روحانی: توسعه و تعمیق همه جانبه روابط ایران و آفریقای جنوبی به نفع دو ملت است

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق همه جانبه روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی، اظهارداشت که بی تردید تعمیق این روابط، به نفع دو ملت و دو منطقه است.

16/10/2019 08:52:00 ب.ظ

رییس‌جمهور در دیدار با وزیر خارجه آفریقای جنوبی: توسعه و تعمیق همه جانبه روابط ایران و آفریقای جنوبی به نفع دو ملت است اقدام غیرقانونی آمریکا درخروج از توافق هسته‌ای و همچنین اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران به ضرر همه ما و خود آمریکا بود

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق همه جانبه روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی، اظهارداشت که بی تردید تعمیق این روابط، به نفع دو ملت و دو منطقه است.

رئیس جمهور همچنین همکاری در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی و روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را برای توسعه روابط  مورد اشاره قرار داد و افزود: روابط سیاسی و همکاری های بین المللی ما همیشه قابل توجه بوده و نمایندگان آفریقای جنوبی در سازمان های تخصصی و بین المللی در اتخاذ مواضع، همواره در کنار ایران بوده اند.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

روحانی با اشاره به اقدام غیرقانونی آمریکا درخروج از توافق هسته ای و همچنین اعمال تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران، تاکید کرد: این اقدام دولت آمریکا به ضرر همه ما و خود آمریکا بود.رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم همه دوستان ما در سراسر دنیا از جمله آفریقای جنوبی در برابر اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی آمریکا نسبت به ملت ایران که حتی تحریم غذا و دارو را هم شامل می شود، مواضع قاطع تری اتخاذ کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: ایران و آفریقای جنوبی در زمینه مسئله امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم نیز همواره نظرات مشترک داشته‌اند و خواست ما همواره این بوده که در خاورمیانه و خلیج فارس شاهد امنیت بیشتری باشیم.رئیس جمهور همچنین با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، بر ضرورت همفکری و رایزنی در سطح جهان در مورد مردم مظلوم فلسطین و همچنین سایر جنگ زدگان و آوارگان از جمله مردم مظلوم یمن تاکید کرد. headtopics.com

خانم"نالدی پاندور" وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نیز در این دیدار روابط دو کشور را بسیار محکم و اصولی دانست و گفت : اراده و قصد ما این است که روابط تهران و پرتوریا در همه حوزه ها گسترش یابد.وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران با حضور همتای ایرانی خود، اظهار داشت: این اجلاس بسیار خوب بود و زمینه های مشترک همکاری و توسعه روابط دو کشور را به خوبی شناسایی کردیم.

خانم نالدی پاندور برجام و توافق هسته ای را گامی بسیار شجاعانه توصیف کرد و گفت: ایران به تعهدات خود در برجام به صورت کامل عمل کرد اما آمریکا با عمل نکردن به تعهداتش از برجام خارج شد که ما خواهان بازگشت آمریکا به  برجام و پایان تحریم های آمریکا علیه ایران هستیم.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی همچنین در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورش خطاب به دکتر روحانی، دعوت رئیس جمهور آفریقای جنوبی از رئیس جمهور ایران برای سفر به این کشور را ارائه کرد. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

Telegram: Instant View

مرگ‌پرسش‌برانگیر دو تن از کارکنان یک شرکت آلمانی | DW | 16.10.2019دو تن از کارکنان شرکت حمل و نقل 'هرمس' آلمان به دلایل نامعلومی درگذشتند. یکی دیگر از کارکنان شرکت دچار حمله صرع‌مانند شده است. پلیس در یکی از پاکت‌های انبار هرمس مقدار کمی ماده سمی کشف کرده است.

ابهام در علت مرگ دو نوزاد در شیراز

دو غیرنظامی در حمله خمپاره‌ای تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک شهید شدند

روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشتمسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی، مدت های مدیدی بود که روح الله زم و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت. شماھا اینقدر بچە زرنگ بودید اسیدپاشھا و دزدھایی کە رفتن کانادا رو برمیگردوندید . رای_بی_رای نە_بە_جمھوری_اسلامی قوی تر از همیشه💪 دیگ به اطلاعات نمیشه اعتماد کرد، چند وقت دیگه درمیاد که اینم اعتراف اجباری کرده و بهش چند میلیارد غرامت میدن. مهم اینه الان خودشون بزرگ جلوه بدهند مهم نیست چطوری

دو وزارتخانه و سه وزیر دولت اردوغان تحریم شدندآمریکا به‌منظور اعمال فشار بر دولت ترکیه، بر سر عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، مجموعه تحریم‌هایی را علیه آنکارا وضع کرده است. درباره این تصمیم دولت ترامپ بیشتر بخوانید:

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت داروهای خاص دو برابر شدزمزم اصلا نصف ايراني ها به گرسنگي مردن!!! چهره کثيف آمريکا براي کل جهان آشکار شد...