روز جهانی زن؛ زنان روزنامه‌نگار ایران از نخستین گزینه برای اخراج تا فشار آزارهای جنسی

17/12/1400 07:03:00 ب.ظ

برای تعدیل نیرو در رسانه‌های داخل ایران ابتدا از اخراج زنان شروع می‌کنند با این توجیه که مردها سرپرست خانوار هستند. در حالی که زن سرپرست خانوار بسیار است. ۸مارس_روزجهانی_زن اطلاع_رسانی گزارش pkhwshhal 👇

چرا دغدغه زنان در جامعه نادیده گرفته می‌شود؟ عدم امنیت شغلی، در معرض اخراج و تعدیل قرار گرفتن،...

چرا دغدغه زنان در جامعه نادیده گرفته می‌شود؟ عدم امنیت شغلی، در معرض اخراج و تعدیل قرار گرفتن، حقوق بسیار پایین و گاهی بدون بیمه، نداشتن مرخصی زایمان و مواردی از این دست، تنها بخش کوچکی از اجحاف در حق خبرنگاران را شکل می‌دهد. هرچند باید برخوردهای امنیتی و از بالا به پایین را نیز به آن افزود.

«مریم شکرانی»، خبرنگار حوزه اقتصادی از تهران در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست»، می‌گوید بخشی از مشکلات زنان در ایران مربوط به نهادهای بالادست است. به گفته او، در حالی که باید از انتصاب و انتخاب مدیران و مسئولان زن خوشحال بود؛ اما نگاه این‌ها به دغدغه‌های زنان در جامعه برخلاف انتظار است.

شکرانی در این‌باره توضیح می‌دهد: «علاوه بر تبعیض‌هایی که از سوی مردان به زنان روا داشته می‌شود؛ این تبعیض‌ها از سوی زنان نیز وجود دارد. ما می‌بینیم که عملکرد زنانی که به نهادهای حاکمیتی راه پیدا می‌کنند، ضد خواسته‌های زن است. آن‌ها قوانینی را تصویب و اجرا می‌کنند که حجاب را تبدیل به یک قانون می‌کند که از آن راه گریزی نباشد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.