روز جهانی سرطان پستان؛ چگونه ازاین بیماری جان سالم بدر بریم؟ | DW | 01.10.2019

09/07/1398 05:00:00 ب.ظ

سرطان پستان از گسترده‌ترین انواع سرطان در میان زنان است. در آلمان سالانه بیش از ۷۰ هزار زن به این بیماری دچار می‌شوند. اما ابتلا به سرطان معنایش پیشاپیش صدور حکم مرگ نیست. تشخیص به موقع بیماری شاه کلید نجات از مرگ است.

سرطان پستان از گسترده‌ترین انواع سرطان در میان زنان است. در آلمان سالانه بیش از ۷۰ هزار زن به این بیماری دچار می‌شوند. اما ابتلا به سرطان معنایش پیشاپیش صدور حکم مرگ نیست. تشخیص به موقع بیماری شاه کلید نجات از مرگ است. اگر چیز مشکوکی در عکس دیده شود چه اتفاقی می‌افتد؟ مدیر گروه مددکاری برای زنان مبتلا به سرطان پستان می‌گوید که او سال‌های طولانی این آزمایش را انجام داده و همیشه با خوشحالی از در کلینیک بیرون آمده بوده است، تا این که یک بار در پستان او توده مشکوکی...

اگر چیز مشکوکی در عکس دیده شود چه اتفاقی می‌افتد؟ مدیر گروه مددکاری برای زنان مبتلا به سرطان پستان می‌گوید که او سال‌های طولانی این آزمایش را انجام داده و همیشه با خوشحالی از در کلینیک بیرون آمده بوده است، تا این که یک بار در پستان او توده مشکوکی دیده شد. آزمایش ماموگرافی نشان داد او سرطان دارد. به خاطر تشخیص زودهنگام بیماری جراح فقط بخشی از پستان او را برداشت و نیازی به شیمی درمانی هم نداشت. برای او پرتودرمانی و هورمون درمانی تجویز شد.

او می‌گوید: «معمولا در ماموگرافی بسیار کم پیش می‌آید که در تشخیص سرطان اشتباهی رخ دهد. این آزمایش کوچک‌ترین غده را نیز نشان می‌دهد. حتی توده‌های بی‌خطر را. در موارد معدودی ممکن است به اشتباه تومور سرطانی تشخیص داده شود. چنین اتفاقی می‌تواند موجب ترس و نگرانی شدید برای زنان شود. حتی زمانی که به آنها گفته می‌شود که تشخیص اشتباه بوده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بیماری روانی ابزار «مد» نیستدر هفته مُد_میلان، برند گوچی در حالی لباس‌هایش را به نمایش گذاشت که یکی از مدل‌هایش در حرکتی منحصربه‌فرد و در سکوت، به طراحی‌های این برند شناخته‌شده‌ ایتالیایی اعتراض کرد. اعتراض او به مجموعه این فصل گوچی بود که با الهام از لباس‌های آسایشگاه روانی طر...

روز جهانی پادکست؛ 'صدای من را از اتاق خوابم می‌شنوید'پنج سال است که آخرین روز ماه سپتامبر، روز جهانی پادکست است؛ پدیده‌ای که وقتی در آغاز هزاره سوم شروع کرد، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که چنین رشد کند.

یونان قصد دارد پناهجویان را با سرعت بیشتری بازگرداند | DW | 01.10.2019دولت یونان به آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس این کشور با تشدید سیاست‌های خود در حوزه پناهجویی واکنش نشان می‌دهد. یونان می‌گوید تا پایان سال آینده ۱۰ هزار پناهجو را به ترکیه بازمی‌گرداند.

رونمایی از گل‌نبشته‌های هخامنشی پس از ۸۴ سال دوری | DW | 01.10.2019بیش از ۱۷۰۰ گل‌نبشته هخامنشی که برای مطالعه و رمزگشایی به مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا سپرده شده بودند، به ایران بازگردانده شدند. پژوهشگران کتیبه‌ها را دربردارنده اطلاعات مهمی از تاریخ مکتوب هخامنشیان می‌دانند.

تلاش نافرجام مکرون برای برقراری تماس تلفنی روحانی و ترامپ | DW | 01.10.2019اخباری پیرامون برنامه تماس تلفنی سه جانبه روسای جمهوری آمریکا، فرانسه و ایران منتشر شده است. روحانی با انجام این تماس مخالفت کرده است. ترامپ در واکنش به آن، امکان سفر مسئولان ارشد ایران به آمریکا را محدود کرده است.

سالمندی فعال؛ فرصت‌های برابر برای همه سنین | DW | 01.10.2019اول اکتبر از سال ۱۹۹۰ روز جهانی سالمندان نامیده می‌شود. کوفی عنان، دبیرکل وقت سازمان ملل، هنگام این نام‌گذاری گفت: «در همه جای دنیا مردم بیش از پیش عمر می‌کنند. به نفع همه است که سالمندان زندگی فعال و سالم داشته باشند.»