چین, میلیاردر, ایلان ماسک, جف بزوس, اپلیکیشن تیک تاک

چین, میلیاردر

روزی یک میلیاردر به شمار میلیاردرهای دلاری چین افزوده می‌شود | DW | 27.10.2021

تعداد میلیاردرهای چین در سال گذشته ۳۰۷ نفر افزایش یافت. موضوع بر سر واحد پول چین نیست، از میلیاردر دلاری سخن می‌رود. بر اساس آمار منتشر شده تعداد میلیاردرهای دلاری چین در یک دهه پنج برابر شده است.

27/10/2021 08:58:00 ب.ظ

تعداد میلیاردر های چین در سال گذشته ۳۰۷ نفر افزایش یافت. موضوع بر سر واحد پول چین نیست، از میلیاردر دلاری سخن می‌رود. بر اساس آمار منتشر شده تعداد میلیاردر های دلاری چین در یک دهه پنج برابر شده است.

تعداد میلیاردر های چین در سال گذشته ۳۰۷ نفر افزایش یافت. موضوع بر سر واحد پول چین نیست، از میلیاردر دلاری سخن می‌رود. بر اساس آمار منتشر شده تعداد میلیاردر های دلاری چین در یک دهه پنج برابر شده است.

اضافه شدن ۳۰۷ میلیاردر دلاری به تعداد میلیاردرهای چین در یک سال. به سخن دیگر، تقریبا هر روز یک میلیاردر به تعداد میلیاردرهای این کشور اضافه شده است.سایت"اشپیگل آنلاین" به نقل از نشریه فوربس خبر افزایش تعداد میلیاردرهای چینی را بازتاب داده است. در این خبر آمده است که هرگاه از کسی بپرسند  نام چه کسانی در کلوب میلیاردها قرار دارد، به سرعت به یاد جف بیزوس، ایلان ماسک و بیل گیتس می‌افتد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیداین در حالی است که نام میلیاردرهای چینی را کمتر کسی در جهان شنیده است. به عنوان نمونه می‌توان به ژونگ شان‌شان اشاره کرد.این بازرگان چینی ۶۷ ساله به‌زودی به جمع کلوب ابرثروتمندان جهان می‌پیوندد. دارایی مالی شان‌شان بر اساس آمار منتشر شده از سوی مجله"هورون" چاپ شانگهای بیش از ۶۰ میلیارد دلار است.

ژانگ یمین را نیز نباید از یاد برد. بنیانگذار پلاتفرم ویدیویی"تیک‌تاک" با ۳۸ سال سن، ثروتی در حدود ۵۳ میلیارد دلار گرد آورده است.این گزارش در عین حال تعداد میلیاردرهای چین در حال حاضر را ۱۱۸۵ نفر اعلام کرده است. گفته می‌شود که تعداد میلیاردرهای دلاری چین طی یک بازه زمانی ده ساله پنج برابر شده است. headtopics.com

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدخانواده گلیزر / منچستر یونایتدثروت خانواده آمریکایی گلیزر که از طریق خرید و فروش ساختمان‌های اداری کسب کرده‌اند ۴ میلیارد یورو اعلام شده است. ملکم گلیزر، پدر این خانواده در سال ۲۰۰۶ باشگاه منچستر یونایتد را به قیمت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو خریداری کرد. این خانواده در حال حاضر ۸۳ درصد سهم باشگاه را دراختیار دارد. ژوئل گلیزر (در عکس سمت چپ در کنار برادرش آفرام) ریاست باشگاه را برعهده دارد.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدگاوو گوانگچانگ / ولورهمپتونثروت گاوو گوانگچانگ ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. او رئیس هیئت مدیره گروه فوسان چین است که در عرصه‌های گوناگونی چون معدن، گردشگری، تولید فولاد و داروسازی فعالیت می‌کند. گوانچانگ در سال ۲۰۱۶ باشگاه انگلیسی ولورهمپتون را خریداری کرد.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدژانگ ژیندانگ / اینترمیلانثروت رئیس هیئت مدیره گروه سانینگ چین ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. ژیندانگ ۷۰ درصد سهام باشگاه اینترمیلان ایتالیا را در سال ۲۰۱۶ به ارزش ۲۶۰ میلیون یورو خریداری کرد.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدخانواده آنیلی/ یوونتوس تورینثروت آندریا آنیلی که خانواده او از صاحبان صنایع در ایتالیا است و نام آن با صنایع خودروسازی فیات پیوند خورده، ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. آنیلی رئیس باشگاه یونتوس تورین است. مالک اصلی یوونتوس شرکت هلندی اکسور است که بیشتر سهام آن در دست و کنترل خانواده آنیلی است. یوونتوس تورین رکورد کسب عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا را در اختیار دارد. headtopics.com

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویددیتریش ماتِشیتز / ردبولثروت صاحب اتریشی کمپانی"ردبول" ۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. بنا بر اعلام مجله اقتصادی فوربس، کمپانی ردبول در سال ۲۰۱۹ بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون قوطی نوشابه"انرژی‌زا" به فروش رسانده است. ماتشیتز صاحب تیم‌‌های فوتبال"ردبول زالسبورگ" اتریش،"رد بول لایپزیگ" و"رد بول نیویورک" است.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویداستن کرونکی / آرسنالثروت استن کرونکی آمریکایی که از طریق مستغلات و معاملات ملکی کسب کرده، ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. صاحب باشگاه آرسنال انگلیس (عکس با آرسن ونگر که ۲۲ سال مربی آرسنال بود) باشگاه‌های ورزشی دیگری مثل کلورادو رپیدز، لس آنجلس رمز، تیم بسکتبال دنور ناگتس و تیم هاکی روی یخ کلورادو را هم خریداری کرده است.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدرومن آبراموویچ / چلسیثروت این میلیاردر روسی – اسرائیلی ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. او با خرید باشگاه انگلیسی چلسی در سال ۲۰۰۳ شهرت جهانی یافت. آبراموویچ بخش اعظم ثروت خود را از طریق فروش نفت کسب کرده و همچنین بخشی از سهام کمپانی تولید فولاد و نیکل را نیز در اختیار دارد.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدفیلیپ انشوتس / لس‌آنجلس گلکسیثروت فیلیپ انشوتس ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. او صاحب باشگاه فوتبال لس آنجلس گلکسی است. این تیم در سال ۱۹۹۵ یکی از ده تیم بنیانگذار لیگ فوتبال آمریکا"ام ال اس" بود. قرارداد ۲۲۵ میلیون دلاری این تیم با دیوید بکام و بعدا با زلاتان ابراهیموویچ به قدرت و شهرت تیم افزود. انشوتس بخشی از سهام باشگاه بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز را هم در اختیار دارد. headtopics.com

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویددیتمار هوپ / هوفن‌هایمثروت دیتمار هوپ که از بنیانگذاران کمپانی نرم افزار پرسنلی – اداری SAP آلمان است، ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. وضعیت او شاید با دیگر میلیاردرها متفاوت باشد. او در تیم فوتبال زادگاهش"هوفن‌هایم" صدها میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدگروه سیتی فوتبال / منچستر سیتیثروت شیخ منصور که از اعضای خانواده سلطنتی ابوظبی است، ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اعلام شده است. باشگاه منچستر سیتی به"گروه سیتی فوتبال" (City Football Group) تعلق دارد که یک شرکت هلدینگ محسوب می‌شود. مالک اصلی این شرکت گروه ابوظبی یونایتد متعلق به منصور بن زاید آل نهیان است. او البته از طریق"گروه سیتی فوتبال" مالکیت باشگاه‌های نیویورک سیتی در لیگ آمریکا و ملبورن استرالیا را هم در اختیار دارد.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدسازمان سرمایه‌گذاری قطر / پاری سن ژرمنگرچه ثروت ناصر الخلیفی قطری (چپ) ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو اعلام شده، اما او رئیس صندوق سرمایه‌گذاری ورزشی این کشور با سرمایه ۲۳۰ میلیارد یورو نیز هست. باشگاه معروف پاری سن ژرمن که ستارگانی چون نیمار، مباپه و مسی را در اختیار دارد، به سازمان سرمایه‌گذاری قطر تعلق دارد که الخلیفی رئیس آن است. در سال ۲۰۱۷، نیمار ستاره معروف برزیل در ازای مبلغ ۲۲۲ میلیون یورو از بارسلونا به پاری سن ژرمن پیوست.

با میلیاردرهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شویدصندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان / نیوکاسل یونایتدصندوق سرمایه‌گذاری عربستان که سرمایه آن ۳۷۰ میلیارد یورو است ۸۰ درصد سهام باشگاه نیوکاسل یونایتد انگلستان را خریداری کرد. خبر این معامله در روزهای نخست ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ رسانه‌ای شد. رئیس صندوق سرمایه‌گذاری عربستان محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

حس و حال رزمنده یمنی با نوحه حماسی ایرانی در تویوتای غنیمت گرفته از سعودی‌ها+فیلم و عکس- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

کارو خوب بلدند در آینده آمریکا رو تحریم هم می‌کنند، از یه جایی به بعد ابرقدرت یعنی آمریکا باید دَمر بخوابه

تغییر در رتبه بندی میلیاردرهای چین؛ ثروت موسس علی بابا با فشار پکن بر ثروتمندان کاهش یافتبر اساس رتبه بندی سالانه ای که امروز چهارشنبه ۲۷ اکتبر اعلام شد، ژونگ شان‌شان، سرمایه دار تولید کننده آب معدنی، به ثروتمندترین فرد چین تبدیل شده است. ای داد بیداد یکی از دلایلی که ثابت میکنه، چین هیچ موقع نمیتونه جای آمریکارو تو ابرقدرت جهان بگیره

قرنطینه یک شهر در چین پس از شناسایی ۶ مورد جدید ابتلا به کرونا🔺 در حالی که مراکز مختلف در بسیاری از شهرهای جهان در حال بازگشایی هستند و زندگی با ویروس را پذیرفته‌اند، چین همچنان به سختگیری در این مورد و اعمال قرنطینه ادامه می‌دهد تا موارد ابتلا را صفر نگه دارد. ⬇ بیشتر بخوانید: كير تو چين كه بدبختمون كردن حرومزاده ها

قانون‌گذار آمریکایی تیک‌تاک را به جاسوسی برای چین متهم کردتد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، شبکه اجتماعی محبوب اشتراک‌گذاری فیلم «تیک‌تاک» را به «جاسوسی» از شهروندان آمریکایی و «تبلیغ» برای حزب کمونیست چین

اعلام حمایت چین از طالبان در ازای سرکوب جنبش اسلامی ترکستان شرقیوزیر خارجه چین با اعلام آمادگی کشورش برای بازسازی افغانستان از طالبان خواست جنبش اسلامی ترکستان شرقی در این کشور را سرکوب کند. - خبرگزاری آناتولی

قرنطینه یک شهر 4 میلیونی در چین به دلیل کرونا- اخبار آسیا-اقیانوسیه - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimقرنطینه یک شهر ۴ میلیونی در چین به دلیل کرونا دولت به همین منظور به ساکنان این شهر دستور داده که به جز موارد اضطراری از منازل خود خارج نشوند

کرونا در آمریکا: احتمال واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال بیشتر می‌شود | DW | 27.10.2021دولت آمریکا امیدوار است به زودی کارزار واکسیناسیون گسترده‌ای را برای تقریبا ۲۸ میلیون کودک ۱۱-۵ ساله آغاز کند. کارشناسان معتقدند، مزایای واکسیناسیون کووید-۱۹ از خطرات و اثرات جانبی ابتلا به این بیماری بیشتر است.