبه‌گرایی" و تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده است.وی همچنین خواهان همکاری ایران و روسیه در روند مقابله با ویروس کرونا شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردندروسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردند

حمایت رئيس جمهور آمریکا از کمپین «اعدام نکنید» | DW | 15.07.2020درخواست‌ها برای توقف احکام اعدام سه تن از جوانان بازداشت‌شده در اعتراض‌های آبان ۹۸ با هشتگ «اعدام نکنید» ادامه دارد. دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا نیز در توئیتی به زبان فارسی از کارزار «اعدام_نکنید» حمایت کرد.

پیام رئیس جمهور آذربایجان به مناسبت سالگرد کودتای نافرجام 15 جولایرئيس جمهور آذربایجان در پیامی به مناسبت فرا رسیدن چهارمین سالگرد بزرگداشت «روز دموکراسی و اتحاد ملی ترکیه»، گفت که ترکیه از این آزمون دشوار قدرتمندتر و سربلند بیرون آمد. - خبرگزاری آناتولی

طرح استیضاح رئیس جمهور از دستورکار نمایندگان خارج شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimطراحان طرح استیضاح رئیس جمهور می گویند از ادامه پیگیری این طرح منصرف شده اند.

روسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردندروسای جمهور ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردند

گفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim گفتگو ی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان در پی بروز درگیری‌ میان نیروهای آذری و ارمنی، ظريف ضمن توصیه به طرفین برای خویشتنداری و آغاز گفتگو برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، آمادگی ایران را برای کمک به پایان دادن به تنش‌ها اعلام کرد

حسن روحانی و ولادیمیر پوتین .14.دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا از کارزار توقف احکام اعدام سه جوان بازداشت‌شده در اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ حمایت کرد.رئيس جمهور آذربایجان در پیامی به مناسبت فرا رسیدن چهارمین سالگرد بزرگداشت «روز دموکراسی و اتحاد ملی ترکیه»، گفت که ترکیه از این آزمون دشوار قدرتمندتر و سربلند بیرون آمد.

16.07.2020 خبرگزاری آناتولی اردوغان و ترامپ طی گفت‌گوی تلفنی پیرامون روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای به‌ویژه بحران لیبی رایزنی کردند سران ترکیه و آمریکا در خصوص دست‌یابی به حجم تجارت 100 میلیارد دلاری و همکاری نزدیک برای برقراری ثبات پایدار در لیبی به توافق رسیدند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه 16 ژوئن طی گفتگوی تلفنی، موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بحث و رایزنی قرار دادند. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود. به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران»، روحانی در این گفتگوی تلفنی با اشاره به برگزاری نشست مجازی سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه، بر ضرورت ادامه همکاری‌های سه کشور در روند آستانه برای تحقق این هدف به ویژه در زمینه مسائل انسانی تاکید کرده است. رئیس جمهور ایران همچنین با اشاره به اهمیت حفظ و اجرای کامل برجام به عنوان یک تعهد بین‌المللی برای طرفین امضاکننده آن، خواستار مقابله با"یکجانبه‌گرایی" و تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده است. علی اف ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دموکراسی ترکیه تاکید کرد که آذربایجان از اولین لحظات اقدام به کودتای نافرجام در ترکیه٬ آن را محکوم کرد.

وی همچنین خواهان همکاری ایران و روسیه در روند مقابله با ویروس کرونا شده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید چهره‌های مشهور ایرانی از جمله سینماگران و هنرمندانی چون اصغر فرهادی، ترانه علیدوستی، تهمینه میلانی، مهناز افشار، مهتاب کرامتی، احسان کرمی، مجید صالحی، امیر آقایی، سجاد افشاریان و رضا دُرمیشیان از کمپین «اعدام_نکنید» حمایت کردند. رئیس جمهور روسیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی درباره تحولات مربوط به برجام گفت: همچون پنج سال گذشته از این سند بین‌المللی حمایت می‌کنیم و بر اجرا و حفظ آن اصرار داریم. .