روزنامه‌ای امریکائی: تحرک مردمی در لبنان دیوار ترس را در داخل حزب‌الله ویران کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 86 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 51%

روزنامه‌ای امریکائی: تحرک مردمی در لبنان دیوار ترس را در داخل حزب‌الله ویران کرد العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حال ویدئوکلیپ‌های ذخیره شده در تلفن همراه‌اش که از صحنه‌های زشت نبرد ضبط شده، گواهی بر مهارت او و میزان کارآئی یکآن‌هایی است در کشتن عناصر داعش و دیگر تندروها است.

حقیقت امر این است که بنابر یک آمار؛ 1250 تن از عناصر حزب‌الله در سوریه کشته شده‌اند هر چند ارزیابی‌هایی حاکی از این است که تعداد کشته‌ها، دو برابر این عدد است. اگر این آمار درست باشد، تعداد کشته‌شدگان حزب‌الله در سوریه از تعداد عناصری از این گروه که در نبرد با اسرائیل از زمان تاسیس حزب‌الله در سال 1982 کشته شده‌اند، بیشتر است.

این عنصر رزمی که لباسی استتاری بر تن داشت و از داخل مغازه‌اش سخن می‌گفت و یک بی‌سیم نظامی و اسلحه‌ای کمری هم روی میز مقابلش بود و چند تفنگ اتوماتیک نظامی هم در گوشه‌ای گذاشته بود، در ادامه افزود: «عناصر رزمی حزب‌الله هم اکنون در حال مجازات کردن خودشان هستند، زیرا می‌دانند که با رفتن به سوریه، عراق و یمن، مرتکب اشتباه بزرگی شدند چرا که با این کار پایگاه حامیان خود را از دست می‌دهند.

حسن نصرالله از آن وقت تلاش کرده تا گونه‌ای موازنه دقیق و حساس را ایجاد کند. حزب‌الله ضمن ابراز همدلی با خواسته‌های مشروع تظاهرکنندگان علیه فساد و برای تحقق زندگی بهتر، تاکید دارد که سرنگون کردن دولت، راه حل نیست. نصرالله گفت دست‌های بیگانه است که اعتراضات را می‌چرخاند و احزاب آلوده و طرفدار غرب نیز در جستجوی انتقام سیاسی و تسویه حساب هستند.

حزب‌الله طی سال‌ها صرفا به 3 تا 5 هزار نیروی خود بعد از دیدن آموزش دینی یک یا دو سال، اجازه می‌داد تا سلاح به دست بگیرند. او در ادامه افزود هر رزمنده‌ای که فکر کند حقوق ماهیانه 600 دلار بسیار کم است، می‌تواند برود. به گفته او «ما به عنوان رزمندگان وفادار که چک حقوقی خود را دریافت می‌کنند، چندان تحت تاثیر قرار نمی‌گیریم اما طرفداران ما خیلی رنج بردند. ایدئولوژی نقش بزرگی را ایفا می‌کند زیرا حتی طرفداران علی رغم دردی که می‌کشند و در زیر خط فقر روزگار می‌گذرانند اما در تحلیل نهائی باید متوجه باشند که حزب‌الله سال‌های سال با جدیت بر روی باور خود کار کرده و من تاکید دارم این باور قوی و فوق العاده نیرومند است».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجازه تغییر خودسرانه در نرخ کرایه تاکسی را نمی‌دهیم/ کارشناسان تاکسیرانی در حال بررسی قیمت‌ها هستند/تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تغییری در قیمت کرایه تاکسی‌ نداشته باشیممدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: حداکثر تلاش خود را می‌کنیم که تغییری در قیمت کرایه تاکسی‌ها نداشته باشیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

لایحه دولت لهستان آموزش جنسی در مدارس را برابر با «پدوفیلی» می‌داندحزب حاکم محافظه کار لهستان «آموزش جنسی برای دانش آموزان» را محکوم کرده و ادعا کرده است که این اقدام تلاش برای «جنسیت‌زده کردن کودکان» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شبه نظامیان در غزه آتش بس میان اسرائیل و جهاد اسلامی را نقض کردند🔺آسوشیتدپرس: شبه نظامیان در غزه آتش بس میان اسرائیل و جهاد اسلامی را نقض کردند ⚡️خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که شبه نظامیان در غزه ساعاتی پس از اعلام آتش بس میان اسرائیل و گروه جهاد_اسلامی، اقدام به پرتاب موشک به خاک اسرائیل کرده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سوئد بازداشت یکی از مظنونان اعدام‌های سال ۶۷ در ایران را تمدید کردایرج مصداقی، فعال سیاسی سه روز پیش اعلام کرده بود که یکی از افراد مظنون به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در سال ۶۷ در «محدوده قضایی اروپا» بازداشت شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برکسیت تسلا را از بریتانیا فراری داد؛ رقیب جدید بنز و بی‌ام‌و در برلینبرکسیت تسلا را از بریتانیا فراری داد؛ استقرار رقیب جدید بنز و بی‌ام‌و در برلین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید/ ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی‌گردانیمرئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با اردوغان: اکثر نیروهای آمریکایی را از سوریه به آمریکا برمی‌گردانیم درباره سیستم‌های اس-۴۰۰ روسی و برنامه جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی با اردوغان گفتگو خواهیم کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »