روح‌الله‌_زم, آمدنیوز, خبرنگار, خبرنگاری_جرم_نیست

روح‌الله‌_زم, آمدنیوز

روح‌الله زم با رد اتهامات خود در دادگاهش: من خبرنگارم، کار خبری می‌کردم

04/05/2020 09:03:00 ب.ظ

روح‌الله‌_زم ، موسس سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز ، در جلسه دادگاه خود اتهاماتش را مانند اقدام علیه امنیت ملی، ایجاد احراق و اخلال در نظم اقتصادی نپذیرفت و گفت او خبرنگار است و در آن زمان کار خبری می‌کرده است. بخوانید 👇 اخبار_ایران خبرنگار ی_جرم_نیست

تاکنون در تاریخ‌های ۲۱،۲۷ بهمن‌ماه و پنجم اسفند ۱۳۹۸ جلسات اول تا سوم او برگزار شده است. روح‌الله زم متهم به ۱۷ مورد اتهامی از جمله فساد فی‌الارض است.عکس‌هایی از روح‌الله زم در این جلسه دادگاهش با ماسک منتشر شده است. قوه قضاییه پیش‌ازاین گفته بود برگزاری دادگاه‌ها را تا بهبود اوضاع به تعویق خواهند انداخت بااین‌حال دادگاه روح‌الله زم با حضور ماموران و قاضی و مستشار دادگاه و برخی افراد دیگر برگزار شد.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است

او در جلسه دادگاه خود اتهاماتش را مانند اقدام علیه امنیت ملی، ایجاد احراق و اخلال در نظم اقتصادی نپذیرفت و گفت او خبرنگار است و در آن زمان کار خبری می‌کرده است.خبرگزاری ایسنا شرحی از جریان جلسه چهارم او را منتشر کرده است. براساس آنچه خبرگزاری ایسنا منتشر کرده نماینده دادستان روح‌الله زم را مکررا به ارتباط داشتن با نیروهای جاسوسی متهم کرده و اینکه او یک خبرنگار نیست و پاسخ روح‌الله زم تکذیب اتهامات بوده و گفت براساس حرفه روزنامه‌نگاری کارهای را انجام داده است.

 پاسخ روح الله زم در این جلسه دادگاه تکذیب اتهامات بود و گفت براساس حرفه روزنامه‌نگاری کارهای را انجام داده است.روح‌الله زم در این جلسه در مقابل پرسش نماینده دادستان گفته است او اتهام اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی را قبول ندارد «خیر، من کار مطبوعاتی می‌کردم.» headtopics.com

او در ادامه در دفاع از خود گفته یک سری از اتهاماتش را قبول دارد و یک سری را قبول ندارد «من خبرنگار بودم و کار خبری می‌کردم.»در این جلسه دادگاه نام کسانی مانند «ساغر کسرایی»، کارمند کنگره آمریکا و امیرعباس فخرآور، زندانی سیاسی سابق و «رضا پهلوی» آورده شد.

نماینده دادستان که نام او مشخص نیست در این جلسه دادگاه از روح‌الله زم پرسیده چرا او با ساغر کسرایی در ارتباط بوده است. او از خانم کسرایی به‌عنوان عضو سرویس جاسوسی نام برد.نماینده دادستان در این بخش از صحبت‌هایش به روح‌الله زم گفته است: «شما رسانه نبودید چراکه رسانه با سرویس جاسوسی خارجی ارتباط نمی‌گیرد و به مسئول میز براندازی در کنگره آمریکا پیام نمی‌دهد.»

براساس گزارش خبرگزاری ایسنا، روح‌الله زم گفته است عباس فخرآور، خانم کسرایی را به او معرفی کرده و او برای گرفتن بودجه برای آمدنیوز با ایشان صحبت کرده است.موسس آمدنیوز همچنین اتهام «معاونت گسترده در ایجاد احراق، تخریب و اخلال در نظم اقتصادی» را در دادگاه نپذیرفت.

«فساد فی‌الارض»، «تشکیل و اداره کانال آمدنیوز و صدای مردم»، «جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسراییل به‌واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه»، «جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه» و «همکاری با دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران» و توهین به «روح‌الله خمینی» و «علی خامنه‌ای» ازجمله ۱۷ بند کیفرخواست روح‌الله زم است. headtopics.com

آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردند سعید مولایی با پرچم مغولستان به مدال نقره المپیک رسید همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا

اتهام فساد فی‌الارض و اتهام همکاری با دول متخاصم هر دو طبق قانون حکم اعدام را دارند. آقای زم در جلسه پیش دادگاه خود اتهاماتی مانند اتهام فساد فی‌الارض و نقشش را در اعتراض‌های دی‌ ۱۳۹۶ رد کرد.پیش‌تر سازمان گزارشگران بدون مرز با ناعادلانه خواندن این اتهامات و روند بازداشت و دادگاه روح‌الله زم، نسبت به‌احتمال اعدام او هشدار داده بود.

روح‌الله زم در فرانسه اقامت داشت اما در تاریخ ۲۲ مهرماه امسال در سفرش به عراق از سوی ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به ایران منتقل شد. ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جزئیات چهارمین جلسه محاکمه «روح‌الله زم»چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات« روح‌الله زم» در شبعه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

چهارمین جلسه دادگاه روح الله زم فردا برگزار می‌شودچهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم، فردا (۱۵ اردیبهشت ماه ) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاصی صلواتی برگزار می شود.

جزئیات چهارمین جلسه محاکمه «روح‌الله زم»چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات« روح‌الله زم» در شبعه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

تبرئه تمامی کارگران هپکو از اتهامات وارده/مدیرعامل سابق محکوم شدنایب رییس شورای اسلامی کار هپکو: با حکم مقام قضایی تمامی ۱۴ کارگر شرکت هپکو تبرئه شدند اینکه برای یک مدیرعامل ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق در نظر گرفته شود جای تعجب دارد

روح‌الله‌زم در دادگاه: من فقط یک خبرنگار بودم!/ افراد دیگری هم با سرویس فرانسه مرتبط و تحت حفاظت هستند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimروح‌الله زم در چهارمین جلسه دادگاه محاکمه خود با بیان 'من فقط یک خبرنگار بودم'، درباره ارتباط با سرویس اطلاعات فرانسه گفت: مگر من فقط این رابطه را داشتم افراد دیگری نیز در فرانسه با سرویس آنجا ملاقات دارند و تحت حفاظت هستند.

پیانو نوازی موزیسین ترک در دامان طبیعتیک پیانیست ترک با نواختن قطعه ای در دل طبیعت استان سامسون ترکیه٬ توجه کابران صفحات اجتماعی را به خود جلب کرد. - خبرگزاری آناتولی