روز ولنتاین چیست و از کجا شروع شد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ولنتاین یا روز عشق یا عشاق (۱۴ فوریه، ۲۵ بهمن) در جهان جشن گرفته می‌شود. این روز یکی از روزهای مهم در تقویم تجاری جهان است، اما در پشت جنبه‌های تجاری روز ولنتاین تاریخچهٔ جالبی وجود دارد که به دوران روم باستان می‌رسد.

Corbis via Getty Images

رسم این بوده است که در این مراسم پسران نام دخترانی را از جعبه‌ای بیرون می‌آوردند. آنها در طول مراسم و جشن، دوستان یکدیگر می‌ماندند و گاهی هم کارشان به ازدواج می‌کشید. کم‌کم، مردم نام قدیس ولنتاین را برای بیان احساس خود نسبت به کسانی که دوست می‌دارند و عاشق هستند، استفاده کردند.افسانه‌های بسیاری در مورد ولنتاین بر سر زبان‌هاست اما بیشتر آنها باید ساختگی باشند.جشن‌های روز ولنتاین با افسانه مخلوط شده است. انگیزه‌ وجود چنین روزی و حتی وجود خود قدیسی به نام ولنتاین در هاله‌ای از شک و تردید قرار دارد.

موفقیت او باعث شهرت ناخواسته‌اش شد که منجر به مرگ اسقف ولنتاین شد. او زندانی و در نهایت گردن زده شد اما پیش از آن عاشق دختر زندانبان خود شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هرچه هست وقتی شادی درش باشد دوستی ایجاد کند خوبه ولی متاسفانه ج برای ایرانی ممنون کرده ولی نمی تواند برای خانواده هاش و خودشان که استخر پارتی ها مهمانی های قاطی مشروب ووو هست و خانواده هاشون توی کازینوها دانسینگها جنده خانه هارا نمی تواند جمع کند از ثروت ایرانی حال می کنند

روز تجاوز پيامبر به دختربچه اى كه به همسرى گزينه بود!

در آیین اسلام،عشق ورزی متقابل زن و مرد،تنها در چهارچوبه ازدواج شرعی قانونی،معتبر و مورد توصیه است. در حالیکه بنیاد آیین های غربی مثل 'روز عشّاق'بر مفاهیمی مثل 'گرل فریند-بوی فریند'و دختربازی و فحشاء و روابط زن و مرد بیرون از محدوده خانواده،استوار است. ولنتاین ارزانی خود غربی ها!

روز شعره

خبر کم اوردید؟ خبر دروغ بدید. سابقه که خوب دارید

Ask GOOGLE...!

کسی نمیداند ازکجا شروع شد اما همه میدانند که در روز ولنتاین صدها دختر عزت و حرمت خویش را از دست داده و حتی دست به خود کشی میزنند بجای این اسمش را میگذاشتن . زهر بنوش و بمیر . شاید بهتر می بود حالا فهمیدی از کجا شروع می شود

روز ولنتاین بر مبنای روز دوستان واقعی استوار باشد نیک خواهند شمرد اگر به اساس نیرنگ فریب استوار باشد مزخرف بیشت نیست

انقدر یاد آوری نکنین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فروش بادکنک در روز ولنتاین در ایران ممنوع شدخامنه ای دیکتاتور، دارد به پایان کارش درایران میرسد بزودی وارد ایران شده قبر تمامی 38000 امام و امامزاده بهمراه قبر تمامی ملایان درطول تاریخ وخمینی درایران را نبش جنازه کثیفشان شان سوزانیده خاکستر کثیفشان را برفراز بعربستان می پاشیم کله کثیف خامنه ای با گیوتین قطع میکنیم... آقای دکمه چی نفرمودند علت چیست؟؟؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

استقبال مردم ترکیه از گل‌های خوراکی در آستانه روز ولنتاینگل‌های خوراکی نه تنها در پخت و پز بلکه با زیبایی های ویژه شان در آستانه روز ولنتاین علاقه مردم ترکیه را به خود جلب کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه وارد کشور می شودتهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه هفته آتی از سمت غرب و شمال غرب به کشور، گفت: مناطق شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و رشته کوه های البرز مرکزی و غربی تحت تاثیر این سامانه، شاهد بارش برف و باران خواهند بود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

صیانت مقتدرانه از آرا / رفتار «روز صفر»ی‌ها بی‌سابقه و تاسف‌بار بوددبیر جشنواره_فیلم_فجر: عدم حضور تهیه‌کننده و عوامل فیلم خوب «روز_صفر» در اختتامیه جشنواره باعث تعجب، حیرت و تاسف بود تحریم مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر توسط عوامل فیلمی که پنج سیمرغ جشنواره را گرفته بودند، بی‌سابقه است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده معافیت عراق از تحریم‌ها برای واردات گاز از ایران را ۴۵ روز دیگر تمدید کرد🔺ایالات متحده معافیت عراق از تحریم‌ها برای واردات گاز از ایران را ۴۵ روز دیگر تمدید کرد ⚡️ایالات متحده معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی برای واردات گاز از ایران را به‌مدت ۴۵ روز دیگر تمدید کرده‌ است. وقتی آمریکا با گروه تروریستی طالبان و همپیمان رژیم ایران مذاکره کرده و حتی منجر به صلح شده! مطمئنا میشه معافیتهایی واسه دولت تروریستی جمهوری اسلامی هم تعیین کنن! این معافیتها هیچ دردی از مردم ایران دوا نمیکنه و فقط زالوها را سیر خواهد کرد و این یعنی دولت آمریکا=دولت ایران!!! این نه لطفی به ایران است،نه لطفی به عراق،امریکا با این ترفندها و فضولی ها دنبال این است که رضایت عراقی ها را برای استمرار حضور و پایگاه خود در آنجا،جلب کند.البته مردم غیور و رشید عراق چنین اجازه ای را به منتخبین خود در حکومت نخواهند داد و امریکا را بیرون خواهند ریخت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ربیعی: پیش‌بینی بارش‌های فروردین در دولت صورت گرفته است/ اگر مردم از صندوق ناامید شوند، جامعه روز خوش نخواهد دیددر حاشیه جلسه هیات دولت مطرح شد؛ ربیعی: پیش‌بینی بارش‌های فروردین در دولت صورت گرفته است/ اگر مردم از صندوق ناامید شوند، جامعه روز خوش نخواهد دید البته این کشور برای ما است و شما خدمتگذار و نوکر ما مردم هستین ، ما نباشیم شمام نیستین خیالتان راحت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »