روزانه پنج کودک در افغانستان کشته یا زخمی می‌شوند | DW | 23.11.2020

03/09/1399 08:46 ب.ظ

طبق گزارش سازمان بین‌المللی امدادی 'صندوق نجات کودکان' در افغانستان طی سال‌های اخیر به طور متوسط تقریبا هر روز پنج کودک و نوجوان کشته یا زخمی شده‌اند.

جنگ میان دولت افغانستان و گروه طالبان با وجود ادامه مذاکرات بین‌الافغانی ادامه دارد و تعداد زیادی از افراد غیرنظامی جان خود را از دست می‌دهند. طبق تازه‌ترین گزارش روزانه به طور متوسط پنج کودک قربانی این جنگ می‌شوند. در این گزارش نهاد امدادی که به کودکان نیازمند کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند آمده است در مجموع ۲۶ هزار و ۲۵ نفر زیر ۱۸ سال بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ قربانی جنگ افغانستان شده‌اند.

در افغانستان گروه طالبان و داعش علیه دولت مرکزی این کشور می‌جنگند و مرتبا به مواضع نیروهای دولتی افغانستان حمله می‌کنند.

صندوق نجات کودکان در گزارش خود نگاهی هم به وضعیت کودکان و نوجوانان در سراسر جهان انداخته و نوشته است که از هر پنج کودک و نوجوان یک نفر در مجاورت مناطق جنگی بزرگ می‌شوند. در این گزارش همچنین آمده است که ۴۲۶ میلیون نفر از افراد زیر ۱۸ سال در سال ۲۰۱۹ در مناطق جنگی زندگی می‌کردند.

به گفته این نهاد امدادی بین‌المللی تنها در ماه‌های اکتبر و نوامبر ۵۰ تن از جوانان افغان کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند. در جریان حمله به یک مرکز آموزشی در غرب کابل اخیرا دست‌کم ۲۴ نفر که عمدتا دانشجو بودند، جان باختند. مسئولیت آن حمله را داعش پذیرفت. headtopics.com

فدای هر کودک افغان

آخیش خدا رحمتشون کنه واقعا ناراحت شدم😦...افراد قاتل و زورگو با خانوادشون برن زیر هیجده چرخ آمین🤲🤲🤲

ادامه مطلب:
dw_persian »

پنج کودک و یک بزرگسال بر اثر تیراندازی در اوکلاهما کشته شدند؛ بازداشت یک مظنونپنج کودک و یک بزرگسال بر اثر تیراندازی در اوکلاهما کشته شدند؛ بازداشت یک مظنون به نوشته ان‌بی‌سی همه قربانیان با یکدیگر رابطه فامیلی داشته اند. پلیس ساعت ۱:۳۰ بامداد تماسی دریافت کرد که چندین نفردریک خانه در جنوب شرق ماسکووگی هدف تیراندازی قرارگرفته اند

کرونا در ایران؛ ثبت بالاترین شمار مبتلایان روزانه در دو ماه گذشتهعلیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت قریب الوقوع واکسن‌های سینوفارم و آسترازنکا خبر داد. البته که ترند ثابت بوده و تنها ایام دهه زجر باعث شده آمار دستکاری بشه

بالاترین آمار روزانه مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ حدود۵۰۰ نفر در ۲۴ ساعت

از پای در آمدن پنج تروریست پ.ک.ک در شرق ترکیهپنج تروریست پ.ک.ک در استان دیاربکر ترکیه از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی

پنج نفر دیگر در اعتراضات علیه کودتای نظامی در میانمار کشته شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب شد باز هم به یک فقره کشتار دست جمعی در حکومت جمهوری کذایی اسلامی به تعداد تقریبی ۱۵۰۰ انسان بی گناه کودک و جوان و مسن ، زن و مرد نمی رسد . میانمار جا دارد تا ایران شود. ۱۵۰۰_نفر آبان_٩٨ نه_به_جمهوری_اسلامی در ایران، رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی هر روز میکشد! نه_به_جمهوری_اسلامی

طبق گزارش سازمان بین‌المللی امدادی"صندوق نجات کودکان" در افغانستان طی سال‌های اخیر به طور متوسط تقریبا هر روز پنج کودک و نوجوان کشته یا زخمی شده‌اند.

در این گزارش نهاد امدادی که به کودکان نیازمند کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند آمده است در مجموع ۲۶ هزار و ۲۵ نفر زیر ۱۸ سال بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹ قربانی جنگ افغانستان شده‌اند.در افغانستان گروه طالبان و داعش علیه دولت مرکزی این کشور می‌جنگند و مرتبا به مواضع نیروهای دولتی افغانستان حمله می‌کنند.

صندوق نجات کودکان در گزارش خود نگاهی هم به وضعیت کودکان و نوجوانان در سراسر جهان انداخته و نوشته است که از هر پنج کودک و نوجوان یک نفر در مجاورت مناطق جنگی بزرگ می‌شوند.

در این گزارش همچنین آمده است که ۴۲۶ میلیون نفر از افراد زیر ۱۸ سال در سال ۲۰۱۹ در مناطق جنگی زندگی می‌کردند.

به گفته این نهاد امدادی بین‌المللی تنها در ماه‌های اکتبر و نوامبر ۵۰ تن از جوانان افغان کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

در جریان حمله به یک مرکز آموزشی در غرب کابل اخیرا دست‌کم ۲۴ نفر که عمدتا دانشجو بودند، جان باختند. مسئولیت آن حمله را داعش پذیرفت.

در هفته گذشته حملات طالبان و دیگر گروه‌های افراطی درافغانستان افزایش یافت.

بر اساس توافقنامه‌ای که در ماه فوریه بین طالبان و آمریکا صورت گرفت، طالبان تعهد کرده است که با دولت مرکزی بر سر صلح مذاکره کند.مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز شنبه اول آذر (۲۱ نوامبر) در دوحه قطر با هیئت نمایندگی طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش وزارت خارجه آمریکا، پمپئو در گفتگو با"ملا ابوغنی برادر"، معاون رهبری طالبان و دیگر اعضای هیئت نمایندگی این گروه خواستار کاهش ملموس خشونت‌ها شده و طالبان و دولت افغانستان را به یافتن سریع یک نقشه راه در جهت برقراری آتش‌بسی پایدار تشویق کرده است.