روز یادبود هولوکاست در آلمان؛ از مجلس تا خیابان‌ها | DW | 27.01.2022

07/11/1400 03:27:00 ب.ظ

سال ۱۹۴۵ در چنین روزی نیروهای متفقین اردوگاه مرگ آشوییتس را آزاد کردند و پرده از جنایت هولوکاست برداشتند. ۲۷ ژانویه روز یادبود هولوکاست است و در آلمان برنامه‌ها و مراسم مختلفی در این ارتباط برگزار می‌شود.

سال ۱۹۴۵ در چنین روزی نیروهای متفقین اردوگاه مرگ آشوییتس را آزاد کردند و پرده از جنایت هولوکاست برداشتند. ۲۷ ژانویه روز یادبود هولوکاست است و در آلمان برنامه‌ها و مراسم مختلفی در این ارتباط برگزار می‌شود. او گفت: «این موضوع نباید تنها به یک رسم و عادت تبدیل شود و نه فقط مغزها بلکه باید قلب‌ و احساسات...

او گفت: «این موضوع نباید تنها به یک رسم و عادت تبدیل شود و نه فقط مغزها بلکه باید قلب‌ و احساسات را مخاطب قرار دهد.» در برخی از اعتراضات به محدودیت‌های کرونایی، معترضان برای نشان دادن مخالفتشان ستاره داوودی به همان رنگ زرد را به سینه‌هایشان زده بودند؛ نشانی که در زمان آلمان نازی برای آسان کردن شناسایی، یهودیان مجبور به استفاده از آن بودند و حقوق شهروندی را از آنان سلب می‌کرد.

یهودی ستیزی؛ حلقه اتصال افراط‌گرایان او یهودی ستیزی را مانند"حلقه اتصال" برای گروه‌های مختلف معترض؛ از شهروندان ظاهرا بی‌تجربه گرفته تا گروه‌های خطرناک مثل باورمندان به تئوری توطئه، شهروندان رایش و راست‌های افراطی دانست.

کلاین از این موضوع که بخش‌های قضایی و امنیتی نفرت‌پراکنی و عادی‌سازی جنایات نازی‌ها را با حساسیت ویژه‌ای پیگیری می‌کنند، استقبال کرد. او گفت: «درک این جنایات وحشتناک برای ذهن‌های امروزی تقریبا غیرممکن است. اما مهم این است که این بخش از تاریخ مانند یک ارثیه یا وصیت‌نامه پذیرفته شود که نباید پنهان بماند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پیش از هولوکاست حدود نه میلیون یهودی در اروپا زندگی می‌کردند

غیبت‌های متوالی در اردوی تیم ملی؛ دستِ خالی اسکوچیچ در خط حمله مقابل عراقبا افزایش تعداد بازیکنان مبتلا به بیماری کووید و همچنین مشکلاتی که در پرواز مهدی طارمی به وجود آمده، ممکن است دراگان اسکوچیچ مجبور شود در خط حمله تیم ملی، از ترکیبی ناشناخته استفاده کند. به فیوت فنا رفتیم

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

مدافع حقوق همجنسگرایان در زندان ارومیه در خطر اعدام است | DW | 25.01.2022یک کنشگر جامعه جامعه ال‌جی‌بی‌تی در ایران با اتهام 'فساد فی‌الارض' رو به رو شده و در خطر اعدام قرار دارد. عفو بین‌الملل می‌گوید زهرا صدیقی همدانی در زندان ارومیه مورد آزار و توهین و تهدید قرار گرفته است. اگه همجنسبازی فساد نیست، فساد دقیقا چیه؟

پژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کندپژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کند پیتر کاتزمرزیک، متخصص چاقی کودکان و مدیر اجرایی جمعیت و علوم بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، می‌گوید روش مورد استفاده برای انجام این مطالعه دقیق بود.

روسیه در ادامه سرکوب جامعه مدنی، ناوالنی را در فهرست «تروریست‌ها» قرار دادروسیه در آخرین اقدام خود برای سرکوب مخالفت‌ها با ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، و چندین تن از یاران او را در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» قرار داد.