روزنامه روسی: انتشار آمار کشته‌شدگان جنگ در اوکراین «خرابکاری» بود؛ واکنش پنتاگون به لفاظی هسته‌ای مسکو

03/01/1401 03:20 ب.ظ

▪️یک روزنامه روسی می‌گوید انتشار گزارش کشته شدن نزدیک به ۱۰هزار سرباز روس در اوکراین که به مدت بیش از شش ساعت روی وب‌سایت این روزنامه قرار داشت در اصل کار هکرها بوده است و آنها «خبر جعلی» منتشر کردند.

یک روزنامه روسی می‌گوید انتشار گزارش کشته شدن نزدیک به ۱۰هزار سرباز روس در اوکراین که به مدت بیش از شش ساعت روی وب‌سایت این روزنامه قرار داشت در اصل کار هکرها بوده است و آنها «خبر جعلی» منتشر کردند. اگر این ارقام درست بوده باشد، تعداد کشته شدگان روسیه در جنگ ۲۷ روزه در اوکراین برابر با دو سوم از مجموع ۱۵هزار نیرویی است که تخمین زده می‌شود در طول ۱۰ سال اشغال افغانستان توسط شوروی جان باختند.

روسیه از زمانی که در ۱ مارس اعلام کرد ۴۹۸ نظامی این کشور کشته و ۱۵۹۷ نفر زخمی شده‌اند، آمار جدیدی نداده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که اطلاعاتی در مورد تعداد تلفات ندارد. پسکوف همچنین روز سه شنبه در گفت‌وگو با کریستین امانپور از شبکه سی‌ان‌ان، چندین بار درباره استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ اوکراین مورد سوال قرار گرفت. پسکوف گفت روسیه تنها زمانی دست به این تسلیحات می‌برد که با «تهدیدی علیه موجودیتش» مواجه شود.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در واکنش گفت: «این روشی نیست که یک قدرت هسته‌ای مسئول باید عمل کند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

قراره به خبرهای منفی جنگ بگویند کارهکرها و خبر جعلی.

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

کرملین به کشورهای عضو «ناتو» هشدار داد که در اوکراین مداخله نکنندکرملین ضمن هشدار به کشورهای عضو پیمان «ناتو» درباره عدم مداخله در اوکراین، «از کشورهایی که در کی‌یف نفوذ دارند» خواست، اوکراین را وادار کنند تا در این روسیه غلط کرد با تو

سفیر آمریکا در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار شدسفیر آمریکا در مسکو به‌دلیل اظهارات جو بایدن درباره ولادیمیر پوتین به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد

کدام کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ بیشترین و کمترین شهروندی را به خارجی‌ها اعطا کردند؟مرکز آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» در گزارشی اعلام کرد که ۷۲۹ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ شهروندی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به دست آوردند که در آن کشور زندگی می‌کردند.

اعطای جایزه بهترین «بازیگر مرد» به هنرپیشه ترکیه‌ای در انگلیسانگین آلتان دوزیاتان، هنرپیشه ترکیه و نقش اول سریال «رستاخیز ارطغرل» به دلیل ایفای نقش در این سریال از سوی مجله «اسلیک اژین» به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد. - خبرگزاری آناتولی

بازمانده ۹۶ ساله هالوکاست در حمله روسیه به خارکیف کشته شدوزیر خارجه اوکراین می‌گوید یک بازمانده ۹۶ ساله هالوکاست که از چهار اردوگاه نازی‌ها جان سالم بدر برده بود، روز جمعه در بمباران خانه‌اش در خارکیف توسط ارتش روسیه کشته شد.... بیا حالا کی نازیه پوتین? اینهمه دارند میمرند تو فکر یک ۹۶ ساله هستی

سایت روزنامه «کومسومولسکایا پراوادا» به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که ۹۸۶۱ نظامی روس در آن چه مسکو «عملیات نظامی ویژه» خود در اوکراین می‌نامد کشته و ۱۶۱۵۳ نفر زخمی شده‌اند.

اگر این ارقام درست بوده باشد، تعداد کشته شدگان روسیه در جنگ ۲۷ روزه در اوکراین برابر با دو سوم از مجموع ۱۵هزار نیرویی است که تخمین زده می‌شود در طول ۱۰ سال اشغال افغانستان توسط شوروی جان باختند.

روسیه از زمانی که در ۱ مارس اعلام کرد ۴۹۸ نظامی این کشور کشته و ۱۵۹۷ نفر زخمی شده‌اند، آمار جدیدی نداده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که اطلاعاتی در مورد تعداد تلفات ندارد.

پسکوف همچنین روز سه شنبه در گفت‌وگو با کریستین امانپور از شبکه سی‌ان‌ان، چندین بار درباره استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ اوکراین مورد سوال قرار گرفت. پسکوف گفت روسیه تنها زمانی دست به این تسلیحات می‌برد که با «تهدیدی علیه موجودیتش» مواجه شود.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در واکنش گفت: «این روشی نیست که یک قدرت هسته‌ای مسئول باید عمل کند.»

آقای کربی لفاظی مسکو در مورد استفاده احتمالی از سلاح‌های هسته ای را «خطرناک» توصیف کرد.