روز جهانی پناهندگان؛ یک درصد مردم جهان آواره‌اند | DW | 19.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان ملل متحد بیستم ژوئن هر سال را 'روز جهانی پناهندگان' اعلام کرده است. این روز به یاد انسان‌هایی نام‌گذاری شده که پیگرد، جنگ، ترور یا فاجعه‌های طبیعی آنان را از خانه و کاشانه رانده است.

سازمان ملل متحد بیستم ژوئن هر سال را"روز جهانی پناهندگان" اعلام کرده است. این روز به یاد انسان‌هایی نام‌گذاری شده که پیگرد، جنگ، ترور یا فاجعه‌های طبیعی آنان را از خانه و کاشانه رانده است.

کنوانسیون ژنو بدوا برای حفاظت از پناهندگان و آوارگان اروپایی پس از جنگ جهانی دوم تنظیم شده بود و از این رو در سال ۱۹۶۷ پروتکلی به آن افزوده شد که محافظت و پشتیبانی از پناهندگان در سراسر جهان را تصریح می‌کند. کشورهایی که این سند را امضا کرده‌اند، موظف‌اند برای پناهندگان مامن امن و امکانات بهداشتی، آموزشی و اجتماعی فراهم کنند.میلیون‌ها تن در سراسر جهان ناگزیرند کشور خود را ترک کنند. آنان از بیم پیگرد سیاسی یا خطرات ناشی از جنگ و خشونت به این اقدام دست می‌زنند.

بی دلیل نیست که امروزه واژه"پناهنده" یا"پناهجو" برای کسانی نیز به کار برده می‌شود که به سبب فاجعه‌های زیست‌محیطی و اقلیمی یا مشکلات اقتصادی به مهاجرت دست زده‌اند، یا حتی در کشور خود آواره‌اند. این معضلات ما را با اصطلاحات دیگری در حوزه مهاجرت روبرو می‌کند.خشکسالی، آتش‌سوزی جنگل‌ها، طغیان آب و طوفان‌های سهمگین پیامدهای تغییرات اقلیمی‌اند و انسان‌های زیادی را ناگزیر به ترک خانه و کاشانه می‌کنند.

مهاجرت به دلایل اقتصادی و در جستجوی یک زندگی بهتر همیشه وجود داشته است. فقر، بیکاری، تغذیه نامناسب و عدم دسترسی به یک نظام بهداشتی باعث می‌شود که انسان‌ها برای یافتن شغل به کشور‌های دیگر کوچ کنند. هم اکنون در کشورهای اتحادیه اروپا در مورد این افراد اصطلاح"پناهجویان یا مهاجران اقتصادی" رایج شده است که غالبا دارای باری منفی‌ست و به ویژه از سوی نیروهای راست پوپولیست و مخالفان سیاست‌های منعطف مهاجرتی در اروپا، به خود جنبه سیاسی گرفته است.

حدود ۴۰ درصد آوارگان را کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند. تقریبا ۸۰ درصد آوارگان تلاش می‌کنند به یکی از کشورهای همسایه پناه ببرند. بنابراین بخش اعظم این جا به جایی در کشورهای فقیر و در حال رشد انجام می‌گیرد و سهم کشورهای صنعتی اندک است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز جهانی پیک‌نیک به روایت تصویر | DW | 18.06.2021امروز هجدهم ژوئن روز جهانی پیک‌نیک است. واژه پیک‌نیک و پیک‌نیک رفتن چه زمانی ابداع شده است؟ یک پیک‌نیک دونفره در لندن، برلین یا نیویورک چقدر خرج برمی‌دارد؟ گرانترین و ارزانترین شهرها برای پیک‌نیک کدام هستند؟ در اینجا ببینید:‌ از بمب_شیمیایی چه خبر آلمانهای نازی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: هشتگ دست‌نویس | DW | 18.06.2021عکس روز: هشتگ دست‌نویس روی ساعد این بومی برزیلی نوشته شده است: دولت دست به کشتار قومی می‌زند. این بومی متعلق به قوم پاتاکسو است که در شمال شرق ایالت باهیا سکونت دارد. بومیان این منطقه از جمله به خاطر پیامدهای پروژه‌های استخراج از معدن‌ اعتراض کرده‌اند. احتمالا المان به برزيل اسلحه ميفروشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان طی یک روز 87 قربانی گرفتشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1677 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 100 هزار و 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در آلمان؛ ۵ /۱ میلیون روز مرخصی برای نگهداری کودکان | DW | 17.06.2021جمع بزرگی از شاغلان آلمان در موج سوم پاندمی کرونا برای نگهداری از کودکانشان مرخصی استعلاجی گرفته‌اند. بسته بودن مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها برای اغلب خانواده‌های آلمانی به یک چالش بزرگ تبدیل شده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تعیین ۱۹ ژوئن به عنوان روز ملی الغای برده‌داری در آمریکا | DW | 17.06.2021با رای موافق اکثریت قاطع اعضای کنگره آمریکا قرار است ۱۹ ژوئن به عنوان یادمان پایان برده‌داری تعطیل رسمی سراسری باشد. این مصوبه پس از امضای رئیس جمهوری ایالات متحده تبدیل به قانون و اجرایی می‌شود. stopafghanwar
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یکی از لیدرهای هواداران تیم فوتبال تراکتور به‌ ۳ سال‌ و ۴۵ روز حبس محکوم‌ شددیگه به هر عن و گه تجزیه طلبی که تو استادیوم فحش میده لفظ فعال مدنی نچسبونین بابا:))
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »