روز هوای پاک و '۴۵ هزار سال عمر از دست رفته' تنها در تهران | DW | 19.01.2022

29/10/1400 02:36:00 ب.ظ

بزرگداشت روز ملی هوای پاک در ۲۹ دی‌ماه در حالی در ایران برگزار می‌شود که هوای آلوده رمق و جان بسیاری از شهروندان ایرانی را گرفته است. کارشناسان ۱۰ درصد مرگ نوزادان زیر یک سال را منتسب به آلودگی هوا دانسته‌اند.

بزرگداشت روز ملی هوای پاک در ۲۹ دی‌ماه در حالی در ایران برگزار می‌شود که هوای آلوده رمق و جان بسیاری از شهروندان ایرانی را گرفته است. کارشناسان ۱۰ درصد مرگ نوزادان زیر یک سال را منتسب به آلودگی هوا دانسته‌اند. در این بیانیه وزارت بهداشت بر نقش هوای پاک بر سلامت شهروندان، کیفیت زندگی و اقتصاد کشور تأکید...

در این بیانیه وزارت بهداشت بر نقش هوای پاک بر سلامت شهروندان، کیفیت زندگی و اقتصاد کشور تأکید کرده، خطرات آلودگی هوا برای سلامت شهروندان به ویژه کودکان را برشمرده و همچنین ارتباط آلودگی هوا و مرگ و میر شهروندان را یادآوری کرده است.

در بیانیه وزارت بهداشت آمده است که"با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته"غلظت سالیانه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در کشور به طور میانگین ۶ برابر رهنمود سازمان جهانی بهداشت است". در رهنمودهای سازمان جهانی بهداشت میزان شش آلاینده (PM10, PM2.5, NO2, SO2 , CO, O3) از منظر کیفیت هوا توصیه شده است.

به گفته مسئولان در ایران، این کشور در بین ۱۰۶ کشور جهان رتبه ۲۳ شاخص کیفیت هوا را دارد و در غرب آسیا رتبه ششم را به خود اختصاص داده است. کارشناسان در ایران در همین ارتباط، افزایش بیماری‌های قلبی و ریوی، مرگ زودرس بیماران مبتلا به این بیماری‌ها، سالمندان و افزایش قابل توجه علائم بیماری‌های تنفسی در کل جمعیت را پیش‌بینی می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ثبت «مرگبارترین» روز استرالیا در پی شیوع گسترده سویه اومیکرونآمارهای رسمی حاکی از آن است که در این روز ۷۷ مورد مرگ در این کشور ثبت شده است که با احتساب این آمار، شمار کل مرگ و میرهای استرالیا از آغاز شیوع کرونا به ۲۷۷۶ نفر می‌رسد. با اين همه قوانين سختگيرانه هم نتونسته جلو كرونا بگيره، چه فايده اى داره كه كشور قرنطينه بشه؟؟؟؟؟؟ ای بابا من فکر میکردم با دز سوم واکسن ایمن شدم و زندگی رو مثل قبل از شیوع کرونا ادامه می دادم البته وسواس حاصله از کرونا باعث شده همیشه یه شیشه الکل تو جیبم باشه! دیگر چقدر شواهد لازم هست که نشان دهند واکسن به هیچ دردی نمیخورد؟؟؟

تصاویری از هلند؛ توزیع دسته گل رایگان به مناسبت روز ملی لاله در آمستردامکانال‌های آبی آمستردام به دلیل اهمیت فرهنگی و تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

بزرگ‌ترین معامله تاریخ در صنعت بازی‌های کامپیوتری: مایکروسافت شرکت سازنده «کال آو دیوتی» را می‌خردمایکروسافت تاکنون از نوع نظارت‌های اعمال‌شده بر فیسبوک و گوگل در امان مانده است، اما معامله مذکور با تبدیل کردن این شرکت به سومین شرکت بزرگ صنعت بازی‌های کامپیوتری در جهان، آن را در رادار قانون‌گذاران آمریکایی قرار می‌دهد. مایکروسافت هرچیزی رو خرید بدبخت شد

شرکت‌های آمریکایی شروع خدمات اینترنت نسل پنجم در نزدیکی فرودگاه‌ها را به‌ تعویق انداختنددو شرکت بزرگ مخابراتی «ای‌تی اند تی» و «ورایزن» در ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۸ دی موافقت کردند تا برای جلوگیری از اختلال در پروازهای این کشور استفاده از دکل‌های نسل پنجم...

شکایت علیه مدیران صنعت خودرو/تبعات کارم را می‌پذیرم/ در کنار مردم هستمنماینده مرودشت: *شکایتی را علیه مدیران صنعت خودرو تنظیم کردم *در حال تلاش برای برخورد با متخلفان در این صنعت هستم *تبعات کارم را می‌پذیرم *در کنار مردم هستم *این چه صنعتی است که قطعات را مونتاژ کرده و سپس با ۴ برابر قیمت به مردم می‌فروشد؟

اتحادیه اروپا در سالگرد بازداشت ناوالنی از روسیه خواست او را آزاد کنداتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۷ دی از روسیه خواست الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را آزاد کند.