روسای جمهوری آمریکا و کره‌جنوبی بر مقابله راهبردی با کره‌شمالی تاکید کردند

31/02/1401 04:04:00 ب.ظ

🔺روسای جمهوری آمریکا و کره‌جنوبی بر مقابله راهبردی با کره‌شمالی تاکید کردند ▪️واشنگتن و سئول توافق کردند تا از همه توان خود برای بازدارندگی پیونگ‌یانگ بهره ببردند. این موضوع در دیدار بایدن و یون سوک-یئول در روز شنبه در سئول مطرح شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

جو بایدن در بیانیه‌ای مشترک با همتایش، بر تعهد آمریکا به دفاع از کره جنوبی با تسلیحات هسته‌ای، در صورت لزوم، تاکید کرد. دو رهبر همچنین ضمن تاکید بر تعهدشان به عاری‌سازی شبه‌جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای، برای توسعه و به‌کارگیری دیپلماسی اعلام آمادگی کردند.

جو بایدن در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتایش گفت واشنگتن پیشنهاد ارائه واکسن کووید-١٩ را به کره شمالی و چین را نیز داده است.

کره شمالی روز شنبه و برای پنجمین روز اعلام کرد بیش از ٢٠٠ هزار بیمار جدید از تب رنج می‌برند اما این کشور ظرفیت آنچنانی در زمینه ارائه واکسن یا درمان مدرن این همه‌گیری ندارد. کره جنوبی از قدیمی‌ترین متحدان ایالات متحده در شرق آسیا است و قدمت روابط دو کشور به جنگ کره در خلال سال‌های

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه یمن در دیدار با مقام آمریکایی بر ضرورت فشار علیه حوثی‌ها تاکید کرداحمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن در اظهاراتی اعلام کرد که در دیدار با برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید بر ضرورت اعمال فشار Investigate the kill toll before registering ?! Why should an American soldier kill innocent people?

وزیر خارجه آمریکا بر «مقابله با تهدیدهای ایران» تاکید کرد🔺وزیر خارجه آمریکا بر «مقابله با تهدیدهای ایران» تاکید کرد ▪️آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، و معاونش وندی شرمن روز شنبه در واشنگتن با شاهزاده خالد بن سلمان آل سعود، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، دیدار کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید: عربستان،اگرروابط،باایران،بتدنه،برقرارکنه،که مشگل دارن فعلا،نیمی ازآنچه که ازنظردنیا،ایران،رادرمنطقه،منشاتنش،نمودبرطرف شده وآرامش همواره احرازمیشود،اگررابطه حسنه باعربستان،پیداکندوان،واژه آخر یا بهتربگویم،خانواده،ای مشخص،ازقوم عرب بنام ال سعود،را نمیدانم،چرادرایران،نمیپسندندنمیدان

کرواسی در مخالفت با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به ترکیه پیوستترکیه پیش‌تر و با میان کشیدن موضوعاتی چون حمایت و پناه دادن به «تروریست»‌های مخالف این کشور در خاک سوئد و فنلاند و ممنوعیت‌های تسلیحاتی اعمال شده از سوی متحدان آنکارا در ناتو اعلام کرده بود که با عضویت دو کشور شمال اروپا در پیمان آتللانتیک شمالی مخالف است. همه سیاه بازیه. مخالفت آنها بیفایده اس اردوغان کاملا وابسته به آمریکا است و اگر آمریکا از آنها بخواهد مخالفت شان را کنار خواهند گذاشت آشفته_بازار.........ناتو.....بی تو...برای او...برای فضایی ها...آتو...اُتو....اُتان...اِتان...............! 😘🤣😂😂😂😂😂😂🤣🤣😍🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣جنگل!

فنلاند و سوئد: برای عضویت در ناتو در حال گفت‌وگو با ترکیه هستیمفنلاند و سوئد: برای عضویت در ناتو در حال گفت‌وگو با ترکیه هستیم سائولی نینیسته، رئیس‌جمهور فنلاند و ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد در کاخ سفید با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار سه‌جانبه انجام داده و سپس نشست مشترک خبری برگزار کردند.

رکوردشکنی تورم در اروپا؛ مصرف‌کنندگان در کدام کشور با بیشترین افزایش قیمت روبرو هستند؟اروپا و دیگر مناطق جهان پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین با افزایش قیمت انرژی روبرو بودند که عاملی تورم‌زا محسوب می‌شود. اروپایی ها فقط و فقط به دلیل جنگ روسیه و اوکراین این چنین دچار مشکلات عدیده ای شده اند. حال آیا به کشوری که بیش از ۴۰ سال جنگ و تحریم های ظالمانه تحمیل شده، تورم و مشکلات اقتصادی غیر منتظره است؟ این مهم تنافی سوء مدیریت در کشورمان نمی باشد.

اقدامات سازمان اطلاعات سپاه در برخورد با محتکرانروابط‌ عمومی سپاه: پس از اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، سازمان اطلاعات سپاه بیش از ۳۵۴۱۰ تُن کالای اساسی از محتکران و قاچاقچیان کشف کرده و این اقلام با هماهنگی مراجع قضایی در بازار عرضه شده است. Mostafafpak از شیخ تشکر کن